asteriks ispanya'da
: 10.0 /10 ( 1 Üye)

Jason Macandale @Jason Macandale

m.ö. 50 yılı. galya tamamen roma işgali altındadır... hemen hemen... yenilmez galyalılar'ın yaşadığı küçük bir köy hala kendisini savunmaktadır. totoryum, akvaryum, toplantıyum ve laudanyum kalelerinde yerleşmiş olan romalı lejyonerler için hayat hiç de kolay değildir.

19 Nisan 2014 13:44

Jason Macandale @Jason Macandale

değil laf sokmak, evimi kundaklasalar geri adam atmam. ben asteriks hastasıyım aga. daha kapağına bakarken aptal aptal sırıtmaya başlıyorum, elimde değil. aha bunun kapağında da gönlümde yer etmiş adıyla hopdediks (şimdi oburiks diyolla) galya ve ispanya'yı halatla birleştirerek bildiğin "çılgın proje" ye taa o zamanlarda imza atmış. inanabiliyor musunuz, bunlar hep roma zihniyeti sebebi ile gerçekleşmemiş.

yeni nesil çeviriler halit kıvanç'ın tarzına paralel gidiyor. ispanyol şef doritos panços'un oğlu perikles var mesela. ha bir de bu macera da edirne'li atalarımla tanıştım. "abe oş geldiniz" diye karşıladılar galya'lıları.

bu macera, romalılar tarafından kaçırılarak galya'da tutsak edilen perikles'i kurtarak babasına götürmesini konu alıyor. ayrıca son anda matador kelimesinin literatüre astreriks tarafından kazandırıldığını anlıyoruz.

ön kapak, arka kapak, başlık, kullanılan yazı karakteri... herşeyi muhteşem. masal tadında, çizgi film akıcılığında.
www.ucalisan.blogspot.com.tr/2015/05/asteriks-ispanyada_12.html

12 Mayıs 2015 18:05

Tuana @Tuana

32 tane yazı biraraya getirilerek kitaplaştırılmış. yazarın ilginç düşünceleri var. gülümsetirken düşündürüyor. ilginç bir adam bu ali poyrazoğlu. :)

13 Mayıs 2015 06:38

rene goscinny

Maalesef henüz rene goscinny ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle