peter pan ölmeli
: 8.3 /10 ( 3 Üye)

asenam @asenam

john verdon'un şimdiye dek yazdığı bu en şaşırtıcı romanında, her olayı bulmaca çözer gibi ele alan dave gurney, polisin belirttiği şekilde işlenmesi imkansız olan bir cinayeti sıra dışı dehasıyla çözebilecek mi…

varlıklı bir işadamı, annesinin cenazesinde suikasta kurban gitmiştir. suçlu bulunan karısı tutuklanır ve ömür boyu hapse mahkum edilir. onun masum olduğuna inanan sürgündeki dedektif hardwick, bu esrarı çözebilecek tek kişinin, dahi dedektif davegurney'in kapısını çalar.
suikastçının, bulunduğu noktadan hedefi vurabilmesinin imkansızlığı sadece gurney'in dikkat edebileceği küçük bir ayrıntıydı.
gurney, soruşturma için delilleri toplamaya başladıkça birbiri ardına tuhaflıklar olduğunu fark eder ve çok geçmeden tehlikeli bir adamın, sonucunda sadece ölüm olan şeytani hamleleriyle karşı karşıya kalır. bu adamla alay eden herkes, bir gün ansızın ortadan kaybolmuş, kendilerinden bir daha hiç haber alınamamıştır. öldürürken hep aynı şarkıyı mırıldanan, dünyanın en azılı tetikçisi, çocuk görünümlü olduğu için "peter pan" denilen sihirbaz bir cani.

-tanıtımdan-

16 Mayıs 2014 16:16

asenam @asenam

serinin içinde biraz vasat kalmış bir kitap. serinin kitapları arttıkça kotulesiyor. ha okutmadi mi okuttu. yine merak öğeleri, cinayet falan var. akıcı bir kitap. sonuç 6 aya kadar aklımdan silinir gider.

21 Ağustos 2014 13:23

AKKURT @AKKURT

yazar bu kitapta cinayetten çok başka konuları anlatmış. yani tamam bir cinayet ve değişik bir sonu var ama ben cinayetten çok dedektifimizin iç dünyasının ve düşüncelerinin anlatıldığı bölümü sevdim. (polisiye kısmı kötüydü demiyorum iyiydi)

13 Eylül 2014 18:15

john verdon

Kitap Adı
aklından bir sayı tut
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
gözlerini sımsıkı kapat
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
şeytanı uyandırma
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
kurt gölü
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle