deliduman
: 8.4 /10 ( 5 Üye)

bulenta @bulenta

on yedi yaşındaki çağlar iyice konuşuyor. kız kardeşi çiğdem'i, onu meşhur etme ümitlerini, belediye başkanı dayısını, yakın arkadaşı mikrop cengiz'i, taşra muhabbetlerini, depresyonun eşiğindeki annesini, eski sevgilisini, hiç unutamadığı dedesini, hatırlarken kahrettiği babasını anlatıyor. deliduman, dermansız ve güdük bir ilçeden haykırmaya başlıyor, istanbul'a uzanıyor. çocukluğumuzun, hatıralarımızın ve bütün sokaklarımızın üzerinden dangır dungur geçen imar ve para iştahına lanet! riyakâr dünyaya, allahsız sermayeye, martılara, küçük bir kızın kalbini kıranlara isyan ediyor. barikatların arkasında, soluk soluğa, yapayalnız, erken kaybeden bir delidumanın öfkesini çemkiriyor. emrah serbes, zamanın ruhunu, gezi'nin isyancılarını, hürriyetleri için öksürenleri, yerinde duramayanları, küfredenleri, ağlamayı unutmak için yumruğunu sıkanları resmediyor. deliduman, büyük zamanın ve her zaman kenarda kalanların romanı.
(tanıtım bülteninden)

25 Haziran 2014 15:30

ahuş @ahuş

gezi parkı olayları'na kızkardeşini aramak içi katılmak zorunda kalmış küfürbaz ama tatlı bir çocuğun ağzından herşeyin nasıl değiştiğini çocukluğumuzda ki hiçbişeyin aynı kalmadığını herşeyin rantlara nasıl kurban edildiğini anlatan farklı bir kitap. sevdim ben.

21 Kasım 2014 12:45

deniz.kurt @deniz.kurt

tavsiye edebileceğim kadar iz bıraktığı bir gerçek ancak daha iyi olabilirdi. okuma sürecinde sıkılmama garantisi veremiyorum çünkü bazı bölümlerin bitmesini sabırsızlıkla bekledim.

25 Kasım 2014 04:15

Jason Macandale @Jason Macandale

son zamanlarda okuduğum en sıkıcı kitaptı. evet, yer yer vurucu, etkileyici, taşı gediğine koyan cümleler var ama kitabı geneline bakıldığında sırf sayfa sayısı çoğalsın diye gevezelik edilmiş yerler çoğunlukta. gezi parkı olaylarına bakışını, kitabında yer vermesini samimi, orada yaşananları aktarmasını başarılı bulsam da, sırf bunun için okumaya değer mi emin değilim...

26 Mart 2015 10:42

emrah serbes

Kitap Adı
her temas iz bırakır
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
erken kaybedenler
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
metaforla saadet olmaz - şen profesörler ahmet inam, cengiz güleç
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
hikayem paramparça
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
son hafriyat - behzat ç. - bir ankara polisiyesi
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
müptezeller
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle