saplantı
: 6.3 /10 ( 4 Üye)

Jason Macandale @Jason Macandale

saplantılı bir âşık, geçmişe gömülen hain bir plan ve arapsaçına dönmüş sırlar. aşk mı? cinayet mi? yoksa intikam mı?"
çoğu zaman okuduğumuz bir romanın ya da izlediğimiz bir filmin kahramanı olmak isteriz. güzel bir kızı öpmek ya da dünyaya asla gelmemiş ve gelmeyecek olan romantik, yakışıklı, eşi benzeri olmayan bir erkek arkadaşa sahip olmak hatta onunla bir adada mahsur kalmak veya lüks arabalarla asla para sıkıntısı çekmeden dünyayı dolaşmak isteriz. ya da bir savaşa gireriz ve dokuz canlıyızdır. etrafımızdaki herkes ölürken hikâyenin kahramanı küçük sıyrıklarla her zaman ayaktadır. kahraman çoğu zaman iyi niyetlidir ve mutlaka her şey yoluna girecektir, hep böyle olur.
işte ben size bu tabuları yıkmak için yazıyorum!..

14 Temmuz 2014 20:28

Jason Macandale @Jason Macandale

zor beğenen biri olarak pek umudum yoktu. beni televizyondan soğutan yerli dizi formatindaki konusu, evlatlıklar, kıskanç aşıklar, gözü yukarıda kadınlar, alçak gönüllü, hayatın sillesini yemiş zenginler üzerine kurulu bir hikaye örgüsü var. bir de gerilim, aksiyon vb. kitaplarda hiç rastlamadığım birinci tekil kişi anlatımı yadırgadım. bu tip anlatım daha çok kişisel gelişim yönü ağır basan kitaplarda var.

okuduğum en iyi kitap olmasa da, en kötüsü kesinlikle değil. en azından sıkılmadan bir çırpıda okunabilen bir dille yazılmış. umuyorum ki sonraki romanları daha iyi olacak. yolu açık olsun...

17 Temmuz 2014 23:02

deniz.kurt @deniz.kurt

bir çok romanda arayıpta bulamadığım bir hayal gücü ve kurgu patlaması, bana göre dil çok akıcı. efe asla unutamayacağım bir roman karakteri oldu. elif'e karşı hissettiği saf duyguları kıskandım. bunun yanında saf duygulara karşılık saplantılı bir aşkın ne kadar tehlikeli olabileceğini yazar çarpıcı bir şekilde anlatıyor. sürprizler hiç bitmedi. bir solukta okudum. yazarın bir sonraki eserini okumak için sabırsızlanıyorum.

30 Ekim 2014 04:05

fırtına001 @fırtına001

şans eseri elime geçen bu kitapta en etkilendiğim kısımlar tecavüz ve sevişme bölümleriydi. abartıya kaçmadan anlaşılır ve etkileyici bir şekilde anlatılmış. ancak tüm içeriğe bakınca romanın içinde çok fazla olay ve sır var. işin içinden zekice çıkabilmiş bu yüzden yazarı kutlarım ama bu kadar olayın dönüp dolaşıp efe'yi ve çevresindeki insanları bulması ne derece mümkün düşünmeden edemiyorum. gerçeğe çok uzak bir olay örgüsü var. aslında bu romanın tüm gizemlerini ayırsaydı iki üç kitap daha çıkarırdı. yazık olmuş.

29 Kasım 2014 02:06

gözde kabasakal

Maalesef henüz gözde kabasakal ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle