abdulhamid'in kurtlarla dansı
: 8.0 /10 ( 8 Üye)

mimic @mimic

osmanlı'nın son gerçek padişahı sultan 2. abdülhamid ve onun akılları durduran siyasi, kültürel, ekonomik hamlelerini anlatan güzide bir kitap. tabir-i diğerle abdulhamid'in kurtlarla birlikte uluması.

kitabı okuduktan sonra bu konuyla ilgili daha ne kadar çok kitap okuması gerektiğini anlıyor insan. ayrıca öğretilen tarihle gerçekler arasındaki o soluk ilişkiyi!

25 Nisan 2007 13:59

Fleur @Fleur

kitabı bende okudum ve aklıma gelen ilk şey okullarda yıllardır öğrenmeye çalıştığımız tarihin ne kadar yüzeysel olduğuydu. her kitaplıkta bulunması gereken bir kitap. kitap konusunda tek sıkıntım ise yazarın diliydi bana çok şairane geldi bilmiyorum benim gibi düşünen varmı?

25 Nisan 2007 19:09

SALEM @SALEM

kızıl sultan mı? yoksa ulu hakan mı? işte yıllardır tartışılan bu soruya cevap bulabileceğimiz mükemmel bir kitap!okurken insanı sürüklüyor.kitap bir imparatorluğun zorlu şatlar altında nasıl yönetilebileceğini ,o dönemde sosyal hayatta hangi ilklerin yaşandığını belge ve istatistiklerle anlatıyor.konusunda birkaç kitap daha okudum ancak okuduğum en kapsamlı kitap bence buydu..

26 Nisan 2007 10:59

phenilethylamin @phenilethylamin

tarihin kazananlar tarafından yazılan bir masal olduğunu kanıtlayan kitap.

26 Nisan 2007 18:07

escape @escape

yılardır abdülhamid'i kötüleyenlere cevap vermek için yazılmış bir kitap abdulhamid hakkında sınırlıda olsa bazı şeyler aktarmış açıkcası insan okuduğunda ne kadar bilmediği şey olduğunu ve bu konuda daha çok kitap yazılması ve de okunması gerektiğini anlıyor abdülhamid'in şahsiyeti uyguladığı siyaset projeleri ve çeşitli insanların onunla ilgili fikirleri anlatılıyor benim en çok ilgimi çeken bölüm uyguladığı siyaset kitabın bütününde abdülhamid savunulmuş ama bence bir kişi hakkında bir kitap yazılırken sadece tek taraflı bakmamak lazım bu yüzden baştan çok sürükleyici olsada sonlara doğru sıkmaya başlayan bi kitap ve daha çok bi doktora tezini anımsatıyor ama yinede okunmaya değer...

08 Eylül 2007 16:09

karagiyim @karagiyim

bence o kadar da güzel olmayan bir kitap. abdulhamit melekleştirilmiş adeta. ve bazı aydınların da abdulhamit ile ilgili düşünceleri de çarpıtılmıştır açıkça.

24 Eylül 2007 14:39

semruska @semruska

kıtabı yenı aldım dahaokumaya yenı basladım abdulhamıt han hakkında bılgı alabılmek ıcın guzel bı kıtap ufuk kıtaptan

03 Kasım 2007 16:40

emel @emel

kızıl sultan mı,ulu hakan mı....okuldaki tarih derleri ve bu kitap beni çelişkiye düşürdü...yazarı bazı yerlerde abattı mı acaba diyede düşündüğüm oldu :)

07 Haziran 2010 11:52

emperor @emperor

bu millet için canla başla çalışmış ama haksızlığa uğramış büyük deha yı tanımanıza yardımcı olacak akıcı kitap

01 Eylül 2012 13:30

AKKURT @AKKURT

kitapta sadece yapılan işlerden bahsedilmiş böyle siyaseti çok iyi bilen bir düşünce adamının yaptıklarından ziyade düşünce yapısı ve fikirlerine eğilip tam manasıyla anlatamamış abdülhamit i bazılarının yaptığı karalama kampanyasına tepki olarak yazılmış

11 Haziran 2013 23:29

mustafa armağan

Kitap Adı
geri gel ey osmanlı
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
abdülhamid'in kurtlarla dansı - 2
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
ufukların sultanı - fatih sultan mehmed
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
küller altında yakın tarih
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
efsaneler ve gerçekler - küller altında yatan tarih 3
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
cumhuriyet efsaneleri
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle