başarmak elimizde
: 6.0 /10 ( 1 Üye)

bulenta @bulenta

başarısızlık kader değildir. başarısızlığın en önemli nedenleri de "zeka düşüklüğü" ya da "tembellik" değil, çalışırken ve öğrenirken stratejik davranmamamızda. stratejiler, öğrenme kapasitemizi etkilice kullanmamıza ve artırmamıza, daha kolay öğrenmemize ve hatırlamamıza, öğrenmeyi istememize ve sınav başarımızı yükseltmemize yardım eder.

başarmak için ne yapacağımızı bilemediğimiz zamanlarda ne yapacağımızı söyler. araştırmalar, strateji kullanımının öğretilmesiyle başarısızlığın ortadan kalktığını kanıtlamıştır. bu kitapta, etkili çalışmayı ve öğrenmeyi kolaylaştıran, sınav başarısını artıran yüzlerce strateji sunulmaktadır. bu stratejilerin öğrenenlerce yaşam boyu kullanılması umulmaktadır. bu nedenle, kitabın içeriğinin bilimselliğine ve en son yenilikleri yansıtmasına özen gösterilmiştir.

şimdi başarısızlığın ve umutsuzluğun değil, başarmanın zamanıdır. biz zaten bebekken bile birçok karmaşık öğrenmeyi gerçekleştirmedik mi? bugün, bugüne kadarki yaşamımızın son, bundan sonraki yaşamımızın ilk günüdür. öyleyse hiç geç değil. unutmayalım, başarmak bizim elimizde.

12 Ağustos 2014 17:53

kamile ün açıkgöz

Maalesef henüz kamile ün açıkgöz ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle