BirKitapOkudum
: 8.0 /10 ( 1 Üye)

Pelin İnaltekin @Pelin İnaltekin

flaneur çizgi roman kitaplığı piyasa temayüllerinin dışında özgün seçkisi ve edisyon farklarıyla türk okurunun ezberini bozmaya devam ederek. çizgi roman yerleşkesindeki yerini bu kez de isviçreli sanatçı thomas ott eserleri ile alıyor.

sanatçı, sinemacı, şarkıcı ve çizgi roman ressamı ott klasik çizgi roman üretim teknikleri dışında scratch art tekniği ile tek bir cümle kurmadan yazı ve resim ortaklığını bozarak eserlerini görsel bir şölene dönüştürmeyi başarıyor.

thomas ott kretuar yardımıyla bir cerrah gibi kazıyıp yonttuğu sayfalarında, seks, uyuşturucu ve şok’n roll kavramını birleştirerek çizgi romanlarında korku ve gerilim hikayelerini okurun içine ustaca işliyor. ott ‘un yarattığı bu karanlık evrenin korku tünelinde okurunu sinir bozucu ve ürpertici yolculuklara çıkartırken, çağdaş grafik anlatımıyla eşsiz başyapıtlar sunuyor.

flaneur thomas ott’ u ve eserlerini türk okuruna ve piyasasına sunarak türk çizgi roman kitaplığını genişletmek konusunda bir adım daha atıyor.thomas ott’ un birbirinden özel üç eserini aynı anda ve her biri 666 adet numaralandırılmış özel baskı olarak okurlarına sunuyor.

26 Kasım 2014 00:37

thomas ott

Kitap Adı
cinema panopticum
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle