aybars
: 8.0 /10 ( 1 Üye)

Ramazanatesfecr @Ramazanatesfecr

moğollara kafa tutan bir kipçak türk'ünün hikayesi...

kisa bir alinti:
aybars civanmert mücahitlerin gözlerine baktı. gözlerindeki tedirginliği görebiliyordu. içlerinden bazı emirler fitne ve fesat tohumları saçıyorsavaşmaktan çekindikleri için ordunun kuvve-i maneviyesini bozuyordu. bir şeyler söylemeliydi bir şeyler… islamiyet bir dönüm noktasını yaşıyordu. eğer islam ordusu bu çapulculara yenilirse kâbe’ye doğru ebrehe’nin ordusu tekrar harekete geçecekti. akça’nın üzerinde ordunun en önünde sağ ve sol cenahlara at koşturarak dikkatlerini çekti. sonra herkesin dikkatini çektiğine tatmin olunca duraladı. başını oynattı hafifçesözcükleri tekrarladı içinden “bismillah” diyerek önce allah’a sonra kelimelere sarıldı.
“ey müslüman emirleri! ey mücahitler! yıllardır beytü’l malin ekmeğini yiyorsunuz ve şimdi de görmekteyim savaştan geri durmak isteyenler var. ben işte buradayım. hepiniz terk etseniz de ben küffara karşı geri durmayacağım. savaşmak isteyenler allah için benimle gelsin. kim savaşmak istemezse de o evine sıcak yatağına kadınlarına dönsün. tabi bu savaştan sonra geriye bir şey bırakırlarsa… allah hepimizi görmektedir. müslümanların vebali geride kalanların boynunadır. allahuekber!” diyerek sözlerine noktayı koyarken atını mahmuzlayıp yalın kılıç küffarın üzerine hücum etti. ardından tüm ordu allah! allah! nidalarıyla ardından.

önlerinde güneş gökyüzünde kapanarak bulutlara gömülüyordu. ne günün geçtiğini ne açlığı ne de susuzluğu hissediyordu. başka bir zamana ait başka bir güç dolduruyordu içini. onu insan türüne yabancılaştıran bir güç…

11 Ocak 2016 20:41

ramazan ateş

Kitap Adı
müptela
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
derdim olur musun?
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
ida
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
atam oğuz
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle