ana
: 9.0 /10 ( 6 Üye)

deep_not @deep_not

gorki nin yazdıgı kitapla karısmaması icin aklıma gelen cozum bu.yazarın adıyla girmek oldu .baska onerisi olan olursa duzeltiriz.bu kitapta olaylar cin de gecer.bizim icanadolu kırsalı gibi fakir corak yerlerde.analıgın din,milliyet gozetmeden tum dunyadaki ortak bir deger oldugunu gorursunuz.mekanlar degisse bir turk romanı gibi bile okunabilir tum duygular aynıdır.

16 Mayıs 2007 19:29

deno @deno

bir insana ait ne varsa tüm duygular,isimsiz anada öyle güzel anlatılmış ki,okurken tamamen içinde buluyorsunuz kendinizi.ve yazarın başarısı nasıl anlatılabilir bu noktada , söze dökmek zor.okuyun derim,yoksa kayıptır gerçekten.ne tek bir isim var kitapta,nede coğrafyası ile ilgili bir yorum.ama bunun zerre önemini hissettirmiyor,yazar.sadece yaşıyor,anlıyor,hissediyorsunuz.ve tabi öykü ile içiçe geçmenizde çok büyük pay çeviren mebrure alevok a ait kuşkusuz.onunda yüreğine ve ellerine sağlık diyorum.

09 Mayıs 2008 09:27

mabella @mabella

çok eskiden okudum bu kitabı..okuduğum kitaplar arasında ilk 3e giricek kadar mükemmel bi eser..!

16 Ağustos 2008 15:17

donis @donis

böyle güzel eserler verenlere teşekkür edeilirim ancak.bence klasik tadında;okumadan geçmeyin.

06 Haziran 2009 01:12

helin @helin

uzun zaman oldu bu kitabı okuyalı beni çok etklemişti.mükemmel bi kitap. en beğendiğimlerim arasında herkese tavsiye ederim.

04 Ağustos 2009 17:19

ahuş @ahuş

insan ruhunun derinliklerine seslenen bu eserde, tek bir isim geçmez. nine, ana, oğul, koca. bir köy ve birkaç köylü. bu bir çin köyüdür. ama onu okurken, çin'i unutacaksınız. "çinli ana"yı görür gibi olacaksınız. eserin başından sonuna kadar ismini bile söylemeyen bu "adsız ana" ya zaten sadece analığın canlı bir heykeli diye bakmak gerekir.
okunmalı..

02 Ocak 2014 12:10

pearl s. buck

Kitap Adı
mübarek toprak
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
bu mağrur kalp
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle