musa'nın çocukları tayyip ve emine
: 6.5 /10 ( 2 Üye)

deep_not @deep_not

son yıllarda gazetede okudugumuz televizyonda duyduklarımızın toplanıp kitaba donusmusu.herhangibir insan aynı calısmayı yapabilirdi.oyle cok arastırılmıs uzun calısılmıs bir kitap degil.köse yazıları ,tv programları cesitli konferans ve gecelerde yapılan konusmaların birbirine konu butunlugu icinde eklenmis hali.kedi karikaturunden cok daha agır yazılar oldugu icin toplatılır diye dusunuyorum.kitapta sevki yılmaz, hasan mezarcı gibi unuttugumuz simalar var.onların korkunc sozlerini de hatırlatıyor.onları bile unutmus gitmisiz.neyse kitabın celiskisi şu bir insan hem gurcu hem yahudi hem rum olabilirmi?
konusmaları zaten hepimiz ana haberlerde defalarca izledik.o kısımda sallamıs diyemez kimse .bir de bir kişiye hakaret etmek amacıyla bir peygamberin adından yararlanmak şık bir tavır degil.

24 Mayıs 2007 21:05

smyrna @smyrna

belgeye dayanmayan mesnetsiz bir kitap

25 Mayıs 2007 10:07

Cousa @Cousa

arastırmasız olusturulmus.güvenilir değil

25 Mayıs 2007 23:09

smyra @smyra

-aman laf soyletmeyın!ne belge ne guven kalmış.

18 Ağustos 2007 00:36

tzt @tzt

kitabı satın almadım.bir yerlerde unutulmuş veya bırakılmıştı.bana da oradan alan başka birisi verdi ve okudum.
tayyip erdoğan ve eşinin kökenleri,gittikleri yön,hedefleri,yaptıkları işler,söyledikleri sözler,onların etrafında gelişen ve türkiye'nin siyasi iklimini etkileyen olaylar incelenmiş.
dilini bazen saldırgan,fazla alaycı ve yazarı,kitabında işlediği konuya veya incelediği kişilere olan mesafesini koruyamamış buldum.yan konular ve kişiler kimi yerlerde fazla uzatılmış, ana konu ve kişiyle zorlama bağlantılar yapılmış.kitabın tamamına sinen duygu,dürüstçe söylemem gerekir ki:"düşmanlık" ve ben bunu hiç sevmedim.belki yazdıkları;tespitler,analizler,çıkarsamalar...ne derseniz deyin,belki bunlar doğru ama...samimiyetinden emin olamadım.sanki biraz karalama ön plana alınmış gibi.çok çok yakın tarihe bakan bu kitap,henüz soğumamış detayları hatırlama ve bazı sağlam bağlantılara dikkat çekme açısından başarılı.
özetle:medyada yazılan çizilenden dolayı çok merak ediyorsanız okuyun.

17 Eylül 2007 15:58

kedicik @kedicik

tesadüfen elime geçirdimve sadece 50 sf dayanabildim!seçim öncesi muhalif kanatlar tarafından halkı kışkırtmak amacı taşıyor gibime geldi,çok satıldı yani ziyadesiyle piyasa bir kitap,üstelik çok çelişkili ..yani bir insan hem yahudi hem dindar müslüman hem gürcü hem rum nasıl olur anlamadım...

22 Eylül 2007 21:41

ouraz @ouraz

geçenlerde bitirdim. aslında kitaptaki pek çok olay basından alınan ve derlenen haberler. fakat 2002 seçimleri öncesi ve sonrası rte nın söylemleri diye değerlendirmek daha doğru olur. kitapdaki olayların belgelere dayanmadığını düşünenler gazete arşivlerinden o haberleri bulabilirler. yazarın kişisel olarak yapığı çelişkili yorumlar ve neden sonuç ilişkisine bağlı çıkarımlar benim hoşuma gitmedi.

23 Eylül 2007 00:06

ergün poyraz

Kitap Adı
takunyalı führer
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle