sıdıka
: 8.1 /10 ( 7 Üye)

doctod @doctod

atilla atalay'ın en sevdiğim karakteri sıdıka'nın öykülerinin derlendiği kitaplardan biri.sıdıka anneannesinin bıraktığı altınları dünya barışı için bozduran, nato askeri gücüne atkı ören, beyaz saray'a kargo ile aşure yollayan, entel bir ev kızıdır.hatta bu durum annesini çok endişelendirmektedir ;"mahallede safiye hanımların kızı entel oldu diye laf çıktı, babangillerde de entel yok, bizim sülalede de.kime çektin bilmem ki?"mizahseverlerin kaçırmaması gereken bir kitap.

25 Mayıs 2007 18:26

deep_not @deep_not

sıdıka denince dizisinide defalarca izlememe ragmen karikaturdeki hali aklıma geliyor.latif demirci cizmisti sanırım.ilk gırgır da yada hıbırda cıkıyordu hikayeler.zaman gecsede modası gecmeyecek hikayelerdir. .ekrana yansıyacagı belli oldugunda berbat etmeseler bari demistim.
dizisinde fusun demirel anneyi ustun basarıyla canlandırıp gonullerde taht kurmustur.yılmaz erdogan ın lutfiyeside sıdıka dan yurutulmustur.kendi yaptıgı bir ise boyle baskası elkoysa herhalde yeri gogu yıkardı.

25 Mayıs 2007 21:16

enkelados @enkelados

okurken kendimi kaybedip gülme krizlerine tutulduğum bir kitap, öyle ki otobüslerde okuduğum zamanlar bir çok kişinin deli mi ne diye düşündüklerime eminim. bizim içimizden canlı espirileriyle herkesin keyifle okuyacağı bir kitap.

28 Mayıs 2007 12:01

B.U @B.U

yılmaz erdoğan'ınki tam anlamıyla yürütmek midir pek bilemiyorum, pekte katılmıyorum ama aynı esinde yazmış olduğu belli olan " sen hiç ateş böceği gördün mü" oyunuda vardır.

tümünü izlediğim için belkide benimde dizisi aklımda kalmıştır. sadece sıdıka yoktur orda, her bir tip harikadır; ninjasından, hem ninja hem maço abisine ya da kenar'ına kadar. kenar diye bir tip olabilir mi olabilir belki sade adı apsürt.anne figürü de baba figürü de harikadır, memurdur baba, tüccardır baba, şiddetin ve otoriterin kaynağıdır baba, iktidardır velhasıl... herşeye değinebilmiş kendi içinde bir alem yaratabilmiş atilla atalay.

08 Haziran 2007 22:20

elizabethbennet @elizabethbennet

kitap 3 bölümden oluşur. diğer ikisi de öpücük balığı ve fabrıga'dır. öpücük balığı benimdir, fabrıga'da gözlerim dolu doludur.

öpücük balığı...öpücük balığı...pıt...pıt...pıt...

08 Haziran 2007 23:02

airu @airu

bu kadar samimi bir anlatım görmek benim cahilliğimde başka kimseden nasip olmadı pek, diğer bir çok kitabı ve hikayesi de en az sıkıda kadar eğlendirici, civciv kutusu hikayesi bunlardan biri

12 Haziran 2007 23:05

missing @missing

atilla atalayı sevdiren kitap tabii ki sıdıkayı da

26 Eylül 2007 19:22

Memo @Memo

gülmekten kitabı elimden düşürdüğüm olmuştur.
filmi veya dizisi çekilen birçok eserin aksine dizisi de gayet güzeldi.

04 Kasım 2007 04:09

atilla atalay

Kitap Adı
eray
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
kişi başına bir yalnız
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
uyuyamadığım düş kovalayan
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
dup dup çedene
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle