güle güle bebeğim hayatın pimini çeken adam
: 1.0 /10 ( 1 Üye)

deep_not @deep_not

tam adı gule gule ''bebegim'' hayatın pimini ceken adam ercan arıklı.
ercan arıklı nın hayatını anlatıyor yazar.ercan arıklı trafik kazası sonucu hayatını kaybetmisti.halk otobusu carpmıstı hatırlarsınız.kitap once hayatının donum noktası ile baslıyor .iki cocugunun isvicre de ölümüyle.buyuk ihtimal karısı intihara kalkmıs.dogalgazı acıp sigara yakmıs...sonra basa donuyor babasının hayatından alarak anlatıyor.en sondada fotograflar ve diger gazetelerde cıkan yazılar var olumun ardından.bana yanlı yazılmıs gibi geldi.cunku ölunun arkasından kotu konusulmaz ilkesiyle cogu insanın gercek dusuncelerini sakladıgını okumustum.kotu yazılan yazılar zaten yok.ercan bey seytan tuylu tum kadınların asık oldugu bir don juan havasında anlatılıyor.cok zeki, ongorulu ..yani super bir adam gibi.
kitaptan bir ders aldınmı derseniz 1. cocugunuz varsa iyi bir okulda okumasına cabalayın cunku robert kolejdeki arkadasları hayatın her yonunde ona cok yardımcı oluyor.2. bebegim hayatım diyor ya hep adam bal dokulen dudaktan korkacaksın .3.kader diye birsey var ne kadar hırs yaparsan yap en ust seviyede yasamak icin sonucta öleceksin .bu kibirli adam halk otobusunun carpması sonucu olecegini aklından gecirmemistir herhalde.adam otellere giderken carsafını yanında goturuyor.havaya gore 18 c numaralı elbisemi getirin 23 c numaralı elbisemi getirin diye telefon acıyor.elbiseler hava sıcaklıgına gore sınıflandırılmıs.
bu kitabı bir arkadasım ısrar etti diye okudum.tercihim degildi ama bir suru tanıdık sima (ismail cem,alp yalman,hıncal uluc,duygu asena,yazgulu aldogan,kurthan fisek,yasemin kiremitci''bosanmamıs o zaman tuna dan '' vsvsv)
var.bu insanların birbiriyle kederde, elemde ,eglencede,is kosulları altında ilişkileri acısından enteresan .

29 Mayıs 2007 21:08

arda uskan

Maalesef henüz arda uskan ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle