dante kulübü
: 6.7 /10 ( 3 Üye)

doctod @doctod

kitaba başlarken pek beğenmeyeceğimi düşünmüştüm, ama yanılmışım. bu kitapta soluk kesen kovalamaca sahneleri, aksiyon, şiddet, aşk ilişkileri yok. sadece birkaç tane ihtiyar adam ve tabi dante var.kesinlikle sevdim.

01 Haziran 2007 17:09

Trinity @Trinity

ilahi komedya'nın gazına gelerek aldım okudum, sıkıntıdan öldüm, ne bir atraksiyon var ne bir heyecan, ne bir akıcılık.. şahsen beğenmedim, de zevk meselesi tabi..

01 Haziran 2007 20:41

deep_not @deep_not

ismi gorunce ben bunu eklemistim diye dusundum.ama eklediğim dante denklemi ymis.neyse bu kitapta anlatılanlar kısaca soyledir amerikada dante nin ilahi komedyasının cevirisi hazırlanmaktadır.bu sırada cinayetler baslar.cinayetler ilahi komedyada anlatılan cehennem tasvirlerine gondermeler seklindedir.bu isle ugrasan akademisyenler bunun farkına varırlar bu arada olaya amerika daki ilk zenci polis memuru da karısır.katilin dante nin cevirisine engel olmaya calıstıgı dusunulur....
aslında konu olarak kotu degil ama cok akıcı degil.birsey eksik kalmıs sanki ama ne oldugunu bilemedim.ya da fazla hızlı gelisen kitaplara alısınca tempo yavasladıgında keyif alma katsayımız dusuyor.

01 Haziran 2007 20:50

matthew pearl

Kitap Adı
poe gölgesi
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle