bir hürrem masalı
: 6.0 /10 ( 3 Üye)

mor ada @mor ada

kitabın tam adı bir hürrem sultan masalı/cehennem kedisi ve kanarya harem.hürrem'in entrikalarını,kanuni sultan süleyman'ı amaçlarına nasıl alet ettiğini,iktidar mücadelesinde çocuklarını nasıl kullandıgını anlatan kitap.kitabın en begendiğim kısmı ise hürrem ölürken kanuniyle olan konuşması
herkesten intikam almaya çalışan bu kadının yaptıkları tarihi olaylarla ilgilenenler için begenilebilir.tabii bu arada kitapta bazı olayların abartıldıgını düşündüğümü söylemeden geçemeyecegim.

02 Haziran 2007 09:26

ylzmhrcn @ylzmhrcn

tarihi romanları ve çeşitli kesimlerden kadınlara ait romanları seven biri olarak ilk okuduğum osmanlı haremine ait kitap bir hürrem masalı idi. arkasından nurbanu sultan ve safiye sultan ile devam ettim. ama içlerinde ençok beğenerek okuduğum kitap bir hürren masalı oldu. sık sık vay be ne kadınmış ama dememe sebeb olan kitabın bazı bölümleri mor ada gibi banada biraz abartılı geldi. ama yinede şaşmamak gerekir.

03 Haziran 2007 09:07

cuburcu @cuburcu

haremi bu kadarıyla bilmiyordum.hürremin amçları uğruna çocuklarını bilenasıl kullandığını hayret ederek okudum.bencede bazı yerleri abartılı ama güzel bir kitap.ama acaba gelişen olaylar doğru mu yoksa kitap bir kurgu mu sorusunu hala soruyorum.

25 Ağustos 2007 11:21

colin falconer

Maalesef henüz colin falconer ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle