sır
: 3.8 /10 ( 10 Üye)

zurnanın son deliği @zurnanın son deliği

hayatın sırrını çözecegiz millet olarak. baksanıza bir ayda yüzbinlerce satmış ülkemizde. orjinal adı the secret. okuyanların yorumlarını merak ediyorum doğrusu.

14 Haziran 2007 23:02

alice @alice

ilginc bir konusu var.sanki bize bildiklerimizi anlatıyor. temelde olumlu düşün, hedeflerinin olacağına inan diyor. otoparka girerken kesin boşver var ve oraya gireceğim de,araba almak istiyorsan almak istediğin arabada olduğunu hayal et. milyon doların mı olsun istiyorsun onun olacağı günü düşün. hayat sana sonsuz defa isteklerini soran bir cin.
aman hasta olacak mıyım acaba diyenlerin sık sık hasta olmaları gibi negatif düşüncenin hayatımızı olumsuz etkilemesi de anlatılıyor.
yani olumlu düşün, gerçekten iste olacaktır diyor.

14 Haziran 2007 23:14

dum spiro spero @dum spiro spero

anlatmak için yola çıktığı düşünce temelinde doğru olsa da (düşünceleriniz geleceğinizi belirler), kitabın bunu anlatırken tam da yakaladığı popülerliği hedeflediği gözden kaçmıyor. bir fikri okuyucuya yoğun bir şekilde empoze etmeye çalıştığı o kadar belli ki kitabın sadece bir bölümünü okumanız bile anlatmak istediği şeyi almanız için yeterli. gerisi tekerleme maalesef.
yine de özellikle umutsuz ve karamsar olduğunuz bir dönemde okursanız,içindeki hak verebileceğiniz düşüncelerle size olumlu bir etki yapabilir.yeter ki bu kitaptaki her görüşe "inanmalı ve katılmalıyım zaten tamamen doğruları anlatıyor" demeyin. bazı yerlerde yazarın abarttığını görebiliyorsunuz çünkü.(kötü olayları büyütmemek adına tv izlemiyor gazete okumuyorum :) gibi )

19 Haziran 2007 18:43

spiroja @spiroja

günümüzde herşeye çalışmadan, uğraşmadan, gayret göstermeden ulaşılabileceği tezini savunan kitap. kısacası 10 milyon dolar hayal edin, evrene şükredin, bekleyin, olsun. kitabın içinde bu ve buna benzer birçok örnek var. kitabı gerçekçi bulmamakla birlikte, savunulan tezlerin bir kurmaca olduğunu düşünmekteyim. yine de merak eden varsa okumasında sakınca görmüyorum.

06 Ağustos 2007 15:53

aişe @aişe

yorumların çoğu kitabın abartıldığı konusunda hemfikir sanırım ,ben de bu fikire katılıyorum.ayrıca bunun bir sırmış gibi lanse edilmesi tabiki kitabım satışına etki etmiş durumda.aynı ekibin aynı konuyu pişirip pişirip farklı kitaplarda işlediğine de şahit oldum.bu yüzden bana göre çekiciliği olmayan sıradan tahliller içeren basit bir derleme gibi düşünülebilir.zengin olmak istedim 10 gun tavana baktım 11.gun zengindim gibi saçma sapan bulgular var içinde.

09 Ağustos 2007 11:44

aheste @aheste

çağlar boyu nesilden nesile geçerken, bir çok insan ona göz dikti, onu gizledi, kaybetti, çaldı, büyük paralar karşılığı satın alanlar oldu. tarihteki en önemli insanların bazıları yüzyıllar kadar eski olan 'sır'ra vakıf olmuşlardı. eflatun, galileo, beethoven, edison, carnegie, einstein ve diğer mucitler, bilim adamları ile büyük düşünürler 'sır'rı biliyorlardı; ve şimdi 'sır' dünyaya açıklanıyor.

'sır'rı öğrendiğinizde, istediğiniz her şeyi elde etmeyi, yapmayı, ya da istediğiniz her şey olmayı da öğrenmiş olacak; asıl kimliğinizi bulacak ve hayatta sizi bekleyen gerçek ihtişamın ne olduğunu göreceksiniz.

sizce dünya nüfusunun sadece %1'lik bir kısmını oluşturan bir kesimin tüm maddi gelirin %96'sına sahip olması bir tesadüf mü?

olağanüstü bir servete sahip olmak ister misiniz?

muhteşem bir malikanede yaşamak ister misiniz

ömrünüz boyunca hiç sıkıntıya düşmeden bolluk, bereket içinde yaşamak ister misiniz?

ruh eşinizi bulmak ya da huzurlu, mutlu bir evlilik yaşamak ister misiniz?

peki kendinize sorun. gerçekten ne, ama ne istersiniz?

amaçlarınıza ulaşmak için bu kitabı kullanmaya başlayabilirsiniz. yaşamınızdaki herhangi bir şey için bir cevap, bir rehber arıyorsanız, sorunuzu sorun, cevap alacağınıza inanın ve bu kitabı rastgele açın. açılan sayfada aradığınız cevabı ve tavsiyeyi bulacaksınız.

'sır tüm olmuşların, olanların ve olacakların cevabıdır.'

17 Ağustos 2007 20:40

SALEM @SALEM

haşmet babaoğlu'nun kitap hakkında çok güzel bir yazısı var.(http://www9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?tarih=02.08.2007&newsid=130542&categoryid=4&wid=9) bence bu yazıda babaoğlu herşeyi güzelce özetliyor...

20 Ağustos 2007 20:39

SALEM @SALEM

bu tarz bir kitap okumak isteyenlere de muhammed bozdağ'ın istemenin esrarı isimli kitabını tavsiye ederim.

20 Ağustos 2007 20:46

dr.dranil @dr.dranil

bence diğer kişisel gelişim türü amerikan yapımı benzerlerinden farkı kolay ve rahat okunabilir olması , albenili bir kitap olması ve absurd insan örnekleriyle insanı sıkmaması evet müthiş bir pazarlama tekniğiyle piyasaya sürülmüş mü , sürülmüş.ancak bazen bildiğimiz şeyleri farklı şekillerde duymaya ve motive olmaya ihtiyacımız vardır işte bu yüzden denemeye değer...

12 Eylül 2007 23:34

smyrna @smyrna

saçma sapan bir kitap. tamamen vakit ve nakit kaybı

28 Eylül 2007 18:00

rhonda byrne

Maalesef henüz rhonda byrne ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle