ilahi komedya
: 7.8 /10 ( 4 Üye)

doctod @doctod

dantenin yüzyıllar önce yazdığı dünyadaki en uzun şiirlerden biri.dante aşkı beatrice yardımıyla sırasıyla cehennem, araf ve cennete yolculuk eder.bu yolculuğu sırasında gördüklerini ayrıntılı olarak anlatır, cehennemde acı çekenleri, cennette ödüllendirilenleri tasvir eder.döneminin birçok kişiliğine kitapta rastlamak mümkün.rekin teksoyun çevirisine de diyecek yok doğrusu.

16 Haziran 2007 12:48

Şah @Şah

bana göre anlaşılması ileri yaşlarda gerçekleşebilecek bir kitap. lisede okuduğumda anladığım şeyler tamamen yanlışmış:)geçen ay yanlışlıkla rastlayıp bir kitapçıda birde italyancasından okuyayım deyip aldım ve okurken yarı sıkıldığım yarı o çağa göre iyi düşünmüş dante reis dediğim okunası bir kitap.. kolay gelsin ilgilenenlere

06 Ağustos 2013 17:30

AKKURT @AKKURT

bu kitabı sadece "bir adamın cennet, cehennem fantezisi"(!) olarak düşünmemek lazım yüz yıllarca papazlar onun cehennem tasviriyle vaazlar vermiş bir çok ressam onun anlattıklarını resmetmeye çalışmış. size tavsiyem bu kitabı okumadan önce kitapla ilgili küçük bir araştırma yapmanız bazı şeyler daha hoş ve anlamlı geliyor gözünüze.

12 Kasım 2013 21:03

dante alighieri

Maalesef henüz dante alighieri ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle