şu çılgın türkler
: 7.8 /10 ( 42 Üye)

zurnanın son deliği @zurnanın son deliği

750 800 sayfa nasıl okurum demeyin. en azından gözatmak için elinize alın. bırakamayacaksınız. gururlanacaksınız, ağlayacaksınız. herkes okusun diye çaba sarefedeceğim diyeceksiniz kendi kendinize. kısır çekişmelerle zaman geçiren günümüz siyasilerine, insanımıza bakacaksınız üzüleceksiniz.
bilmediğiniz ve kitabı okumazsanız büyük ihtimalle de hiç bir zaman öğrenemeyeceğinz çok detay var kitapta. örneklendirirsek atatürk'ün kırık kaburga kemiği ile cepheye koşuşunu hiçbir tarih dersinde duymamışsınızdır.
kitap haliyle cok ucuz değil ama yazarın emeği ve yıllar süren birikimleri düşünüldüğünde az bile.medyada kendisine çok yer buldu ben sevmem kardeşim ilk ona giren popüler kitapları diyorsanız da bu kitap sizin için bir istisna olsun.

26 Nisan 2007 13:38

siya @siya

"don hikayeleri" gibi bir destan olabilecek malzeme maalesef sadece bilgi yumaklarına dönüşmüş yazarın elinde. daha farklı olabilirdi.

26 Nisan 2007 15:42

beyaz_geceler @beyaz_geceler

bence herkesin okuması gereken ama 20 yaş altına hitap eden bi kitap diye düşünüyorum....

26 Nisan 2007 19:48

pointy @pointy

tamamen gaz, gaz ve gazdan ibaret, boş, beleş bir kitap gibi geldi bana. bu kadar mı yanlı olunur, bu kadar mı okuyucunun siniri bozulur! kitabın anlattığı davanın kutsallığına tabi ki lafım yok, ama birazda ölçü olur yahu. hele o türk karakterlerin replikleri yokmu... samanyolu tv nin sömürü programlarında da karakterler aynı böyledir : durduk yerde allah aşkından bahseder, herşeyi ilahi kudrete bağlar falan ya, bunlarda vatan millet sakarya yapmışlar olayı. ayrıntıların gerçek olup olmadığını bilemiyorum ama kitaptan bir dümen kokusu yükseliyor. mutlaka okuyun.

26 Nisan 2007 20:25

reader @reader

özellikle kurtuluş savaşı yıllarından başlayan ve türk toplumuna tarih bilincini kazandırabilecek çapta derin, içerdiği bilgi ve anlatım tarzıyla okuyucuyu kendine bağlayan bir kitap. yakın tarihine meraklı her insanın okuması gerekir diye düşünüyorum.

26 Nisan 2007 21:47

Ramiz @Ramiz

bir tarihi gerçek ancak bu kadar güzel anlatılır...kitapta tüm vatanımın insanları ile gurur duydum.memleketim karamürsel'in adı geçtiği için ayrıca onurlandım.bu memleketin hangi şartlarda ve hangi ruh ile kurtarıldığını okudum ve şimdi şu durumda kimlerin darbe çığırtkanlığını,laiklik elden gidiyor serzenişlerini hangi amaçla yaptıklarına inanamıyorum.yazıklar olsun böyle bir sistem içine getirilişimize,yazıklar olsun bu memleketi bölmeye ve insanları sokaklara döküp kışkırtmaya çalışanlara.memleket burda ve dimdik ayakta kimse korkmasın ne İran oluruz nede irak yeterki gerçekleri görelim.

27 Nisan 2007 12:11

deep_not @deep_not

okunması ve okutulması faydalıdır.herkesin cıkaracagı bir ders vardır.bazen yasanan caresizlik yoksulluk karsısında gozyaslarınızı tutamazsınız .

27 Nisan 2007 22:41

argeus @argeus

cumhuriyet tarihinin başlangıçı hakkında çok iyi bilgi birikimi sağlayan, kesinlikle okunması gereken kitaplar arasında ilk 5 te yer almalı.

28 Nisan 2007 00:31

Cousa @Cousa

"türkler anca en vahim durumlarda adama benzer,bir icraat cıkarır" düsüncesini bastıra bastıra islemis.
beğenmedim..

29 Nisan 2007 22:04

gambler @gambler

kitabı okurken etkilenmemek elde değil.kurtuluş savaşı hikayeleri hep tek bir ağızdan anlatılıyor gibi geliyor bana.ne bileyim,yapılan hatalar,veya başka türlü yapılması gerekenleri bir başkasının anlatması gerekir bence.cünkü kendi tarihimizde objektif olmamız mümkün değil.tarihimizi düzgün anlatabilecek,osmanlıca bilen yabancı bir yazardan okumak farklı olur herhalde kurtuluş savaşını...

30 Nisan 2007 20:57

turgut özakman

Kitap Adı
romantika
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
korkma insancık korkma
Yayınlanma Tarihi
1999
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
diriliş çanakkale 1915
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle