a.ş.k. neyin kısaltması?

edebik bir yonu olmadigi bariz... ama bu ''berbat'' oldugu anlamina da gelmiyor. yakisikliligina hayran kalip okumadim da. :) agir bir kitaptan sonra ... ( @pincir)

Hızlı Yorum İncele : 3.0 /10

aaa ...öyle mi?

bu bildiğiniz kitaplardan değil. bunu okumayacaksınız, oynayacaksınız. yabancı dillerde 'trivia' türünde birçok yayın bulunuyor. oysa türkçe'de benzer... ( @SaidSaidoglu)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ab'ye girdik yerinde gördük

avrupa'da uzunca süreler boyunca yaşamış ve halen yaşayan yazarlar, somut deneyimlerini aktarıyorlar. ab gerçeğini daha yakından tanımak isteyenler i... ( @tacimmanap)

Hızlı Yorum İncele : - /10

abanoz kule

yazarın fransız teğmenin kadını kitabını beğenmiştim. bu kitabı alırken de beğeneceğimi sanmıştım. abonoz kule hikayelerden oluşuyor aslında okuması d... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

abbas yolcu

hani kitabı okuyunca ula bunu attila nasıl yazmış dersin.. ama ben gezi yazıları okumaya bayılırım..kendimde çok yazarım gezi yazısı.. bunu da sevdim.... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : - /10

abd'de eğitimin abc'si

amerika'da eğitim konusunda tek rehber amerika'da eğitim denince nedense akla yeşil çimenlerde oturan sarışın kızlar gelir... o kızlar güzelim vakitl... ( @SaidSaidoglu)

Hızlı Yorum İncele : - /10

abdalın bir günü

mehmed (lütfen dikkat edelim -t- değil) uzun'un pek bilinmeyen bi kitabı..nitelikli... ( @mucdear)

Hızlı Yorum İncele : - /10

abdülhak şinasi hisar'ın romanlarında özel yabancılaşma

abdülhak şinasi hisar, uzun edebi hayatının bir on yılı içinde yazdığı üç eserle edebiyatımızda modernist roman sisteminin öncüsü olmuştur. sonraki yı... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

abdülhamid'in kurtlarla dansı - 2

oyun yeni baştan başlıyor... tarih yeniden yazılıyor... kurtlarla dans devam ediyor... abdülhamidsiz bir yüz yıl yaşadık. onun yokluğunda bir imparato... ( @koleman)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

abdullah öcalan'ı nasıl sorguladım - işte gerçekler

sorgu görevlisi (h. a. uğur) - 'bak apo, türkiye cumhuriyeti devleti şu ya da bu şekilde bu terör belasından vatandaşını kurtaracaktır. ama önemli ola... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

abim deniz

bu kitabı okuduğumda çok üzüleceğimi biliyordum. ama sonunda okudum ve bir kez daha içim yandı. sadece üç fidan değil bir sürü fidanımız öldürüldü o d... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

acaba ne olsam? mühendis

“Mühendis”, toprak ışık’ın yazdığı “acaba ne olsam?” Serisi kitaplarından biri. Diğerleri bilim insani, doktor ve hukukçu. 10-12 yaş grubu... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

acı çikolata

yemek pişirerek, yemek yiyerek, yemekler aracılığıyla aşk ilanı, tinsel ve tensel iletişim gerçekleşebilir mi?... ( @eflak)

Hızlı Yorum İncele : 9.5 /10

acı çikolata - çikolatanın tatsız öyküsü

her türlü etnik, dinî, politik ve ulusal ayrılığı aşan, evrensel bir lezzet... sütlü, karamelli, fındıklı, fıstıklı, bademli çikolatalar... çikolatalı... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

acı kahve

kitap için ne iyi ne kötü diyebilirim. konusu ilgimi cekmedi. ancak yazarın kitapları genel anlamda sürükleyici dir. arada kaldım. daha güzel kitapl... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 5.3 /10

acı sigara

tarlabaşı'nda geçen romanda, uyuşturucu bağımlısı bir kişinin hayatı anlatılıyor. koca kitabı okudum ve yorumum bu kadar.... ( @itouch)

Hızlı Yorum İncele : 3.0 /10

acı tütün

cumhuriyet dönemi ege..tütüne zam gelecek diye tütünü bekleten köylü öğrenir ki tütün ucuzladı.. ve başlar havar.. insanlar tütünleri yakmaya başlar..... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

acılar denizi

acılar denizi, ozanın geçmiş yıllarda yayınlanmış (insanoğlu, deniz musikisi, dillere destan, dolmuş, aşkımızın son çarşambası, bir daha ölmek, kör ay... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

acılı kuşak

düşüncenin suç olduğu,yazar-şair tayfasının "bu komünisttir" diye tutuklanıp işkence gördüğü darbe sonrası türk entilijansiyasını anlatır kitap.mehmet... ( @scarlett)

Hızlı Yorum İncele : - /10

acımak

Reşat Nuri Güntekin'den okuduğum ilk kitabıydı "Acımak"...Zehranın acılı hayat hikayesi konu ediniliyor.Yanlış bilinenler yüzünden bir ömür boyu yanlı... ( @Simrass)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

acımasız

polis cinayet dedi. o adalet diyor... halk için o bir kahraman: mahkum edilmiş pedofilleri hedef alan bir katil. iki adam çoktan öldü. ölene dek işke... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

açlık

on beş yaşin altindaki herkesin rsgb diye bilinen fanusun içinde hapsolmasinin üstünden üç ay geçmişti. bir sabah tüm yetişkinler ortadan kaybolduğund... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

açlık

açlığın ve bağıl sefaletinin doğal sonucu olan sorunlarla mücadele etmek... gururdan ödün vermemek... kendini acındırma cümlelerini yaşanılan diyalog... ( @Mehmet Kılıçaslan)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

açlık

yazarin ilk gençlik yillarinda yaşadiği zorluklari anlattiği kitabi... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ada

ne demeliyim? mutluluk adası olabilir mi? herşey bu kadar mı harika. evet neden olmasın romanda olsa muhteşem.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 5.5 /10

ada 4-4910

kanat güner öldükten sonra onun adına yazılmış bir kitap yanlış bilmiyorsam. kitabın adı da kanat'ın mezarının yerini işaret ediyor. kitapta herhangi... ( @peaceful)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

ada ya da arzu

orhan pamuk'un yazdığı önsözün, sonsöz olarak okunmasının okur için kitabı daha anlamlı kılacağını düşündüğüm nabokov yapıtı... ( @eflak)

Hızlı Yorum İncele : - /10

adalara vapur

adalara vapur, jetonu olmayan, gidecek yeri olmayan, yola çıkmayı bile düşünmeyen bir ‘yolcu nun hikâyeleri, zamana çelme takan bir çocuğun düşle... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : - /10

adaları seven adam

joseph conrad'ın zafer adlı romanının kahramanı axel heyst, "bu adalara vurgunum ben!" der. d.h. lawrence'ın adaları seven adam adlı uzun öyküsü de "a... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

adalet

adalet sen uyuyabilirsin ama vicdanın asla aslında hiçbir zaman unutmuyorsunuz, sadece yaralarınızın üzerini bir doku kaplıyor ve hayatınıza devam e... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : - /10

adaletin gizli mezarlığı

yazarın genel anlamda kitapları güzel olmasına rağmen bu kitabı bana pek keyif vermedi. fazla uçuk. okunmasa çok şey kaybettirmez. ben beğenmedim.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 2.5 /10

adaletin keskin kılıcı kral arthur

birçok kez filmlerini izlediğim acaba kitabı nasıl olur diye okuduğum bir kitaptı ancak çok aydınlatıcı değildi sanki bir şeyler eksik gibiydi.yalnız ... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

adamı zorla deli ederler

içinde it dalaşı,nazik alet,biz adam olmayız,nah kalkınırız,bay düdük,dolmuşun kapısı,insanlar uyanıyor,edebiyat meraklısı gibi aziz nesin'in seçme öy... ( @mor ada)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

adem'le havva'nın güncesi ve seçme öyküler

twain'in kadın erkek ilişkilerinin evrensel değişmezlerini tadına doyulmaz bir mizah duygusuyla kaleme aldığı "âdem'le havva'nın güncesi" aynı zamanda... ( @polatguven)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ademden önce

bir çırpıda okunabilecek bir kitap. bitirmem yaklaşık 1 saatimi almıştı. kurgusu ve anlatımı çok güzel.... ( @SeenSoul)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

ademden önce

Hominidlerin (insanımsıların) yaşantılarına dair ilginç bir eser.Okudukça sanki o zamanlarda yaşıyor gibi hissetitriyor. Aslında binlerce yıl geçmesin... ( @fns93)

Hızlı Yorum İncele : 7.3 /10

ademin kanadı

bazı kitaplar vardır ya daha baştan sıkar insanı ha bu kitap ta bana öyle geldi. konusu karışık, bir türlü adapte olamadim kitaba. yazarı sevenler b... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

adı aylin

ilk okuduğum Ayşe Kulin kitabı hikaye güzel olsa da üslup çok basit, edebi olmakla uzaktan yakından hiçbir alakası yok. Bitirmekte çok zorlandım. Bu y... ( @seinfeld)

Hızlı Yorum İncele : 6.9 /10

adım adım bilgisayar

günümüzde her alanda ihtiyaç haline gelen bilgisayar ve kullanımı, bilgisayar kullanmayı öğreten kitaplarında önemini arttırmıştır. bu kitaplar, bilgi... ( @bayramyildiz_07)

Hızlı Yorum İncele : - /10

adını unutan adam

cüneyt arkın hayranı olarak bayıldığım bir kitap.kitabın içinde kendisinin anıları,filmlerini çekerken katlandığı zorluklar,özel hayatındaki zorluklar... ( @pelinmi)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

adolf hitler - kavgam

Bir dönemi çizgilerle hatırlamak.Kavgam'i birde Alman karikatüristten okuyun.... ( @posthoc)

Hızlı Yorum İncele : - /10

adrenalin

kitap bir karıkoca ile başlıyor ve büyük bir patlama ile devam ediyor, arkasındanda olaylar sıra sıra geliyor. yeni bitirdim, elimden bırakamadım. hey... ( @fusbor)

Hızlı Yorum İncele : - /10

adriana mater

bu bir librettodur pek tabiki.. adriana'nın tecavüzden hamile kalsa da kürtaj olmamasını yücelten ağır katolik saçmalıklar ve subliminal reklamlarla d... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : - /10

adsız sansız bir jude

orjinal adı "jude the obscure" olan, iletişim yayınlarından çıkan bu hardy klasiğinin çevirisini taciser belge yapmış. jude ingiltere'nin kırsalında b... ( @hironakamura)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

adsız ülke

çağdaş edebiyatın ilk ve biricik klasik kitabı olarak anılıyor. 28'inde ölen fransız yazarın, yayınlanmış tek romanı olarak tanıtılıyor. çocuksu bir a... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

aeden

Kitapta herşey o kadar gerçek ki... Dünya da böyle olabilir diyorsun.. Kötülüklerle mücadele etme arzusu doğuyor içine.. ... ( @esmamidilli)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10