baba ve piç

insanı sinir eden kitaplardan.. kitabın içinde bir tane karakter dahi sevilmez mi.. sevilecek kimse yok... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 6.9 /10

kürk mantolu madonna

"Deli gibi değil gayet aklı başında olarak seviyorum."Sabahattin Ali'nin,en kıymetli eserlerinden biridir "Kürk Mantolu Madonna" okurken yapacağınız g... ( @daktilonunrüyaları)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

tutunamayanlar

Tutunamayanlar'ın hikayesi. Okumak kolay değil ama mutlaka okunmalı diyorum. Yazarın doğum yılı ve yaşadığı zamana göre müthiş bir kitap.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 9.2 /10

suç ve ceza

Vicdanlı bi katilin hayatı. Okumadan ölmeyin yorumlarına çok katılıyorum. ... ( @Mer_ve_afmma_84)

Hızlı Yorum İncele : 9.3 /10

ferrarisini satan bilge

ferrarisini satan bilge banka hesabına yatan para ile neler yaptı? içim acıdı sitenin koca kitap dediği şeye.... ( @bokbocu)

Hızlı Yorum İncele : 3.6 /10

yatmadan önce 100 fırça darbesi

göz gezdirip bıraktığım tek kitap... umarım son olur... fazla söze gerek yok...... ( @dilek06)

Hızlı Yorum İncele : 2.4 /10

sofi'nin dünyası

Bu kitabı 8. Sınıfta okumaya çalışmıştım ama beynim çorba olup kapatmıştım. Şu anda taşıyabileceğime inanıyorum. Bakalım yine yakacakmıyım devreleri. ... ( @Berf)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

simyacı

bir şeyi gerçekten istediğin zaman, arzunu gerçekleştirmeni sağlamak için bütün evren iş birliği yapar." kitapta sıkça tekrarlanan bir mesaj. anlaşıla... ( @Gül Ulucan Ekmen)

Hızlı Yorum İncele : 6.8 /10

çalıkuşu

reşat nuri güntekinle tanışmamı sağlamış hayatımı etkileyen en iyi kitaplardan biri, herkesin okuması gerekir... ( @hepokurumhiçdurmam)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

uçurtma avcısı

Afganistan üzerinden birçok dünya meselesini içten bir şekilde anlatan ve bir çocuğun iç dünyasını apaçık şekilde ortaya koyan bir kitap. Romanda olma... ( @Babalık Yolculuğum )

Hızlı Yorum İncele : 9.1 /10

dönüşüm

ben bir kitapseverim ve bu önemli eseri tam olarak anlayamadım sanırım. evet kolay unutulmayacak bir kitap fakat çok keyif alamadım ve sorun ben de sa... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

puslu kıtalar atlası

bitmesini istemediğiniz, çok güzel bir dille yazılmış, çok akıllı bir adamın çok başarılı bir kitabı.. yürekten sarılır ya bir insana bir beden öyle s... ( @m.s.ı...)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

olasılıksız

uzun zamandan beri heyecanlandığım ilk kitap herhalde.düşüncelerimin değişmesinde etkili olan birçok kısım var. 'her şeyin bir nedeni var' .bu kadar g... ( @zilan)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

şeker portakalı

Oniki gunde yazilmis kitap bir gunde bitirilecek guzellige sahip.karakterler cok guzel anlatilmis.... ( @!d!L)

Hızlı Yorum İncele : 9.1 /10

şu çılgın türkler

bu kitabı uzun zamandır saklıyordum. keyifli bir zamanımda tadını çıkara çıkara okumak için. okudum ve beklediğime değdi. tarihi severek okutan, elden... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 7.8 /10

küçük prens

hala okumadım diyorsanız mutlaka ilk sıraya almalısınız bu kitabı. bana kalırsa bir çocuk kitabı da değil üstelik. 'çocuğum sana söylüyorum yetişkinim... ( @sagarmatha)

Hızlı Yorum İncele : 9.2 /10

adı aylin

ilk okuduğum Ayşe Kulin kitabı hikaye güzel olsa da üslup çok basit, edebi olmakla uzaktan yakından hiçbir alakası yok. Bitirmekte çok zorlandım. Bu y... ( @seinfeld)

Hızlı Yorum İncele : 6.9 /10

dokuzuncu hariciye koğuşu

paşa'nın çapaklı sesi.nüzhet'in dizlerinde titreme.nurefşan'ın gözleri,aynalı dolap kapısının gıcırtısı.ve bu ses,bu dizler,bu gözler,bu kapı gizli şe... ( @polatguven)

Hızlı Yorum İncele : 8.1 /10

da vinci şifresi

ilk kez bir orhan pamuk kitabi okudum. bana gercekten cok agir geldi. cunku gercekten cok yogun bir kitap, ozel olarak zaman ayirip dusunerek okunmasi... ( @oracle)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

koku

Özellikle koku konusunda yeteneği ve ya hassasiyeti olan okuyucular için bu eseri okumanın zevki tarif edilemez..Bunun dışında; son derece ayrınt... ( @büyükava)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

mutluluk

Kitabın başından beri gerçekleşmesi gereken şeyi bekliyorduk . Kitapta bir olay eksikliği gördüm . Önermiyorum . Yazarın kardeşimin hikayesi ve serena... ( @GhostCry)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

bin dokuz yüz seksen dört

halkın attığı her adımı gören bilen (düşünce suçu adında bir suçunda olduğu) otoriter ve sınırları kesin bir şekilde ayrılmış  devlet düzeninin anlatı... ( @nostalji45)

Hızlı Yorum İncele : 9.3 /10

git kendini çok sevdirmeden

hemen okunup, kolayca unutulan bir kitap. sırf adından okudugumu hatırlayıp durdugum ve iyi ki ödünc alıp okumusum -para versem üzülürdüm diye kafamda... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : 3.5 /10

fareler ve insanlar

''yalnızlığa terk edilmiş, umarsız insanların öyküsü.'' dostluk üzerine kaleme alınmış kendisi küçük etkisi büyük kitap.. ... ( @Gül Ulucan Ekmen)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

hayat kadınları aldatmaz

bu sitede çok yorumlanma cazibesine kapılarak aldığım bir kitaptı.ancak hayal kırıklığına uğradım.kitap çok kısa yazılmış olayların derinliğine tam an... ( @oslew_88)

Hızlı Yorum İncele : 7.7 /10

yüzyıllık yalnızlık

oldukça akıcı , dili alıp götüren kıymetli bir eser. demişler ki birşey katmadı bana zaman kaybı diye,belki kişisel gelişim olarak çok bir şey katacak... ( @nilaydaka)

Hızlı Yorum İncele : 8.9 /10

bir çift yürek

İnsanın arınmasını, sade yaşam sürmesini ve minimalist bir hayat için neler yapabileceğini ya da yapması gerektiğini anlatıyor. Ayrıca Aborjinler üst... ( @Babalık Yolculuğum )

Hızlı Yorum İncele : 5.6 /10

şibumi

muhteşem bir kitap.kesinlikle okumalısınız.tekrar okumak isteyeceğiniz, hayatınızda iz bırakacak ve okuduktan sonra herkese tavsiye edeceksiniz. 10 üz... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

semerkant

Konu hasan sabbah, ömer hayyam ve selçuklu veziri nizamülmülk etrafında dönüyor . Okuduktan sonra ömer hayyam'ı çok sevdim. kitabın dili gerçekte... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

kızıl nehirler

Elimden bırakamadığım bir solukta bitirdiğim bir roman. Keşke ülkemizde de böyle polisiye romanlar yazılabilse Ahmet Ümit 'in polisiye romanları(!) il... ( @seinfeld)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

martin eden

Aşık Olduğu Kadın Uğruna Bilgi Arayışı İçine Giren, Kıtap Almak İçin Çabalayan, Bilginin Peşin De Koşan Bir Adam.Fakir Biriyken Pes Etmeyip Yazdıkları... ( @Kafka21)

Hızlı Yorum İncele : 8.4 /10

benim adım kırmızı

bir kitapta orhan pamuk için adam doğru söylüyor. 'benim adım kırmızı'diyor. hem de ne kırmızı, kıpkırmızı hatta kan kırmızı yorumunu yapmıştı da çok ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 7.3 /10

başucumda müzik

bu kitapta bir katakulli olduğunu düşünüyorum..yoksa kürşad başarın gay olduğuna emin olacağım..adamı erkekliğinden etmemek için o yazmamıştır dicem:)... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

gerçekle yüzleşmek

şimdiye kadar okuduğum en güzel kitaplarda biri... yazarın anlatımı çok güzel... konusuda çok güzeldi... kesinlikle okunmaya değer bi kitap...... ( @muhabbet)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

bir genç kızın gizli defteri - kendi ayakları üstünde

bir genç kızın günlüğü harika her şeyiyle karakterleri günlük çok süper. bir genç kızın kötüsüyle iyisiyle tüm hayatını yazdığı bir günlük. lise hayat... ( @serra154)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

yüreğinin götürdüğü yere git

Yorumları okurken dehsete düştüm.. her insanın bir gelisim yılların da bir de ileriki yıllarda dönüp okuması gereken bir kitap.. tekrar okudum notlar ... ( @jozlem1963)

Hızlı Yorum İncele : 5.4 /10

leyla'nın evi

ilk başta okumakta zorlandım sonrasında hikaye derinleştikçe güzelleşti.filmi de yapılsa güzel olur. .... ( @egemen08)

Hızlı Yorum İncele : 8.1 /10

angela'nın külleri

aman ağlayan her kitaba bayılın sayın okuyucu..sakın üzülmekten geri kalmayın..en sonunda yakamı bağrımı yırtıp sokaklarda yaşayıp kitap yazcam..sonra... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

genç werther'in acıları

"derindir ölülerin uykusu, alçaktır tozdan yastıkları. hiçbir zaman kulak vermez artık sese, hiç uyanmaz senin çağrınla. ne zaman sabah olacak mezarda... ( @yuzen marti)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

yüksek topuklar

dili akıcı sürükleyici bir kitap yalnız kitapta beni düşündüren olay 5 yaşındaki çocuğa bu kadar sorumluluk bu kadar anlam yüklemek ne kadar doğru d... ( @ilayda87)

Hızlı Yorum İncele : 8.4 /10

aşk

Elif Şafak'ın bu kitaptan çıkan diğer kitaplarına göre orta düzeyde olan kitabıdır. Daha önceden metis kitap'tan çıkmaktaydı lakin daha sonra doğan ki... ( @dodo)

Hızlı Yorum İncele : 7.9 /10

aldatmak

ilk okuduğum kitabı kılıç yarası idi. çok fazla olmasa da yazarın belki de ünü sebebi ile bir kaç eserini daha okumak istedim. ikinci eser olarak alda... ( @fırtına001)

Hızlı Yorum İncele : 4.4 /10

leyleklerin uçuşu

benim bu kitapta en kıl olduğum nokta, esas karakterin ortada hiç bir şey yokken ölen adamın evini karıştırması ve resimleri bulması. sonra üstüne vaz... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

italyanca aşk başkadır

maeve binchy'in okudğum ilk kitabı,sonrasında çıkan bütün kitaplarını okudum zaten.en sevdiğim yazarlardan biri...... ( @kırmızılı)

Hızlı Yorum İncele : 6.3 /10

sevdalinka

bosna hersekteki sırp katliamına çok iyi değinilerek hem gizli bir sevdayı hemde içinden çıkılamaz bağlılığı sanki olayın içinden bakar gibi yansıtan ... ( @Bozkurt26)

Hızlı Yorum İncele : 7.9 /10

efendi: beyaz türklerin büyük sırrı

çok iyi araştırmalar, kaynak aramalar yapmış ve ispatsız yazmayan biri.. yakın tarihi anlamanız için mutlaka okumanızı isterim... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.8 /10

martı

sizi kendinizi keşfetmeye ve sınırlarınızı zorlamaya yönlendiren bir kitap. "hiçbir şeyin sınırı yoktur" ... ( @zilan)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

nietzsche ağladığında

gerçekten çok beğenerek okuduğum bir kitap. felsefe temelinde yazılan kitaplara acaba sıkılır mıyım gözüyle bakıp biraz ön yargıyla yaklaşırken, felse... ( @sagarmatha)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

gelibolu

gelibolu mutlaka okunması gereken kitaplardan biri..etkileyici ve okunası...farklı bir tadı var... ( @bynbeterbocek)

Hızlı Yorum İncele : 6.1 /10

mahrem

kitabı çok beğendiğimi söylemeliyim. iskender adlı kitabını hiç beğenmemiştim. yine beğenmeyeceğimi sandım ama fena halde yanıldım. son zamanlarda oku... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

yaprak dökümü

yayınlanan dizinin sayesinde karakterlerden ve olaylardan zaten haberdardım. dizide karakterlerin kişilikleri ve olaylar kitaba paralel gitse de daha ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

bin muhteşem güneş

Kitabı okurken acı çektim. Olanlar hep kadınlara oluyor. Kitapta en çok etkilendiğim yer ise küçük kız okula gitmek istiyor.  Annesi de orada ne ... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.9 /10

yüzüklerin efendisi 1 - yüzük kardeşliği

dünya ikiye ayrılır derler yüzüklerin efendisi'ni okumuş olanlar ve okuyacak olanlar! kesinlikle okumalısınız.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.9 /10

füreya

seviyorum bu kadını kimi mi? denemekten bişeyler ypmaktan vazgeçmeyen ilk kadın seramik sanatını bşlatan füreya yı ve bu kadını bana tanıtan ayşe kuli... ( @dilek06)

Hızlı Yorum İncele : 7.7 /10

sefiller

uzun olmasına rağmen tek nefeste okunan; aşk, tutku, intikam, siyaset ne arasanız bulacağınız muhteşem bir kitap.... ( @ness)

Hızlı Yorum İncele : 8.4 /10

saatleri ayarlama enstitüsü

4 bölümden oluşan kitabın 1.bölümü çok kopuk gelmişti ama 2.bölümden itibaren daha akıcı. ..şaşırtan abartılı karakterler....yalan bir dünya da kend... ( @emel)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

sadece aptallar 8 saat uyur

kendimi gercekten 8 saatten az uyuyacagıma inandırdıgım ve akabinde basarılı olamadıgım, olmaya calısmadıgım bir kitaptır. ama taktik güzel.... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : 4.8 /10

iki yeşil susamuru

şair metin altıok şiirleriyle tanışmamı sağlayan kitap..... ( @LEDZEP)

Hızlı Yorum İncele : 5.4 /10

sır

bu sırrın ne olduğunu söyleyemem. tek söyleyebildiğim varolduğu." (alexander graham bell-telefonun mucidi) çağlar boyu nesilden nesile geçerken, bir ... ( @basak)

Hızlı Yorum İncele : 3.8 /10

kinyas ve kayra

Yazarın diğer kitaplarını okudum bir de ilk yazdığı romanı olan bu kitabı okuyayım dedim ama elime yapıştı kaldı gereksiz detaylarla boğulmuş, felsefe... ( @seinfeld)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

harry potter ve felsefe taşı

harry potter serisinin ilk kitabı. seri çocuklara hitaben yazılmış fakat okuyucu kitlesini çocuklarla sınırlı tutmamış. bir yetişkin olarak zevkle ve ... ( @ginsberg)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

gazap üzümleri

çok güzel kesinlikle okunması gereken bir roman.yüzyıllardır değişmeyen dünya düzeninin büyük iki oyuncularından olan fakir kesim ancak bu kadar güzel... ( @burcuyetgin07)

Hızlı Yorum İncele : 8.7 /10

melekler ve şeytanlar

bu kitapta da bence tekrara düşmüş.anlatımı çok güzel ama aynı karakter üzerinden gidildiği için bir süre sonra sıkıcı oluyor.... ( @zilan)

Hızlı Yorum İncele : 8.9 /10

yeraltından notlar

zeki demirkubuz'un kitaptan etkilenerek çektiği film de çok güzeldi o yüzden karakter gözümde hep engin günaydın olarak canlandı. yer yer eğlendim, gü... ( @seinfeld)

Hızlı Yorum İncele : 9.1 /10

ince memed

1 ve 2. büyük bir keyifle okuduğum 3 ve 4. enkısa zamanda okumayı ümit ettiğim kitap. çok güzel bir anlatım. aynı zamanda yazarın diğer kitaplarını d... ( @günbatımı)

Hızlı Yorum İncele : 8.9 /10

çavdar tarlasında çocuklar

yarım bıraktığım nadir kitaplardan. sıkıldım ben ve bıraktım. ama yorumlardan sonra bir şans daha vereyim diye düşündüm.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

siyah süt

hiç beğenmediğim kitaplardan biri oldu. hatta yazarın beğenmediğim kitapları gitgide fazlalaşıyor. okumasam da çok bir şey kaybetmezmişim. beğenmedim... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 6.2 /10

gülün adı

Yeni ile eskinin çatışması. Okuyun derim... ( @Burakovski)

Hızlı Yorum İncele : 8.1 /10

anna karenina

Çok etkileyici bir roman ayrıca Tolstoy Levin karakteriyle adeta kendini anlatmış.... ( @Özge Nil ERTEM)

Hızlı Yorum İncele : 7.8 /10

kumral ada mavi tuna

yazarın, 'iki yeşil su samuru' kitabını üniversitede baygınlıklar içinde okumuştum. yine tavsiye üzerine bu kitabı okudum. yok, benim bu yazarın yazdı... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

mavi saçlı kız

edebi açıdan sıkıcı ancak burçak öldükten sonra babasının kızının günlüklerini yayınlaması açısından önemli küçük bir kızın hayallerini anlatması ve ö... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 7.3 /10

vadideki zambak

her ne kadar bitmek tükenmek bilmeyen tasvirler konuya konsantrasyonu zorlaştırsa da ısrarla sonunu görmek isteyeceksiniz. aşk ve gençlik arzuları ara... ( @zurnanın son deliği)

Hızlı Yorum İncele : 7.3 /10

piraye

basit bir kitap. hızlıca okunup bitiyor ama elde kalan birşey yok.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 5.3 /10

yeni hayat

orhan pamuk'un beni en derinden etkilediği romanı. iki defa okuyup daha fazla sindirdim kendimce. şöyle cümleler geçiyor ki insan kıskanmadan duramıyo... ( @sagarmatha)

Hızlı Yorum İncele : 6.9 /10

bu işte bir yalnızlık var

hiç sevmediğim kitaplar arasında yerini aldı. bir zaman kaybı kitap daha.uzun bir süre yazarın kitaplarını okuyabileceğimi sanmıyorum bundan sonra.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 1.9 /10

darağacında üç fidan

bizzat yazarına imzalattığım ve bir şekilde 2 dk'da atıştığımız bir kitap. adam en ufak bir eleştriye açık değil.. bu kadar taraflı yazım olmaz, insan... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.1 /10

ana

bir mahkumun daha doğrusu suçsuz adalet ve özgürlük peşinde koşan bir mahkumun yaşadığı sıkıntıları anlatıyor... ( @berna488)

Hızlı Yorum İncele : 8.1 /10

taş meclisi

genel olarak keyifli olmasına rağmen sonu gerçekten aceleye gelmiş gibi ve yazara göre kötüydü... ( @emperor)

Hızlı Yorum İncele : 7.4 /10

kuyucaklı yusuf

Kitabı okumaya başladığımda ilk cümlesi beni hemen içine aldı.Türk edebiyatından bir şey okuyorsam eğer en büyük beklentim sanırım kendi içimden, içim... ( @Caraasee)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

varolmanın dayanılmaz hafifliği

varolmanın dayanılmaz hafifliği ilginç bir roman. benzeri romanlar var gibi ama özgün tarafları da çok. yazarın da özellikle belirttiği gibi kafasında... ( @sagarmatha)

Hızlı Yorum İncele : 8.1 /10

araf

yazarın şimdiye kadar üç kitabını okudum. iki tanesini beğenmedim. araf'ta beğenmediğim kitaplarından biri. zor bitirdim , sevemedim.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 6.3 /10

yabancı

kitabın kahramanının insan ve toplum değer yargılarından uzak hali ve tavrı sıradışı. Okurken zeki demirkubuz'un yazgı filmini izler gibi olacaksınız.... ( @zurnanın son deliği)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

iki şehrin hikayesi

Arada bir klasik eserler okumak iyi oluyor.Benim gibi tarihi roman ve dönem romani sevenler hoslanacaktir . İç ıce gecmis iki ask..Arka fonda Fransz ... ( @Jülide)

Hızlı Yorum İncele : 7.4 /10

anayurt oteli

yazarın okuduğum ilk kitabı ve parmak isirtiyor. otel katibi zebercetin çılgın dünyası...son zamanlarda okuduğum en ilginç kitap ti.okunmali ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 6.9 /10

doğunun limanları

yazarın diğer kitapları gibi güzel anlatımı olan bir kitap. ama bende semerkand'tan daha iyi olduğunu düşünmüyorum.... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

eylül

1- Okuması zordur, sabır ister.2- uzun uzun yazılan paragraflar betimlemelerden ziyade psikolojik ve ruhsal durum anlatımları içerdiğinden dolayı insa... ( @zurnanın son deliği)

Hızlı Yorum İncele : 6.4 /10

kar

Beğendiğim bir kitap. Akıcı ve etkileyici. Elbetteki Pamuk daha iyi kitaplar yazdı ancak bu 'Kar'ın kalitesini düşürmüyor. Tavsiye ederim. ... ( @Uzman)

Hızlı Yorum İncele : 6.3 /10

çatı

bu yazarın kitaplarını eskiden beri severim. bu kitabını da ben beğendim. kitaplarındaki kurgularını seviyorum ben. akıcı anlatımı ve şaşırtıcılığı ga... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

istanbullular

istanbul'u etkileyici tasvirlerle ve efsanelerle anlatımının yanısıra,karakterlerin iç dünyasındaki hesaplaşmalar ve dışa vurumu konusunda son derece ... ( @estiyine)

Hızlı Yorum İncele : 6.5 /10

veda

muhteşem bir kitaptı..insan gözyaşlarını tutamıyor..yanlış fikirlere mi, istanbulun o dönemdeki hallerine mi, boyun eğen nazırlara mı, kuvvay-i milliy... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.1 /10

on küçük zenci

hercule poirot'un bulunamamasına rağmen agatha'nın en iyi kitaplarından biri kesinlikle. yeni başlayacaklar için güzel bir başlangıç olabilir.... ( @nomorecookies)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

kardeşimin hikayesi

Zülfü Livaneli'ninSerenaddan sonra okuduğum en güzel romanı . Şiddetle tavsiye ederim .... ( @GhostCry)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

zar adam

kitabın arkasında hayatınızı değiştirecek çok güleceksiniz gibi övgülere bakarak dönemin en çok satanlar listesinde olmasınıda gözönüne alarak okumaya... ( @Gül Ulucan Ekmen)

Hızlı Yorum İncele : 4.6 /10

sana gül bahçesi vadetmedim

kitabın adına kanıp almıştım..yazar bana gül bahçesi vaad etmediğini söylerken gerçekçi olacağının sözünü vermişti.. eh sözünde de durmuştu ama sıkılm... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

hasretinden prangalar eskittim

mükemmel bir eser. tüm şiirseverlerin okuması ve kitaplıklarında bulundurması gereken nadir eserlerden sadece birisi.... ( @fırtına001)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

istanbul hatırası

yeni bitirip etkisinden çıkamadığım kitaplardan birisi oldu. tarihte istanbul fırtınası koparması bir yana polisiye yönü de oldukça güçlü bir romandı.... ( @drocuk)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

fedailerin kalesi alamut

ben bu kitabı bir marketten almıştım ya:)inanabiliyor musunuz:)yanlışlıkla çerezlerle paket ekmeklerinin arasında bulmuştum:) zaten çok ilgimi çeken i... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

madam bovary

burda en büyük eleştriler madam bovary'e gelir..halbuki o değildir bence suçlanacak kişi. insanın istediği gibi yaşama şansı bulamadığı zamanlarda bir... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.8 /10

bir geyşanın anıları

favorı kıtaplarımdan ama fılmını begenmedım kıtapla ılgısı yok.. cok yuzeysel gecıstırılmış sankı..... ( @yagmur_yagmur)

Hızlı Yorum İncele : 6.4 /10

kavgam

bu kitapla birlikte hitleri sevmeye başladım ve ciddi anlamda araştırmaya teşfik etti beni. kesinlikle tavsiye ederim.... ( @canerix)

Hızlı Yorum İncele : 4.8 /10

bir gün tek başına

türk edebiyat tarihinin en korkak, en kaypak, en karaktersiz karakteri kenan'ı barındıran kitap. yanlış anlaşılmasın, öfkem, nefretin karakterin bu de... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

yüzbaşının kızı

belirtilenin aksine kitabının çok akıcı olmasına rağmen sonuna doğru sıkıcı olduğu gerçekçi değildir.bilakis kitabının sonununda müthiş bir sürprizle ... ( @kitapokudu)

Hızlı Yorum İncele : 6.3 /10

dorian gray'in portresi

satırların altını çizerek okumayı sevenler bir süre sonra kitabın çizik çizik olduğunu fark edebilir... en iyisi cümlelerin başına yıldız ya da nokta ... ( @Freyja)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

safiye sultan - hadım edilmiş bir aşk

yıllar öce okumuştum.gerçekten sürükleyici yazılmış. bir çırpıda serinin üç romanını da okumuştum. osmanlı tarihine ve hareme ilgi duyanlar çok keyif ... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 7.3 /10

benim hüzünlü orospularım

benim hüzünlü orospularım benim için bir hayal kırıklığıdır..gözünde canlandırması güçlü olan insanlar için hele bir milf-porn dur.. buruş buruş teniy... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.1 /10

robinson crusoe

Çocukken severek okuduğum bir kitap. Dönem dönem elime alıp birkaç defa daha okumuştum.Adada yalnız başına kaldıktan sonraki hayat mücadeles... ( @tutsak)

Hızlı Yorum İncele : 7.8 /10

hayatımın öteki adı

yaklaşık 2 yıl önce okuduğum ve geçen hafta tesadüfen yazarıyla karşılaşmamla tekrar aklıma düşmüş kitap. hatta edebiyat üzerine konuşurken 'ben yazı ... ( @sevdasarıcan)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

masumiyet müzesi

insan orhan pamuk'un kitaplarını okuduğunda içindeki yazma hevesi biraz da olsa kırılıyor sanki çünkü hiç bir zaman onun kadar iyi yazamayacağım diye ... ( @seinfeld)

Hızlı Yorum İncele : 5.9 /10

suskunlar

tüm kitapları muhteşem ama benim en favori kitabım bu yinede insanın okudukça okuyası geliyor bu yazarın kitaplarını... ( @melike81)

Hızlı Yorum İncele : 9.2 /10

kurtlar imparatorluğu

yazarın türkiye ve türkler hakkındaki araştırmalarına hayran oldum çok etkileyici ve sürükleyici bir kitaptı her zaman okumaktan kaçındığım bir tür ki... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 7.9 /10

zahir

bu kadar sıradan yazıp bu kadar ünlü olması şaşırtıcı. bilinen şeylerin tekrarı. kitap okuma alışkanlığı fazla olmayanlara yönelik gibi.... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 5.5 /10

dijital kale

dan brown'un kitapları çokta sevdiğim bir tarz değildir ama kendini okutturur..genelde elinize almanızla bitirmeniz arasında saatler vardır.. tarzının... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 6.2 /10

nutuk

nutuk harf devriminden 1 yıl önce tamamlandığından günümüze düzgün bir şekilde çevrilmeden geldi. bir çok eleştirmen bundan bahsediyor ama tamamen düz... ( @UK™)

Hızlı Yorum İncele : 9.2 /10

kızım olmadan asla!

kitabı ilk okul yıllarımda okumuştum sonra ortaokulda tekrar okudum nedense beni etkileyen bir kitap oldu bunda ilk okuduğum kitaplar arasında olmasın... ( @seinfeld)

Hızlı Yorum İncele : 7.2 /10

nefes nefese

aşk, tarih, hayata tutunma mücadelesi... akıcı dili ve konusu bir solukta okunmasını sağlıyor.zülfü livaneli-serenad'ı okuyup ardından da bunu okuyunc... ( @Hülya Gülen)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

kavim

ahmet ümit'in bir cinayet eşliğinde bir konu ile ilgili bilgileri verdiği tarz kitaplarını seviyorum. türkiye'de yaşayan hristiyanlardan ve süryaniler... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

empati

yazarın olasılıksız'ın yanına bile yaklaşamayan kitabı. özellikle de benim gibi çizgi roman tutkunu iseniz ve biraz olsun x-men okumuşsanız size yeni ... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 8.1 /10

hayvan mezarlığı

stephen king zaten muhteşem bir yazar, bu kitapta aslında insanların sevgılerı ugruna ne kadar gözü kara olabileceklerini anlatmış... ( @ozd1905)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

denemeler

kitapligimda en sevdiğim kitabım hayata bakışını değiştiren 3 kitap ne deseler kesinlikle bunlardan biri benim icin... ( @xpapatyamx)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

otomatik portakal

"Kötülüğü seçen bir insan, kendisine iyilik dayatılmış bir insandan bazı açılardan daha üstün olabilir mi?"Kitabın sordurduğu ilginç soru bu? Okuyun b... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

babil'de ölüm istanbul'da aşk

oglusum un hediyesi olan bu kitabı büyük bir zevkle okudum. kitabın ortasına doğru bir baygınlık geçirmedim değil. kesinlikle okurken yüksek konsantr... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

az

kitap bitti ama okuduklarım durmadan kafamdan geçiyor . hayatın nasıl da yön değiştirdiğine birer örnek .yazarın okuduğum ilk kitabı ve güzel bir başl... ( @zilan)

Hızlı Yorum İncele : 9.3 /10

aylak adam

hayatın merkezine neden bir insanı koymamak gerektiğini anlatan bir kitaptır kendisi. hayatın merkezinde bir enstrüman olabilir, bir kitap yol göstere... ( @Onur Çetin)

Hızlı Yorum İncele : 9.1 /10

sevda sözleri

bir gün seni bırakırım ya tütünü bırakmak gibi olur bu evet, gün geliyor bıkıyorum senden ama istanbul'dan bıkmak gibi olur bu.. süreya yapmış yapaca... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 9.5 /10

sil baştan

roman 43 yaşındaki bir adamın ölerek 1963 yılında 18 yaşındaki vücudunda tekrar uyanışını anlatır. roman kahramanı 25 yıllık anıları ile tekrar yaşama... ( @hirurg)

Hızlı Yorum İncele : 7.8 /10

kumarbaz

başlarda "altı üstü 160 sayfa okuyayım da gözümün önünden çıksın" diye başladım. 80 küsür sayfadan sonra sardı ve 1 gün içinde bitti. bu kitap hakkınd... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

doğu ekspresinde cinayet

her şeyiyle bir agatha klasiğidir. akıcı bir anlatımı ve enteresan bir sonu var. zaten içinde hercule poirot'un bulunması kitap için başlı başına bir ... ( @nomorecookies)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

ölü ozanlar derneği

belkide gerçek anlamda okuduğum ilk kitaplardan sene 1992 -93 beni çok etkilemişti sonra filmini izledim ama kitap daha da güzel...... ( @Seda Güneş Gürpınar)

Hızlı Yorum İncele : 9.4 /10

insan olmak

kendini tanımak ve geliştirmek isteyenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap. engin geçtan'ın başka kitapları da var. bir kısmı akadamik, bir kısmı d... ( @siverekli)

Hızlı Yorum İncele : 8.1 /10

serenad

Harika bir anlatım. Zülfü Livaneli'nin okuduğum her kitabını çok sevdim ama bu kitap başka.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 9.3 /10

küçük şeyler

Sade, yalın ve kullanışlı bir kitap. Kitabın en önemli özelliği uzman bir kişi tarafından yazılıp, herkesin anlayacağı bir dil ile sunulmasıdır. ... ( @Uzman)

Hızlı Yorum İncele : 7.8 /10

babalar ve oğullar

dünya klasiği tanımını sonuna kadar hakeden bir kitap. aslında sayfalar boyu nihilizm''i benimseyen arkadi ve bazarov''un çevresindekilerle yaptığı fe... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 7.4 /10

metal fırtına

bana çok saçma zaman kaybetmeye değmez geldiği için yarida biraktim.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 3.9 /10

isyan günlerinde aşk

31 Mart Vakasının etrafında gelişen olayları içine aşk da katarak anlatan bir kitap. Anlatılan dönemi tam olarak anlatıyor. Roman çok akıcı ilerliyor.... ( @esmamidilli)

Hızlı Yorum İncele : 6.1 /10

huzur

okuması zaman, emek ve dikkat isteyen bir kitap. kesinlikle tanpınar in en güzel kitabı. bir kere okunup köşeye atılacak bir kitap değil. tekrar tekra... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

gülünün solduğu akşam

erdal öz, bu gençlerin mamak cezaevinde kaldığı sırada, orada, onlarla yaptığı röportajları kitap haline getirmiş. sadece deniz, hüseyin ve yusuf'la ... ( @yeşil)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

aşk ve gurur

çok abartılmış eserlerden bir tanesi bence..tamam güzel ama o dönemi yansıtan çok daha iyi kitaplar var ve hiçbiriside bu kadar can sıkıcı ve pembe de... ( @pelinmi)

Hızlı Yorum İncele : 7.3 /10

anne kafamda bit var

tarık akan'ın bir konuşma sonrası tutuklanmasıyla başlayan askeri hapishanede ne koşullarda yaşadığını anlattıgı anı türünde bir kitap.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 6.9 /10

kayıp gül

günün kitap tavsiyesi : kayıp gül / serdar özkan... son zamanlarda okuduğum en güzel kitabı sizinle paylaşmak istedim arkadaşlar. serdar özkan imzası... ( @Betül Başar)

Hızlı Yorum İncele : 4.4 /10

don kişot

yalan yok, 1088 sayfa kasamadım, kısaltılmış versiyonunu okudum. aslında daha önce başka kısa bir versiyonunu da okumuştum ama kitaplıktan bu çıkınca ... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

beyaz geceler

hayatınızda bu kadar berbat bir kitap daha okuyamazsınız heralde..kızıma kitap yazdırsam ki daha 10 yaşında bunun çok üstünde edebi değer taşıyan bişe... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

kara kitap

orhan pamuk un en iyi kitaplarından biridir bu kitap... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 7.6 /10

siyah kan

neden bu kadar açıkça öldürme yolunu anlattın anlayamadm gül, ben büyük bi merakla nasıl öldürdügünü okumuş ve bundan keyif almıştım.bu yorumu okumak ... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : 7.1 /10

böyle buyurdu zerdüşt

saygılı, dayanıklı ve kuvvetli bir ruhun ağır yükleri vardır. onun kuvveti, daima ağırı ve en ağırı ister. "ağır nedir?" dayanıklı ruh böyle sorar. de... ( @ada232)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

bab-ı esrar

mevlana- şems olayı çok fazla islenip kabak tadı verse de ben kitabı sevdim. kesinlikle akıcı. yazarın en iyi kitabı diyemem ama yine de okunabilir.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 6.7 /10

beyoğlu rapsodisi

Yorumlardan anladığım kadarıyla kitabın beğenilmeme sebebi polisiye olayının yavaş aktarılması. Ama kitabı polisiye değil de farklı bir açıdan okursan... ( @Joseffoki)

Hızlı Yorum İncele : 6.2 /10

veronika ölmek istiyor

harikaydı. sıradışı bir kurgu ve anlatım... yazarın okuduğum kitapları arasından en iyisi. bir de beşinci dağ'ı okumayı düşünüyorum. onun hakkında çok... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

notre dame'ın kamburu

böylesine olaylara neden olmuş bir aşkın oluşum süresini kitapta daha fazla görmek isterdim ne bilim benim için havada kalan çok şey oldu güzel bir ki... ( @zilan)

Hızlı Yorum İncele : 8.4 /10

en uzun gece

kitapta iki sevgilinin ızdırap verici aşklarının biraz molaya ihtiyacı olduğunu düşünen kadın karekteri güneydoğuya töre cinayetlerini araştırmaya kat... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 7.2 /10

yalnız kadınlar sokağı

okurken inanılmaz gerildim..nedenini bilmiyorum.. çok uzun yıllar geçti üzerinden.. ama hala anımsıyorum..... ( @m.s.ı...)

Hızlı Yorum İncele : 3.5 /10

on bir dakika

beğenmediğim kitaplardan biri daha. sanki melissa p.'nin kitaplarını andırdı..tamamen cinsellik üzerine bir kitap. okunmasa da olurmuş.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

satranç

Stefan Zweing'in okuduğum ilk kitabı. Akıcı bir dile sahip okurken sıkılmıyorsunuz. DR.B'nin esirken yaşadıkları çok etkileyiciydi. Zweig insan psikol... ( @thebookthief)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

bozkırkurdu

harry haller'in kendine taktığı isimdir bozkırkurdu. burjuvaziyi uzun uzun anlatmıştır. hem küçümsemiş, hem de ondan kopamamıştır. benliğini didik did... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

şah ve sultan

gün geldi, ne şah kaldı ne sultan.. hatta korumaya çalıştıkları yurtlar bile kalmadı.birinin dedesi ülkeyi işgal kuvvetlerine ikram etti, diğeri halk... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.4 /10

latife hanım

latife hanım bize hep atatürk'e ayak bağı olmuş yargısınca anlatıldı.kitabı okuduğumda içim burkuldu...atatürk onunla mantık evliliği yapmış,aşk değil... ( @emel)

Hızlı Yorum İncele : 8.4 /10

sadist

baştan sona gözlerinizi patlatarak okuyabileceğiniz bir kitap. paul'un ayağı kesilirken, annie manyağını öldürürken kısaca baştan sona karakterle yaşı... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

cevdet bey ve oğulları

orhan pamuk'un ilk eseri olan bu kitabı okuyunca yazarlık yolundaki gelişimini çok iyi anlayabiliyorsunuz çünkü son zamanlarda yazdığı eserler ile bu ... ( @seinfeld)

Hızlı Yorum İncele : 7.3 /10

kaşağı

ilkokul zamanımda zorunlu olduğundan,okumuştum.yani okumak zorunda kalmıştım.bende hatırlattığı duygu olumsuz maalesef.neden zorla hiçte gerekmediği ... ( @deno)

Hızlı Yorum İncele : 6.6 /10

bir maniniz yoksa annemler size gelecek

80 leri yaşadığım için bazılarını bizim zamanımızda yoktu galiba ya da ben hatırlayamıyorum. her sayfasını okumadım.farklı bir kitap.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

körlük

İnsanın her şartta hayatta kalabilmek için ne kadar vahşileşebileceğini anlatan bir kitap. Merakla sonuna kadar okuyabiliyorsunuz. ... ( @Babalık Yolculuğum )

Hızlı Yorum İncele : 9.6 /10

bay pipo

ence kitap kendi içinde paradoks oluşturmuş durumda. zira resmi ve gayri resmi belgelerin yanı sıra gazete dergi ve bu kitaba özel röportajlara dayana... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

goriot baba

père goriot.. bana göre sarsıcı.. dünyada bu kadar kötü insanlar olduğunu bilmek beni huzursuz etti.. ben gözümü kapatırım genelde böyle şeyler gördüğ... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

bir dinozorun anıları

bu kitabı okurken, kitapta anlatılanlar kadar içine serpiştirdiği şiirler de içime dokundu. okunmasını tavsiye ederim.... ( @lucy)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

yaban

gün geçmiyor ki,üç-dört düşman uçağı başımız üstünde uçmasın.bir defasında o kadar alçaktan geçtiler ki,kanatlarının altındaki mavili beyazlı rengi bi... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.1 /10

yüzüncü ad

kitabın kahramanı baldassare'nin yüzüncü adı bulmak için çıktığı yolculuk ve yolculuğu sırasında yaşadıkları anlatılır. tarih bilgisi içerir. zaman za... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

a.ş.k. neyin kısaltması?

edebik bir yonu olmadigi bariz... ama bu ''berbat'' oldugu anlamina da gelmiyor. yakisikliligina hayran kalip okumadim da. :) agir bir kitaptan sonra ... ( @pincir)

Hızlı Yorum İncele : 3.0 /10

aşk köpekliktir

kitabın kapağında yazarın ismi olmasa inanamazdım bu kadar aşkı basite indirgemesine ve hikayelerine. yine olmamış. hala en iyi kitabının 'kukla' oldu... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 4.6 /10

amat

çok güzel bir kitap.on numara diyebilirim.bu yazarın bütün kitaplarını okuyacağım.sırada puslu kıtalar atlası var.... ( @rgnhan)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

kitab-ül hiyel

iktidar hırsının insana neler yaptırabileceğini anlatan, çizimleri ve karakterleri ile harika bir kitap.... ( @sebevi)

Hızlı Yorum İncele : 8.4 /10

dublörün dilemması

Murat Menteş'in çok farklı ve tamamen kendine özgü olan tarzını çok seviyorum. Keyifle okunuyor.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

jane eyre

jane yengesinin yanında sığıntı oalrak hayata başlayan kimsesiz bir çocuktur;yengesi onu hiç sevmez sonunda da yatılı okula verir.okulun kötü şartları... ( @oslew_88)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

çile

kesinlikle şiir sevenlerin okuması gerektiğine inandığım ve arşiv olarak saklanmasını savunduğum bir eser ..... ( @e-book)

Hızlı Yorum İncele : 8.1 /10

kelebek

anatoly marchenko'nun yasamak ve ölmek arasinda adli kitabini da okumalisiniz. yine gercek bir hikaye ve yine sucsuz oldugu halde senelerce mahkum ola... ( @sugurcan)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

karamazov kardeşler

Kitabı neredeyse bitirdim. Aslında uzun ve yoğun bi kitap olsa da kısa sürede bitebilecek türden ama bitmesini istemiyorsunuz. Kesinlikle onlar nasıl... ( @Mer_ve_afmma_84)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

pinhan

yazarın ilk kitabı olmasına rağmen tasvirler ve anlatılan hikayeler büyüleyiciydi. ancak sonunun aceleye getirilmiş olduğunu düşünüyorum. bazı karakte... ( @aykutaksoy)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

budala

madem ki sağsın bütün güç sensin der kitapta dostoyevski.. inanın kitapta bundan daha işe yarar bir kelime yoktur. ippolit diye veremli şapşal bir çoc... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

katre-i matem

yer-yer altını çizdiğim, olaylara yaptığı yorumu beğendiğim, okumaktan zevk aldığım, kitaplığımda okunmadan duran günlere üzüldüğüm, ço...ok güzel bi... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 7.7 /10

fatih harbiye

bu kitabı okuyanların ilk farkedeceği şey sanırım fatih hala o fatih (geri kalmış doğu kültürü) harbiye hala o harbiye (gelişmek isteyen batılı türk).... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.8 /10

sergüzeşt

altı sene önce orta okuldayken okumuştum gerçekten çok üzülmüş ve etkilenmiştim yaşadıkları çok acıklıydı ve romanın yazılmasından seneler geçse de ha... ( @newena)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

sevgili arsız ölüm

Gabriel Garcia Marquez'in yüzyıllık yalnızlık kitabına benzetilmesinin yazarın pek hoşuna gitmediğini duymuştum. Kitabı okurken masalsı anlatımı, gerç... ( @zurnanın son deliği)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

bir psikiyatristin gizli defteri

bu kitabın methini ben de çok duydum ama fos çıktı. hatta kitabın ortasında çok sıkıldım. okunsa da olur okunmasa da. çok bir özelliği yok kitabın.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 4.7 /10

yaş on yedi

serra noyan ile büyüdük desek yeridir. onunla arkadaşlığı dostluğu ilk sevgiliyi daha ileride üniversite iş hayatı evlilik ve bebek sevgisini öğrendik... ( @Seda Güneş Gürpınar)

Hızlı Yorum İncele : 5.8 /10

aklından bir sayı tut

Kitaptaki kahramanlar, mekanlar ve diyaloglar çok yapay ve sığ. Polisiye roman olduğu için belki edebi unsurları ön planda tutmamak sadece keyif almak... ( @seinfeld)

Hızlı Yorum İncele : 7.6 /10

ve dağlar yankılandı

etkileyici bir kitap. Ortadoğu, acı, şiddet ve kadın ayrımcılığı... Benim favorim halen Bin Muhteşem Güneş.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 7.6 /10

ölü canlar

gogol'un bütün kitapları gibi mükemmel. karakter ve olaylar insanı sürüklüyor. en hızlı okuyup bitirdiğim kitaplardan biri. tekrar tekrar okunabilecek... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

küçük kara balık

küçük prens, martı gibi çocuk kitabı görünümlü felsefe kitabı...kesinlikle okunmalı, okutulmalı, her evde bulunmalı.... ( @eneketeneke)

Hızlı Yorum İncele : 9.5 /10

sessiz ev

2 kez okuduğumu biliyorum ama hatırladığım tek şey büyükbabanın ansiklopedi yazmaya karar vermesi kasvetli çalışmaları, bir de kavgalar...... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 5.8 /10

ben o'yum

gerçekten on numara kitap, biraz bizleri tanrı yapmıslar ama biz kendimizi biliyoruz. içinde cok güzel bilgiler var.... ( @anka)

Hızlı Yorum İncele : 8.9 /10

oblomov

"Bugünün işinin yarına, hatta yarından sonraya, yok yok en iyisi haftaya ertele ve ya en iyisi yapmaktan vazgeç." hayat felsefesine sahip bir garip Ob... ( @dalida)

Hızlı Yorum İncele : 9.2 /10

kokoloji

kitap gerçekten çok iyi ve eğlenceli (özellikle arkadaşlarınızla) kendinizi ve de arkadaşlarınızı tanımak için de kullana bileceğiniz okunmaya değer b... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

foto sabah resimleri

gerçektende okudugunda bir süre sonra öykülerden hiçbirşey kalmıyor insanın aklında..okunsada olur okunmasada..... ( @LEDZEP)

Hızlı Yorum İncele : 6.4 /10

gizli anların yolcusu

yarım bıraktığım nadir kitaplardan biri. sadece kitap yazmak için yazılmış adeta. araya siyasi görüşler sıkıştırılmış, avrupa tarzı 3.sınıf bir kitap.... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 5.3 /10

yüreğim seni çok sevdi

kitap çok güzeldi, çok etkiledi beni özellikle son sayfasında ağladım. birde, aslı ile murat kavuşabilseydi çok daha iyi olurdu..... ( @Yagmurg)

Hızlı Yorum İncele : 2.8 /10

cesur yeni dünya

anti-ütopya olduğu söylenen kitaptakilerin bir kısmının hayatımızda yer aldığını görmek şaşırtıcı. kitapta ileri boyutta da olsa bunların bir kıs... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.4 /10

köprü

ayşe kulin,bu kitapta çok sade bir dil kullanmış.konusu ünlü valimiz mehrum recep yazıcıoğlu'nun yaşadığı olaylar olan bu kitap için bu anlatım oldukç... ( @artemis)

Hızlı Yorum İncele : 6.9 /10

sultanı öldürmek

yazarın ilk okuduğum romanı Beyoğlu Rapsodisi'ydi. dili ve işlenişi çok basit geldiğinden beğenmemiştim. arkadaşımın tavsiyesiyle Sultanı Öldürmek adl... ( @seinfeld)

Hızlı Yorum İncele : 6.9 /10

ruhi mücerret

Kitabın kapağını elinize aldığınızda bir iki yukarı aşağı hareketiyle karşılaştığınız görüntü karşısında zaten mest olacaksınız. Kitaba gelirsek Black... ( @Joseffoki)

Hızlı Yorum İncele : 7.9 /10

mor

güzel bir kitaptı bence. bu tarz kitapları seviyorum ben. dobralığın dibi gülcan'ın kocasına 'cehenneme kadar yolun var. soğuğum, çünkü sen bir hayvan... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 5.8 /10

sıdıka

gülmekten kitabı elimden düşürdüğüm olmuştur. filmi veya dizisi çekilen birçok eserin aksine dizisi de gayet güzeldi.... ( @Memo)

Hızlı Yorum İncele : 8.1 /10

eroinle dans

kitap daha güzel olabilirdi eroin ve bağımlılık daha güzel anlatılabilirdi fakat kötü bir roman değildi yararsız veya vakit kaybı hiç değildi. bu tarz... ( @maria puder)

Hızlı Yorum İncele : 6.4 /10

hayvan çiftliği

Akıcı bir kitaptı, siyaseti başarılı bir şekilde kitaba aktarmış ... ( @eminemarslim)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

içimizdeki şeytan

İçimizde bir şeytan var mı? Yoksa O ta kendimiz miyiz ?Ben kesinlikle beğendim. Okunmalı diyorum.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 9.2 /10

istanbul

kitabın kendisi de siyah beyaz. çok renksiz. ilk baştan güzel gibi gelse de belli bir yerden sonra sıkıyor.okunsa da olurmuş, okunmasa da. çok birşey ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 6.3 /10

cerrah

arkadasimin tavsiyesiyle okudugum daha sonra tüm serilerini bitirdigim gercekten etkili bir roman. ama çırak'da cerrah kadar etkilenmemistim.... ( @Gokhan Kandemir)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

yusuf ile züleyha

yusuf ile züleyha konusunda yeni bir bakış açısı sunuyor bunun yanında olayı anlatış biçimi de sıradan cümleler kullanmadan şiirsel, güzel bir dille a... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 8.9 /10

fırat suyu kan akıyor baksana

mübadeleden bahsederken aynı zamanda herşeyden bahsediyor. yaşar kemal adayı öyle bir tasvir ediyor ki gözünüzde net olarak canlanıyor. zaman zaman s... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

ütopya

aklımda sadece olağan dışı bir dünyanın betimlendiği ama benimde yahu nerdeymiş bu ütopya dediğim ve bende olan ince bir kitapdı diye hatırımda kalanl... ( @kahvekolik)

Hızlı Yorum İncele : 9.3 /10

yalnızız

en sevdiğim yazar olan peyami safa min muhteşem kitabı oluyor kendisi. yine kitabı açar açmaz kendine çekiyor , sürüklüyor ve şaşırtarak bir tokatla k... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.3 /10

sis ve gece

şu kitaptaki polis hayatında tek bir ahmet ümit kitabı okumuş olsaydı, daha kitabın yarısında kızı bulurdu.... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 7.7 /10

erkekler mars'tan kadınlar venüs'ten

çok sıkıcı ve aslında bildiğimiz şeyler öyle abartıldığı kadar bi espirisi yok ben pek beğendim diyemeyeceğim... ( @ilayda87)

Hızlı Yorum İncele : 5.3 /10

kulleteyn

Ayetlerin kronolojik sıralamalarını özellikle karıştırarak, ayetlerin sadece istenilen kadar kısmının alınarak, gerek gerçek dışı hadisler ortaya atar... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

kolera günlerinde aşk

inanılmaz bir sabır.tam kavuştukları anda da artık bittigi kavustular dendigi anda da hic beklenilmediginde biten bir kitap.bir yandan ömürün o kadar ... ( @serdar2225)

Hızlı Yorum İncele : 8.7 /10

pal sokağı çocukları

çocukluğumda okuduğumda keyif aldığım ve eminim tekrar okursam benzer bir tadı yakalayabileceğim,ölümsüz çocuk kitaplarından.... ( @a1t2a1)

Hızlı Yorum İncele : 9.3 /10

devlet ana

Ertuğrul Gazi'nin son dönemleri ve Osman Bey'in ilk beylik zamanlarını kapsayan oldukça akıcı bir roman. Roman olması sebebiyle elbette tarihi olaylar... ( @kustuyu)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

afrikalı leo

derin bilgiye sahip yazar şahsen bir semerkant kadar olmasa da afrikalı leo da da kendini bir kere daha ispat etmiş görünüyor.detayların bol olduğu ve... ( @kitapokudu)

Hızlı Yorum İncele : 8.1 /10

ejderha dövmeli kız

önce kitabının okunması ve sonra dilenirse filmininde izlenmesi gerekir. çünkü kesinlikle romandan uyarlanan filmler her zamanki gibi sayfalarda okudu... ( @canerix)

Hızlı Yorum İncele : 8.4 /10

hayatın kaynağı

hayatımın kitabı diyebileceğim bir kitaptı.şahane,muhteşem sözcükleri yetersiz kalacaktır onu tanımlayabilmem için.günümüz insanlarının yaptığı ve yap... ( @oslew_88)

Hızlı Yorum İncele : 8.4 /10

od

okuduğum zaman biraz hayal kırıklığına uğramıştım yani anlatığını herkes biliyor (kendi kattıklarını ve yorumlarını saymıyorum tabi) ama şunu da inkar... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 8.7 /10

kiralık konak

her kitap konusu gibi güzel olamıyo ne yazık ki. konusu ilgimi çektiği için elime almıştım ama bitirmek için zorladım kendimi. hakkı celis'in düşünc... ( @yeşil)

Hızlı Yorum İncele : 5.3 /10

bu ülke

cemil meriç’in hızlı sosyalist olduğu yıllar. sekreter olarak tercüme bürosuna girer fransızların hatay’dan çekilmesiyle dünyası değişir. hatay hüküme... ( @sayfasayfahayat)

Hızlı Yorum İncele : 9.1 /10

çanlar kimin için çalıyor?

ispanya iç savaşı sırasında yaşanan bir aşkı anlatır. savaşın yıkıcılığını, aşkınsa her ortamda savaşta dahi yaşanacağını anlatan roman.... ( @oracle)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

ademden önce

Hominidlerin (insanımsıların) yaşantılarına dair ilginç bir eser.Okudukça sanki o zamanlarda yaşıyor gibi hissetitriyor. Aslında binlerce yıl geçmesin... ( @fns93)

Hızlı Yorum İncele : 7.3 /10

umut - hayat akan bir sudur

osmanlı'nın gözdesi bosna bir imza ile elden çıkarken, kulin ailesi bosna'dan istanbul'a göç ediyor, çöken imparatorluğun son maliye nazırı ahmet reşa... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

daha

kitabn kahramanı gaza ve mezarlıkta annesi onu doğurup öldürmek istiyor.onu babası büyütüyor. gaza'nın babası insan kaçakçılığı yapan bir adam. hakan ... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

beyoğlu'nun en güzel abisi

ahmet ümit'in daha güzel kitapları var. bu okuduklarım için de en sıradan olanıydı. okunmasa da olur dediklerimden..... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 6.1 /10

aşkın celladı

yalom un hastalarıyla yaptığı tedavilerden oluşturduğu 10 ilginç öykünün yer aldığı kitabına tıpkı diğer kitapları gibi bayıldım.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

hobbit

başkasını bilmem ama ben bu adamı okuduktan sonra başka bir şey okumaktan soğuyorum. eşdeğer kalitede başka bir şey bulamıyorum. yüzüklerin efendisi ü... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 9.2 /10

fahrenheit 451

Tıpkı 1984'te olduğu gibi insanların kontrol altında tutulmaya çalışıldığı bir distopyada geçer. 1984'ün hissettirdiklerine benzer hisler yaşatsa da o... ( @kustuyu)

Hızlı Yorum İncele : 6.9 /10

alaycı kuş

açlık oyunları serisinin son kitabı alaycı kuş. serinin en "isyan" ve "iyiler kazanır" kitabı diyebiliriz.... ( @sagarmatha)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

aşk mutfakta pişer

ben bu kitabi alali cok oldu. ama bir türlü okuyamiyorum. itici gelen birsey vardir. nedir cözemedim. belki sorun konunun bastan anlasildigini sanmamd... ( @sugurcan)

Hızlı Yorum İncele : 7.3 /10

grinin elli tonu

haftasonu tatilimi değerlendirmek için güzel bir kitaptı. kesinlikle sürükleyici. gerçektende 2. ve 3. kitabı merak ettiriyor.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 5.5 /10

bir delinin hatıra defteri

hatırladığım kadarıylı iki kısımdı. ilk kısım çok akıcı ve zevkli ikincisi de bi o kadar sıkıcı ve saçma(burun kısmı)... ( @kitap kuzusu)

Hızlı Yorum İncele : 6.6 /10

kafamda bir tuhaflık

kitapta geçmişe dair unutulan adetler, artık kimsenin hissetmediği duygular var. yeni kuşak gençler için anlaşılmaz. mevlüt gibi bir insan artık bu dü... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

şu hortumlu dünyada fil yalnız bir hayvandır

tüm cümleleri güzeldi ama şunun yeri ayrı: bir arkadaşım bir kamyonun arkasında bir yazı görmüş. bütün yol boyunca gülmüş! "pötürge`li prenses" biliy... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

vahşetin çağrısı

kitabı beğendim. ama okurken içim acıdı köpeğin haline. hayvanların hayatta kalma mücadelelerine ve çektiği acılara tercüman olmuş resmen.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

bitmeyen kavga

ben bu adamın kitaplarını hep çocuk kitabı olarak görmüşümdür..çocukken hediye edilen ana, kamelyalı kadın, vadim o kadar yeşildi ki, üniversite, baba... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

aşk-ı memnu

kitabın gerçekten dili ağır ama anlaşılmayacakmış gibi de değil. dizisinin reklam ve yorumlarından dolayı zaten konusunu önceden biliyordum. ama kita... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

selma ve gölgesi

acayip bir gerilim, olamayacak kadar çileden çıkaran bir son.. ilk yorumu yazan arkadaş ukala, bildiğiniz içine etmiş kitabın, sitenin yöneticisi de ö... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 9.8 /10

monte kristo kontu

başucu kitaplarından biri olmayı hak ediyor.elinizden bırakmak istemeyeceğiniz bir klasik.anlatımı o kadar etkileyici ki kalınlığı bile gözünüzü korku... ( @estiyine)

Hızlı Yorum İncele : 8.4 /10

otuz beş yaş

belki yazarımız kendi yolunun yarısını kestirememiş ama 35 yaş bazen yolun başı bile olabilir... mutlu bir ömür için çok uzun yıllar var insanın önünd... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

siddhartha

Gerçeğin, mutluluğun, huzurun peşinde bir Brahman'ın hikayesi. Çok farklı geldi bana anlatım. Sevdim mi? kesinlikle evet!... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 7.9 /10

istemenin esrarı

yer yer kendini tekrar etse de bir çeşit terapi özelliği gösteren bir kitap.. zaten hayat tekerrürden ibaret.... ( @ayşegülkara)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

otostopçunun galaksi rehberi

bilim kurgu seviyorsanız azda absürtlük hoşunuza gidiyorsa tüm serisini bitireceksiniz. kendi dünyasının mantık ilkelerinin dışına çıkmayan eğlenceli ... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

beş şehir

bence su gibi akan 5 ayrı şehrin hikayesi, mutlaka okumak için gayret gösterilmesi gerekir. eğer dikkatli okuyan olursa, tarihi olayları anlatırken as... ( @oedonmez)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

savaşçı

doğan cüceloğlunun okunası kitaplarından biridir. ancak kabul ediyorum bazı kesimlerde konu epey ağırlaşıyor ancak kitap size çok şey verecek .... ( @e-book)

Hızlı Yorum İncele : 5.3 /10

açlık

açlığın ve bağıl sefaletinin doğal sonucu olan sorunlarla mücadele etmek... gururdan ödün vermemek... kendini acındırma cümlelerini yaşanılan diyalog... ( @Mehmet Kılıçaslan)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

efrasiyab'ın hikayeleri

türk edebiyatında kendine has tarzı ile özel bir yere sahip olan ihsan oktay'ın yazdığı mükemmel kitaplardan biri üslubu kelimeleri kurgusu ile insanı... ( @seinfeld)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

türkan - tek ve tek başına

türkan saylan'ı yaşamının son dönemlerinde yaşadıklarıyla basından tanımıştım.yaşamının detaylarını o zaman bilmiyordum.televizyonda, evinin pecresind... ( @sibel)

Hızlı Yorum İncele : 8.9 /10

kitab-ı aşk

yorumlarını çok okudum.elif şafak i'n aşk kitabından sonra bu tarz bir kitap arıyordum okumak için. eminim severek okuyacağım.... ( @Erguldogan)

Hızlı Yorum İncele : 9.2 /10

limon ağacı

öğretici, bilgilendirici kitaplardan. israil-filistin meselesinde yıllara yayılan olayları sırasıyla anlatıyor. dalia ve beşir iki taraftan insanların... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 6.8 /10

ana

insan ruhunun derinliklerine seslenen bu eserde, tek bir isim geçmez. nine, ana, oğul, koca. bir köy ve birkaç köylü. bu bir çin köyüdür. ama onu okur... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

kadının adı yok

ilk çıktığı yıllarda okumuştum adı beni çok etkilemişti gerçektende yurdumuzda kadının adı yok.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 7.6 /10

sineklerin tanrısı

Erkek çocuk topluluğunun düştükleri ada da başta eğlendikleri,daha sonra bu güzelim adayı nasıl cehenneme çevirdikleri anlatılıyor.. Anlatımı akıcı ve... ( @beyzackles)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

iki cami arasında aşk - mihrimah ile sinan

detaysız, araştırmasız anlatılmış.. çocuklarınıza kulağa hoş gelen, güzel öyküler anlatırsınız ya.. işte öyle bir havası var.. sonu birden bitiyor. be... ( @m.s.ı...)

Hızlı Yorum İncele : 4.8 /10

şeytan ayrıntıda gizlidir

keşke okumasaydım. kukla gibi bir kitabın yazarından beklenmeyecek kadar kötü bir kitap. hikayeler basit kaçmış. yakıştıramadım ahmet ümit'e. sanki ba... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 4.3 /10

acımak

Reşat Nuri Güntekin'den okuduğum ilk kitabıydı "Acımak"...Zehranın acılı hayat hikayesi konu ediniliyor.Yanlış bilinenler yüzünden bir ömür boyu yanlı... ( @Simrass)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

eroin güncesi

doksanlı yıllarda gençliğin itildiği değersizlik ortamını, alternatif mekanlarda müzik çalmasının lüks olduğu zamanlarda, düzenle barışamayıp özgür ka... ( @Onur Çetin)

Hızlı Yorum İncele : 7.8 /10

alacakaranlık

bu serinin tamamınıseviyorum arakadaş.seviyorum. evet aşk romanı sevmem ama bu seriye bayıldım.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 7.9 /10

yeniay

bu serinin tamamınıseviyorum arakadaş.seviyorum. evet aşk romanı sevmem ama bu seriye bayıldım.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 7.7 /10

hayatın ta kendisi lokantası

dublin'deki quentins lokanta'sındaki her masanın anlatacak yüzlerce hikayesinden çıkarak personelin, müşterilerin hayat hikayeleri.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

izmir büyücüleri

kitabın ilk sayfaları güzel gelse de bir zaman sonra bitsin isteniyor. gereksiz yere uzatılmış. benim ilgimi çekmedi. büyü konularına ilgi duyan ve bo... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 4.3 /10

iki genç kızın romanı

klasik egen bunalımına girmiş, annesiyle anlaşamayan genç kız romanı. Çok sevmemiştim.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 3.8 /10

tehlikeli oyunlar

bu kitap hakkında ne yazsam eksik kalır. oğuz atay'ın okuduğum ikinci kitabıydı ikisini de beğendim (oğuz atay'ı değerlendirip beğenmek ne hattimeyse)... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 9.8 /10

bizim büyük çaresizliğimiz

"kabul edilebilir olanla edilemez olan arasında yalnızca insanın kendisi vardır." diyor yazarımız. farklı bir tarz. güzel..... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

boyalı kuş

evet şiddet sahneleri çok etkileyici özellikle de bir çocuğa yapıldığını düşündüğümde daha da kötü oldum. kitabı bitiremedim.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

ölü ruhlar ormanı

okumaya gerçekten gerek yok. evet emek verilmiş ama vakit kaybı olduğunu düşünüyorum ne yazık ki. kitaplar hakkında böyle şeyler söylemeyi sevmiyorum... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 4.6 /10

iq

merhaba yazar kitabındaki konuyu çok iyi işlemiş yormayan sıkmayan akıcı bir hikaye herkese tavsiye ederim ilginç ve farklı bir kitap... ( @nazli)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

sevdalım hayat

zülfü livanelinin kendi hayatını anlattığı bir kitap severek okudum çokta beğendim hayat insanları hiçte düşünmedikleri yerlere savuruyor.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 7.6 /10

kardelenler

türkan hoca ve türkcell bursuyla okuma imkanı olmayan kızları okula göndermek için yapılan bir projenin öncesinde burs verilecek kızların yaşamını anl... ( @dilek06)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

beyaz kale

bu kitabı yıllarca önce okuduğumda ilginç gelmişti. ancak asıl ilginç olanı emre kongar'ın hoca efendinin sandukası adlı eserinde bir kitapçıda bulun... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 7.7 /10

şimdiki çocuklar harika

güzel bir kitap iki arkadaşın kendi yaşadıkları olayları birbirlerine mektup aracılığıyla anlatıyor.okunması gereken bir kitap tabii çocuksanız :d... ( @harun)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

tanrı daima tebdil-i kıyafet gezer

her öğretmenin, öğrencilerine ödev olarak okutması gereken bir kitap. yaşadığımız dünyanın nasıl da içinden çıkılmaz hale getirilip, mutluluğu dış etk... ( @ignorantdavinci)

Hızlı Yorum İncele : 7.3 /10

yaşar ne yaşar ne yaşamaz

Gerçekten harika bir kitap okumaktan kendinizi alıkoyamıyorsunuz.... ( @Özge Nil ERTEM)

Hızlı Yorum İncele : 9.4 /10

kukla

yine ahmet ümit..yine polisiye.. yine çok güzel..ama bir yandan türkiye ilgili önemli bir dönemdeki önemli olaylara ışık tutuyor. okunmalı diyorum. h... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

beyaz zambaklar ülkesinde

Atatürk'ün okunmasını tavsiye ettiği ünlü kitap. Finlandiya'nın nasıl yoktan var olduğunu anlatan bir kitap. Aynı zamanda ülkemizin nasıl ve neden yok... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

kamelyalı kadın

konu itibari ile klasik acıklı türk filmlerini anımsatsa da yazıldığı tarihe -1848- bakarsak, aslında türk filmlerinin bu kitabı anımsattığı söylenebi... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 5.2 /10

binboğalar efsanesi

kitap, yüzyıllarca yerleşik düzene geçmemek için direnen türkmenler'in, hıdrellez şenliklerinde, göçerlerin kış için sığınacak topraklar bulma dilekle... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.7 /10

nar ağacı

güzel hikaye, beğendim ama beni de abartılı mekan tasvirleri rahatsız etti.tavsiye ederim daha çok tarih sonra aşk... ( @xpapatyamx)

Hızlı Yorum İncele : 7.2 /10

yolculuk nereye hemşerim?

yine gülse birsel ve yine gülmekten kırılacağınız bir kitap... ya kim bıkar sıkılır ki ondan.. kitapta bush hakkında sölediklerine katılıyorum ve espi... ( @newena)

Hızlı Yorum İncele : 5.2 /10

osmanlı'yı yeniden keşfetmek

geleceğe yönelmek tarihimiz iyi bilmekten geçer.yazık ki çoğumuz geçmişimizi bilmeden,geçmişimizden örnek almadan ve geçmişimizden dersler çıkarmadan ... ( @oslew_88)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

osmancık

iyi ki okumuşum dediğim kitaplardan oldu. tek kelimeyle mükemmel. usta yazardan okuması da cabasi. kaçırmayın derim.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

beyaz gemi

seviyorum ben bu yazarın kitaplarını. masallarıyla, efsaneleriyle kitapları ilgimi çekiyor. orman bekçisi dedenin hali ise içler acısı. bir akşamda ok... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.9 /10

palto

gogol, zorlukla aldığı tüfeğini kaybetmesi veya çaldırması üzerine hastalanan bir adamın, gerçek hikayesinden yola çıkarak paltoyu hazırlamış..... ( @yeşil)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

kimya hatun

ya banim anlayışımda mı bişi var bilmem ama açıklık getirirseniz sevinirim kimya yı şu bizim bildiğimiz şems mi öldürüyo....... ( @dilek06)

Hızlı Yorum İncele : 5.8 /10

kayıp sembol

bu kitabı okumayı uzun süreden beri erteliyordum. keşke daha önce okusaymışım. bildiğin film tadında harika bir kitap. yazarın diğer kitaplarında oldu... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 8.1 /10

asılacak kadın

insanın suratına gerçekleri tokat gibi çarpan bir kitap en kötüsü de anlatılan olaylar sadece kurgu değil sürekli yaşanan ve yaşanmaya devam eden olay... ( @seinfeld)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

diriliş

prensin kadının peşinden sürgüne gidişi bir nevi vicdanını rahatlatmak içindir.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 7.6 /10

ezilenler

diyaloglar o kadar coşkulu ve akıcı ki insan içinden okurken bile ne kadar acele okuduğunu fark ediyor. düşünüp konuşmaktan ziyade fikir uçuşmaları hi... ( @susamuss)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

ateşi yakalamak

hayatımda en çok keyif aldığım üçlemelerden birisi diyebilir. bu nasıl bir hayalgücüdür, nasıl bir kurgudur. ben yazara hayran oldum resmen bu kitabı ... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

divan

irvin yalomun ikinci güzel kitabı bence...... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

bit palas

müthiş leziz bir kitap. bitince insanın içini hafif bir üzüntü kaplıyor. hayatınız boyunca bitmese, hayatınız boyunca elif şafak'ın hayata dair doğru ... ( @kar)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

mülksüzler

Muhteşem zekanın muhteşem ürünü. mutlaka okumalısınız. anarşizm güzellemesi de diyebiliriz.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 9.3 /10

piç

ben kitabı sevdim. eğlenceli bir kitap. cenkin tişörtunde ki barbar türk yazısına yazarın, sonradan barbar doğuştan türktü demesine bayıldım. okuyun g... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 7.9 /10

küçük mucizeler dükkanı

çok güzeldi etkisinde kaldım diğer kitaplarınıda aldım arkadaşlar banada oku ver diyorlar yani o kadar güzel kitap ki anlatamam... ( @khj)

Hızlı Yorum İncele : 6.6 /10

safiye sultan - ya ipek urgan ya gümüş hançer

yıllar öce okumuştum.gerçekten sürükleyici yazılmış. bir çırpıda serinin üç romanını da okumuştum. osmanlı tarihine ve hareme ilgi duyanlar çok keyif ... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 7.6 /10

tanrının formülü

oldukça fazla araştırılmış ve büyük emek verilmiş olduğu belli. verilen ayrıntılar kitaba olan ilgimi arttırdı. başarılı. tavsiye ederim.... ( @fırtına001)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

tanios kayası

yazar, olayı üçüncü kişinin ağzından anlatmak yerine, hikayeyi anlatacak bir karakter kurgulamış, hoş olmuş. hikaye bu ya, adı verilmeyen anlatıcımız,... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

bir kedi, bir adam, bir ölüm

nefret ettim de diyemem.. sevdim de.. içindeki insanları sevdim de diyemem sevmedim de.. okuyun bakalım zaten kısacık bir kitap.. eksik kalmayın:)... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.1 /10

deniz kurdu

kitap çok sürükleyici olmakla birlikte 35 yaşında bir beyefendinin birden paranın da kurtaramayacagı bir yola düşmesini. bununla birlikte bir beyefend... ( @gumus273)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

paris düşerken

okumaya başladığımda karakterlerin benzerlerinin etrafımda hala varolduğunu gördüm. yazarın yıllar öncesi yazdığı duyguları bende bu gün hissediyorum.... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

benim üniversitelerim

olay örgüsünü pek kuvvetli bulmadığım otobiyografik eser. olaylar kopuk kopuk işleniyor, isimler de çok fazla olunca takip etmekte zorlanıyorsunuz. bu... ( @yeşil)

Hızlı Yorum İncele : 7.3 /10

korkuyu beklerken

diğerleri de oldukça güzel fakat bekleyişin insanı yavaş yavaş ne duruma getirdiğini gözlerimizin önüne seren "korkuyu beklerken" bu kitapta en çok be... ( @Freyja)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

ağrı dağı efsanesi

çok ama çok güzel bir kitaptı. aşkı bu kadar güzel kim anlatabilirdi ki yaşar kemal'den başka. konusu destansı, anlatımı akıcı. mutlaka okunmalı.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.4 /10

kiraze

"kiraze", 1492 yılında ispanya'dan kovulan binlerce sefarad yahudisi'nin çileli yaşam mücadelesinden yüzyıllık bir kesit sunuyor. bu insanların kimi h... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

kırmızı bisiklet

gecenin bir vakti ailenizden yüzlerce kilometre uzaktaysınız burnunuzun direğini sızlatıyor bu kitap. yazarın kitapları genel olarak güzel. bu kitapta... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

ateşle oynayan kız

serinin en iyi kitabı bu. kurgusu çok başarılı, okumaktan hiç sıkılmıyorsunuz. sayfa sayısına aldanıpta sizi ürkütmesin, bir çırpıda bitiyor ve lisbet... ( @canerix)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

ladesçi

yazarın kitabı uzun süredir ben de duruyordu ve bir türlü elim varmıyordu okumaya. okudum ve elimin neden varmadığını anladım. sevmedim. basit ve sıkı... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 5.8 /10

aşkın gözyaşları 1 - tebrizli şems

mevlana ve şemsi şemsin ağzından anlatan bir kitap.fena değil sıkılacağımı düşündüm fakat akıcı bir anlatımı var kitabın.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

parfümün dansı

eğlenceli, düşündürücü, öğretici hoş bir kitap. alobar la kudra nın maceraları 5.000 sayfa olsa okunurdu. aradaki bugunun insanlarının hikayelerini ço... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 9.3 /10

tutulma

bu serinin tamamınıseviyorum arakadaş.seviyorum. evet aşk romanı sevmem ama bu seriye bayıldım.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

şafak vakti

bu serinin tamamınıseviyorum arakadaş.seviyorum. evet aşk romanı sevmem ama bu seriye bayıldım.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

insancıklar

dostoyevski nin ilk kitabı olmasına rağmen başarılı. bazen de bu kitabın sırf dostoyevski nin yazmış olmasından dolayı güzel olduğunu düşünüyorum. diğ... ( @Katre)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

sokrates'in savunması

Sokrates Melos'a sorar: -Gençleri daha iyi kılan nedir? +Yasalardır. -Yasaları önceden bilip gençleri daha iyi yapan nedir? +Yargıçlardır. Sokrates te... ( @posthoc)

Hızlı Yorum İncele : 6.2 /10

ölü evinden anılar

kimileri diyor ki dostoyevski'nin kitaplarının birini okuyun diğerlerini de okumuş kadar olursunuz. isimleri değiştirilerek her kitaba soktuğu benzer ... ( @deniz.kurt)

Hızlı Yorum İncele : 6.3 /10

bir idam mahkumunun son günü

gerçekten bir idam mahkumunun son günündeki duygular böyle olmalı.duyguları çok iyi bir şekilde yansıtmış victor hugo.çok etkilemişti beni.... ( @Krokop)

Hızlı Yorum İncele : 7.7 /10

safahat

büyük üstadın büyük eseri. kendisi övgü olan bir adam ne kadar övüle bilir ki?? çanakkaleyi onun gibi anlatan var mı? istiklal marşını ondan daha i... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 9.4 /10

kayıp romanlar

hiç sıkılmadan okumuştum.yazarın dili beni sıkmaz zaten.okunmalı derim.... ( @deno)

Hızlı Yorum İncele : 3.0 /10

türkleri anlama kılavuzu

herhangi bir yerde duyabileceğiniz geyiklerin kitaplaştırılmış hali. para vermeye değmez ama gazete eki yada başka bir şekilde bedava bulunursa eğlenc... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

marslı

bir kere kapak tasarımı çok başarılı. resmen al beni diyor. aldım. hikayenin temeli yukarıdaki yorumda aktarılmış zaten. okuma keyfinden bahsedecek ol... ( @iyeni30)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

geyikli park

bilinmeyen hikayelerin anlatıldığı güzel bir kitap. sadece birbirinden alakasız konulara nasıl böyle alaka kurup bağlamış orasını anlayamadım :) sade ... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

küçük ağa

orta okuldayken türkçe öğretmenimin zorla meb yayınlarından çıkmış bu kitabı zorla okutturmaya çalışmasıyla az kalsın okuma merakım son buluyordu. o k... ( @eneketeneke)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

saplantı

şans eseri elime geçen bu kitapta en etkilendiğim kısımlar tecavüz ve sevişme bölümleriydi. abartıya kaçmadan anlaşılır ve etkileyici bir şekilde anla... ( @fırtına001)

Hızlı Yorum İncele : 6.3 /10

aşkın ömrü üç yıldır

aşkın ömrü üç yıldır, ecstasy öyküleri ve 9.900.- tl üç kitabınıda okudum yazarın sıkılmadım kitaplarını okurken aksine sevdim bütün arkadaşlara tavsi... ( @freedom)

Hızlı Yorum İncele : 3.5 /10

bülbülü öldürmek

Özellikle 2-8 yaş arası çocuğu olanlar için bir kişisel gelişim kitabı tadında, sade dilli güzel kurgulu bir kitap. Büyüdükçe unuttuğumuz çocukluğumuz... ( @peaceful)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

dikkat vücudunuz konuşuyor

kişisel gelişim kitapları içinde en keyifli okuduğum kitaplardan biri oldu. okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.7 /10

bir dinozorun gezileri

ben kitabı aldığımda herhalde ilk kitabı gibi akıcı ve güzeldir diye düşünerek aldım ancak okurken çok sıkıldım.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 7.3 /10

yüzyılın fırtınası

bu kitapla ilgili farklı ne yazabilirim diye düşündüğümde belirgin bir yorum çıkmadı. klasik king kitabı. yeterli gerilim, heyecan, tempo. alınır, oku... ( @iyeni30)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

momo

bu kitap çocuklar için değil biz yetişkin her şeyi bildiğini zanneden yaşı ilerlemiş ama gerçekleri göremeyen yetişkinler için yazılmış. Çocuklar... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

kayboluş

akıcı bir dili ve ilginç konusu var ama sonu daha iyi olabilirdi. beni şaşırtır derken sonuç tahmin ettiğim gibiydi buda beni hayal kırıklığına uğratt... ( @fırtına001)

Hızlı Yorum İncele : 9.5 /10

korkma ben varım

son zamanlarda okuduğum en ilginç kitap olduğunu söyleyebilirim. yazar kelimelerle dans etmiş resmen. eğlenceli bir kitaptı.benim aklımda kalan söz is... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

la - sonsuzluk hecesi

ele aldığı konular bilindik konular yalnız bakış tarzı anlatışı çok farklı. örneğin ademin oğullarının çifçilik ile hayvancılık seçimlerini böyle ele ... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

germinal

her satırında kaybolduğum her satırında kendimi onlarla birlikte grevde, maden ocaklarında, o küçücük evlerinde bulduğum bir yazarın kalemi ne kadar e... ( @FARAH)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

toprak ana

sevdiğin herşeyi toprağa vereceksin.. düşün bir kere, sevdiğin ne varsa toprağa gömeceksin.. sevdiklerini içine kabul ettiği için, bağrında yatırdığı ... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 9.5 /10

gün olur asra bedel

seni seviyorum küçük taş.. güzel, akıllı bir taşsın sen. yedigey amcanın taşları gibi bana her şeyi açıkça söyle. sakın şaşırma, yanılma, göreyim seni... ( @m.s.ı...)

Hızlı Yorum İncele : 7.8 /10

foucault sarkacı

umberto eco'nun kullanırken zevk duyduğu belli olan ama okurun pek alışık olmadığı bir yazım dili var. bu zor dile şadan karadeniz hanımefendinin özve... ( @kaizen)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

araba sevdası

ah bihruz bey ah..şu zaman yaşasaydın tam çağın adamı olurdun işte.. adam sırf hava olsun diye fransızca kelimeler katarak konuşur, sırf arabalara düş... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 6.6 /10

oğullar ve rencide ruhlar

pispoke'nin yorumu ile aklıma gelen olayın finalini açıklıyım:) ..sonunda babam tartışmayı noktalayan ve kurtuluşumu müjdeleyen kararını açıkladı: ecd... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

yerdeniz büyücüsü

Çok sevdim. Ursula hayranlarının arasına katıldım. Farklı bir dünya orası. özellikle büyü ve büyücüye çok farklı bir açıdan yaklaşmış. okumazsanız kaç... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 9.8 /10

iskambil kağıtlarının esrarı

her sabah kalktığınızda kimim ben nerden geliyorum sorularını sordurmayı başarabilecek bir kitap... felsefenin ilgi çekici hale büründüğü mükemmel bir... ( @anna_cecilia)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

ölümcül kimlikler

kitapta kimlik ve memleket sorguları hakim. özellikle yeni dünya düzeninde farklı kimliklerde olsa her kültür eklenen bir bilgi taşı.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 5.8 /10

zorba

Yazarın, olgunluk dönemi ürünüymüş bu kitap ve kesinlikle öyle olmalı. Kazancakis, insan doğasını ve yaşamın ipliğini pazara çıkarmış resmen. Sindire ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.3 /10

kışkırtılmış erkeklik bastırılmış kadınlık

başımızı kaldırmamız gerekiyor. bize öğretilen yanlışlara karşı başkaldırmamız gerekiyor. bize söylenen yalanlara karşı başkaldırmamız gerekiyor. ... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.3 /10

ışık bahçeleri

mani dininden bahsetmesi ve yer yer onu övmesi sebebiyle dini konularda hassasiyeti olanları rahatsız edebilir. ama ben beğendim, ilginç buldum.... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 8.4 /10