kan ağacı

"...hatırlamak tutsaklıktır dostlar! hatıralar ise geçmişin önünde nöbet tutan güleryüzlü gardiyanlar!.. diyorum ki unutun! unutun ve kavuşun geleceği... ( @basak)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

hermes'in dirilişi - arsızlık tanrısı

kimse gelmeyecek miydi gördüklerini görmeye? bunların tümü, sarsıntı, kurtuluş ve ayağa kalkış, sadece kendisi için mi oluyordu? inanılır gibi değil! ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

felsefenin kısa tarihi

Felsefe nedir?" sorusunun cevabı bu kitapta.Dünyanın hayal ettiğiniz gibi olup olmadığını merak ettiyseniz, bu kitap tam size göre. Felsefeye Giriş aş... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : - /10

harry potter ve ölüm yadigarları

bu kitap harry potter ların son kitabı.çok sürükleyici ve güzel bir kitap çünkü bu bölümde bilinmeyen ve cevaplanamayan bütün sorular cevap buluyor ve... ( @harun)

Hızlı Yorum İncele : 9.7 /10

tatsız bir olay

petersburglu üç general, yumuşacık koltuklara oturmuş, bir yandan sohbet etmekte, bir yandan da şampanyalarını yudumlamaktadırlar. dostoyevski'nin dey... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

kumkurdu

Çocuklar için özgür olmayı vedüşünmeyi öğütleyen ama bir o kadar da eğlenceli olan kitap serisinin ilk i... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : - /10

835 satır

bu kitap bir çok bölümden oluşuyor. varan 3 vb gibi ve çok güzel bir kitap.:)... ( @Sinem)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

karikatürler-1

selçuk erdem'in komik karikatürleri.. eğlenmek ve vakit geçirmek için okunabilir.özellikle yazın deniz kenarında..... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 7.3 /10

yalanlar rehberi

kitabın anlattığı şeyler doğru ama eksik. iyi bir araştırmadan ziyade kulaktan dolma ve sıradan internet bilgileri olarak görmemi sağlayan bilgilerden... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 2.0 /10

dikkat eksikliği bozukluğu

DEB i anlatan özellikle yetişkinlerdeki DEB i anlatana pek bir kitap yok çünkü genel olarak çocuklarda olduğu düşünülüyor. Eğer siz de DEB li iseniz k... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

dörtlükler

ömer hayyam...başka söze gerek yok...... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

fidye

klasik osman aysu kitaplarından biri daha. yapay diyalogları yine hissediyorum bu kitapta da. 5 yaşındaki bir çocuk 'babam şu anda herhalde mutfakta ç... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

ahmaklar

naron uzun ömürlü olan rigel ırkındandı ve ailesinin galaksi kayıtlarını tutan dördüncü üyesiydi. naron’un büyük bir defteri vardı. buna galaksilerde... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ulusların kaderlerini tayin hakkı

içindekiler •rsdip'nin ulusal programı •ulusal sorun üzerine eleştirel notlar •diller sorununda liberaller ve demokratlar •"ulusal kültür" •"ulusal öz... ( @tacimmanap)

Hızlı Yorum İncele : - /10

karabibik

ilk köy romanı özelliği taşıyan bu eseri tek bir hikaye şeklinde almamanızı öneririm. karabibik romanı bana çok sıkıcı geldi, konu yok resmen romanda.... ( @kitapkurdu_baris)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

kuantum olumlama

kitap'evrenin tanrı'nın 'ol' emriyle varolduğu söylenir efsanelerde. söz bir enerji paketçiğidir ve düşüncenin somutlaşmış halidir.'ben' dediğinizde i... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

othello

bir gün bir kitapçıya gıderım elıme bu kıtabı alır bır repliğini okumaya başlarım ... mendil olayını okurum. annesının othello ya verişini verme sebe... ( @efsun)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

yüz: 1981

mehmet eroğlu, ilk beş romanında solcu ve eylemci kimlikli kahramanları öykülerinin odağına yerleştirirken, "yüz: 1981"de, kendi hayatının bile başrol... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

üç film birden

çok ilginç geldi bir an üç film birden deyince merak ettim okuycam... ( @dagci)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

gecenin kapıları

yıl 1978. bahçelievler, ankara. bir yanda reis abdullah, ercüment, mahmut, kürşat, haluk, bünyamin, ünal, ibrahim, duran, ömer ve diğerleri...bir yand... ( @tacimmanap)

Hızlı Yorum İncele : - /10

böyle buyurdu zerdüşt

saygılı, dayanıklı ve kuvvetli bir ruhun ağır yükleri vardır. onun kuvveti, daima ağırı ve en ağırı ister. "ağır nedir?" dayanıklı ruh böyle sorar. de... ( @ada232)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

tanrım keşke incecik olabilseydim

güzel bir kitap.. bir solukta bitiyor.. şişman bir kadın, platonik bir aşk, sağlam dostluklar, hayallerin gerçeğe dönüşü, muhteşem değişim ve mutlu bi... ( @m.s.ı...)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

gizli ajans

okurken eğlendiren,kullandığı cümlelere hayran bırakan,akıcı anlatımıyla ve kurgusuyla okunması gereken bir alper canıgüz romanı...tavsiye edilir.... ( @betll)

Hızlı Yorum İncele : 3.0 /10

anıtı dikilen sinek

nesin vakfı’nın yedi yapısı vardır. bunlardan ikisi işçi evidir; biri nesin vakfı’nın yönetmenevidir. birinin alt katı ahır, üst katı yine işgören evi... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

son padişah vahideddin

osmanlı imparatorluğu'nun tarih sahnesinden çekilişinin son anlarıyla cumhuriyetin kuruluşunun ilk anlarının çetiner'in usta anlatımıyla bir roman gib... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : 3.0 /10

gibi

...bu böyle gitmez, toparlanmalıyım. kendime gelmeli, özümü bulmalıyım. yine eskisi gib! tebessüm etmeli, "hayat bu" demeliyim. ... ne anlarız dediko... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : - /10

iz bırakanlar unutulmaz

on beş yaşindayim ve hayatin gerçeklerine tutunmak için can atiyorum ben arkadaşlarıma hiç benzemiyorum, mesela kendime ait bir odam hiç olmadı. yaşad... ( @basak)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

ab'ye girdik yerinde gördük

avrupa'da uzunca süreler boyunca yaşamış ve halen yaşayan yazarlar, somut deneyimlerini aktarıyorlar. ab gerçeğini daha yakından tanımak isteyenler i... ( @tacimmanap)

Hızlı Yorum İncele : - /10

gol kralı

kitapta zengin biri olan sait'in sevdiği kız için futbolcu olma sevdasını ve gördüğü tedavileri yine her zamanki gibi çok güzel bir şekilde anlatılıyo... ( @mor ada)

Hızlı Yorum İncele : 6.3 /10

doğadaki son çocuk

çocuk ve doğa hareketi şu temel fikirden güç alıyor: doğadaki çocuk, soyu tehlike altında olan bir türdür ve çocukların sağlığı ile yeryüzü’nün sağlığ... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

ramtha - beyaz kitap

insanlığın kendi yüceliğini idrak etmekten başka kurtuluşu yoktur.sevgili kardeşleriniz olan harika varlıklar tarafından çok yakın bir gelecekte dünya... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

peruk gibi hüzünlü

aynı zamanda sözleri yalçın tosun'un olan mabel matiz şarkısı. yalçın tosun'a 58.hikaye armağanı'nı kazandırmıştır. 4 bölüme ayrılmış içinde 16 öykü ... ( @Övgü Avcıer)

Hızlı Yorum İncele : - /10

romanov komplosu

heyecan isterseniz mutlaka okunması gereken bi kitap.yazarin 8 adet kitabı bulunuyor. hepsini okudum ,kendisi gecmişinde gazeteci oldugu icin kitabınd... ( @fusbor)

Hızlı Yorum İncele : 9.5 /10

aslında aşk da yok

kadının adı yok'un devamı olan kitap... o kitap kadar etkileyici değil ama asena'yı sevenler beğenecektir mutlaka... ( @eflak)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

atatürk - bir milletin yeniden doğuşu

ortaokulda tarih öğretmenimin tavsiyesiyle edinmiştim ama o zaman bana çok sıkıcı gelmişti, okuyamamıştım. artık üniversite öğrencisiyim ve geçen yıl ... ( @kaizen)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

duvar

yakın arkadaşları ile dağ evine giden bir kadın gece yalnız kalır sabah uyandığında bulunduğu alan ile dünyanın diğer tarafı arasında görünmez şeffaf ... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

iki yıl okul tatili

issız bir adaya düşen çocukların macerasını anlatır. sineklerin tanrı'sı filmi gibi. o filme göre olaylar daha yumuşak gelişir. zamanında altın kitapl... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

tanrılar ve köpekler

jerry adında bir irlanda teriyerinin başından geçenler anlatılıyor. beyaz adamın köle ticaretiyle uğraştığı dönemde jerry in sürekli sahip değiştirme... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

bizansiyya

lale müldür'ün kendi bilindik üslubuyla "gerçeklikten daha heyecan verici ne vardır?" sorusu etrafında dönen romanı, denemesi ya da şiir kitabı. kateg... ( @lou_salome)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ilk adam

sonuna kadar sabredenler için enteresan bir kitap. ancak sayflar dolusu ayrıntılı tasvirlere herkes dayanamayabilir.... ( @zelyot)

Hızlı Yorum İncele : - /10

insanı anlamak

çağımızda iletişim teknolojisi insanlararası uzaklıkları dev adımlarla aşıyor... dünyamız giderek küçülüyor, ama insanlar manevi yönden birbirinden uz... ( @basak)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

darboğaz

fbi ajanı rachel walling’in yıllarca bir kabus gibi beklediği telefon nihayet gelir: şair geri dönmüştür. ajan rachel, cinayetlerinin her birini bir m... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

süper iyi günler

İnsanlar kafamı karıştırıyor.Bunun iki temel nedeni var.İlk neden, insanların hiç kelime kullanmadan bir sürü şey söylemeleri. Siobham, tek kaşını kal... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : - /10

bay belki

olağanüstü bir keyif vermiyor tabi ki. bridget jones hikayesine benziyor konusu. hafta sonu ağır birşey okumayayım diyenler için eğlenceli bir kitap s... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

ışıklı zamanda buluşma

kitap üç farklı zamanda geçiyor. dostluk ve paylaşımın kazanıldığı çocukluk dönemi, toplumsal ve politik olayların yaşandığı üniversite yılları, herke... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 1.0 /10

bir akşamdı

“peyami safa'nın bu romanında, başlarında başka türlü yaşamak tutkusuyla evinden kaçan meliha, hesaba katmadığı, hatta hayal bile edemediği bazı olayl... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

99 sayfada verimli ders çalışma

çalışma ve öğrenme konusundaki kitapları ve dersleriyle tanınan meb talim terbiye kurulu başkanı prof. dr. irfan erdoğan, verimli ders çalışma konusun... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10