kinyas ve kayra
: 8.5 /10 ( 19 Üye)

ankaragazozu @ankaragazozu

etkileyici bir anlatıma sahiptir. fakat büyük sözler söylemek adına harcanmış gibidir kitap. anlatım bozukluklarından dolayı konsantre olmak güçleşir. üstelik türkiye ile ilgili gözlemler havada kalmıştır.

26 Nisan 2007 23:59

aysen @aysen

okuduğum en özenti, en olmamış kitaplardan biriydi.

06 Mayıs 2007 22:20

budala @budala

gerek anlatısı gerek üslubu oldukça akıcı bir kitap. ancak şimdi dönüp baktığımda hakkında anımsadığım tek şey bu.

06 Mayıs 2007 22:31

sevi. @sevi.

her okunduğunda, ben daha önceki okuyuşumda bu kitabı aslında anlamamışım dedirten kitap.

18 Ağustos 2007 22:23

ucube @ucube

hayat değiştiren kitaplardan. olumsuz yorumlar olması tabiki normal ama bu kadar acımasızlığı hakediyor mu? okuyun karar verin.

27 Ağustos 2007 16:35

deep_not @deep_not

az'ı okuduktan sonra başladım. az'a göre daha psikopat,fazlasıyla bunaltıcı. okumam uzun zamanı aldı. kitapta kayra'nın eve dönüş kısmı çok dokunaklı bunun dışında iki karakterde manyak. ölselerde kurtulsam kıvamına geliniyor.
hakan günday'ın en iyi kitabı olduğu iddia ediliyormuş. bana göre az kinyas ve kayra'dan çok çok daha iyi.

15 Aralık 2011 00:21

kinyasvekayra @kinyasvekayra

kitabi kotuleyenlere atfen arkadaslar kıtaba haksızlık soz konusu bu kıtap bugune degın okuduklarımın en etkıleyıcısı gerek anlatıs tarzı gerek icerigi gerekse uslubu fılme cevrılebılme kabılıyetıde oldukca yuksek kaldıkı hakan gunday bu kıtabı yazmaya lıse yıllarında baslıyor ve bu onun ılk kıtabı buna ragmen derin ıcerigıyle nasılda etkılıyor ınsanı bunu onsekız yasında bır cocugun yazdıgını goz onunde bulundurmayı unutmayın adamın cumleleri dusuncelerı kadar devrık:)

15 Aralık 2011 11:50

panydora @panydora

sonsuza kadar sürecekmiş ve ben kitabı elimden hiç bırakmayacakmışım gibi kaptırdım kendimi...aynı kitabı başkası yazmaş olsa idi diye düşündüm,kinyas ve kayranın işlemiş olduğu suçlardan dolayı onlardan nefret ederdi...fakat işlenen suçlardan dolayı kimse onları yagılamıyor,ya da ben hiç yargılamadım...gayet masumhaneydi sanki...kitabın bir çok yerinde duruyorsunuz ve düşünüyorsunuz zaten...çok beğendiğim ve kitapçıya bile tavsiye ettiğim kitap...okumak isteyenlere ve istemeyenlere de tavsiyedir...en azından deneyin...pişman olmayacaksınız bence...

20 Aralık 2011 21:53

nestea @nestea

lisede klasiklerin çoğunu okuduktan sonra ara vermiştim kitap okumaya. bir gün arkadaştan bu kitabı aldım ve okudum daha sonra devamı kendiliğinden geldi diyebilirim, piç, ziyan, azil, az... hakan günday'ın tüm kitaplarını okudum ve elime başka bir kitap aldığımda sıkılıyorum artık. bu kitap sadece 2 kişinin yaşadıklarını dümdüz anlatan bir kitap değil, bazı cümlelerde hayatınızı sorguluyorsunuz, vay anasını diyorsunuz, gülümsüyorsunuz, gözleriniz doluyor ve aslında karakterler herhangi bir insan tarafından kötü olarak nitelendirilebilecek durumda olsa da bazen onlara özeniyorsunuz. okuyun devamı gelecektir.

17 Şubat 2012 14:45

Şah @Şah

ben bu kitaba bayıldım gerçekten..kişinin ilk kitabı olması vesilesiyle bu kadar yoğun düşünülmüş bir kitap olduğu kanısındayım tabi diğer kitaplarınıda okumak gerekir bunu ispat edebilmek için..ilk öğrendiği dil fransızca olmasına karşın bence türk edebiyatına katkı sağlamış biridir..

03 Ocak 2013 23:11

hakan günday

Kitap Adı
piç
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
azil
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
az
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
ziyan
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
zargana
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
malafa
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
daha
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle