suskunlar
: 9.2 /10 ( 15 Üye)

Crescent @Crescent

okunmayı bekliyor..

04 Kasım 2007 22:49

chewwy @chewwy

anarın son kitabı, 3 kısımdan oluşuyor, çooook iyi her zamanki gibi

08 Kasım 2007 21:06

smyrna @smyrna

güzel, okunmalı

25 Aralık 2007 16:17

deep_not @deep_not

eflatun'un yolculuğu bitene dek bir yokuştan kendinizi durdurmayı beceremeden koşarsınız ya öyle okunuyor. sonrasında göze batan hataları var ama hatalar başlamadan önceki sayfalarda karakterlerden biri kusurum imzamdır dediği için acaba yazar okuyucuyla dalga mı geçiyor fikri kaplıyor içinizi. bir sürü dini hikayeye gönderme var. sanki biraz zorlama gibi. yazarın puslu kıtalar atlası daha güzel suskunlar'dan.

16 Ocak 2008 22:57

medulla @medulla

ihsan oktay anar eski üslûbunu korumuş. eflatun rengi kapağıyla adeta içeriğini gözümüze sokan bir kitap suskunlar. zira "eflâtun rengi hayaller kuran bir “suskun”un sözleridir, bu roman"

18 Mart 2008 23:00

LEDZEP @LEDZEP

kulak gerçeği anlarsa gözdür..kitabı severek okudum.ancak aynı yazarın efyasıyab'ın hikayelerini daha çok sevmiştim.

20 Kasım 2008 23:28

mimimi @mimimi

puslu kıtalar atlası'ndan sonra 'acaba aynı tadı alabilir miyim' diye düşünerek başladım okumaya fakat okudukca kitabın masalsı havası ile aynı ahenki yakaldım. anar'ın anlatımı uslubu muhteşem, sıradan bir hikaye bile onun kaleminden eşsiz bir esere dönüşüyor. puslu kıtalar atlası'nı okuyup ta beğenenlere şiddetle tavsiye ederim.

21 Kasım 2008 20:43

zurnanın son deliği @zurnanın son deliği

1- ihsan oktay anar, tarzi cağdas turk edebiyatında özgün ve sağlam bir yer edinmis bir yazar ve bu kitabıyla bunu bir defa daha ispatladı.
2- kendisine sadık bir okur grubu olan nadir turk yazarlardan
3- suskunlar benim gozumde bir masaldan ötede otantik bir fantastik roman. bu da kitabı özgün kılan bir gercek
4- kurgusu, karakterleri ve musiki üzerinde bir profesyonelin verebilecegi kadar detaylarıyla ilgiyi her sayfada uzerinde tutuyor.
5- eski tütkçeye hakim olan yazarın osmanlı yaşayışını, islami motiflerini, aile ve sosyal olgularını ne kadar arastırdıgı ve bunu herbiri adeta bir arastırma sonucu yazılmıs cümleleriyle ifade edişini görecek ve bir sonraki anar kitabını merakla bekleyeceksiniz.
6- farklı zaman dilimlerinde yasanan bölümleri daha sonradan bir bilinmez resmin parçalarını birleştirir gibi birleştirmesi ve merakların son sayfaya kadar bu sayede canlı tutulması yazarın yazım snatının ustalarından olduğunu bir kez daha ispat ediyor.
7- cüce karakteri ve musiki yetenegi, içten ice planları bana süskind'in kült romanı kokudaki üstün yetenekli çirkin adamı anımsattı.
8- sonuc olarak puslu kıtalar atlası ve de diger anar kitaplarından sonra ihmal edilmemesi gereken ve kitaplıklarımızda yerini alması gereken bir eser.

14 Ağustos 2011 14:45

selvi @selvi

yazarın diğer kitapları gibi buda muhteşem bir eser çok beğendimiki kardeşin farklı kişiliklerle sonunda bir noktada birleşmesi efsane ve masal tadında anlatılmış

19 Aralık 2011 21:37

Katre @Katre

yazarın puslu kıtalar atlasından sonra okuduğum ikinci romanı. öncelikle ihsan oktay anarın kişileri betimleme tarzına hayran kaldım. kişileri o kadar iyi betimliyor ki gerçekten o kişinin özellikleri hayalime tam olarak suret şeklinde yansıyor gerek cüce efendi gerek kalın musa gerekse eflatun ve daha nice karakterler mükemmel derecede betimlenmiş. kitabı okurken yer yer kahkahalar attım ve gerçekten okurken kitaptan lezzet aldım. büyükler için masal niteliğinde olan kitapları için yazara olan hayranlığım sonsuz.

27 Ocak 2013 00:25

ihsan oktay anar

Kitap Adı
puslu kıtalar atlası
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
amat
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
kitab-ül hiyel
Yayınlanma Tarihi
1996
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
efrasiyab'ın hikayeleri
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
yedinci gün
Yayınlanma Tarihi
2012
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
galiz kahraman
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle