çöldeki penguen
: 8.0 /10 ( 1 Üye)

zurnanın son deliği @zurnanın son deliği

bülent akyürek kitaplarını okumaya başlarken ilk okunması gereken kitabın bu olduğunu düşünüyorum. yazarın değişik zamanlarda yazdığı deneme, kısa yazılarından aykırı kişilğini tanımak mümkün. sonrasında romanlarına ve çok satanlar listesine girmiş diğer kitaplarına geçilebilir. tüm kitabı 1 saatte okumak mümkün. gece yatarken elinize alıp uykuya dalmadan bitirebilirsiniz. tabi yanınızda kapat artık şu lambayı uyuyamıyorum diyen biri yoksa. ne mi kazanacaksınız?

su ana kadar toplumda efendi olarak bilinmenizin ne kadar sıradanlık olduğunu yüzünüze vuracak yazar. evet sıradansınız. herkes sizi seviyor, kimseyi kırmıyorsunuz, kimseyi karşınıza almamak için taraf bile tutmuyorsunuz, görüşlerinizi kimseye anlatmıyorsunuz ve herkese haklı olduğunu söylüyorsunuz. siz sıradansınız ve efendi adamsınız. peki ne yapmalı? yazar ben efendi olmayı bıraktım düşündüğümü söylemeye başladım ama yine de sevildim çünkü samimiydim diyor.

efendi olmak, iz bırakmadan çekip gitmek ya da samimi ama uç olabilmek. tercih insanoğlunun.

yazarın kendi sağlık durumu, çocukluğu, ailesi, elazığ gibi bir şehirden ankara'ya yerleşmesi, genç yaşlarda onun üzerinde kitap yazması uç kimliğine katkı yapan unsurlar. binlerce kitap okuması en çok imrenilecek özelliklerinden biri. yanlış duymadınız binlerce...

düşündüren, sorgulatan yazarları sevenlere.

21 Aralık 2009 11:06

bülent akyürek

Kitap Adı
ve tanrı ağladı
Yayınlanma Tarihi
1992
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
yılgın türkler
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
içinizdeki öküze oha deyin
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
yağmur getiren fırtına
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle