yağmur getiren fırtına
: 3.0 /10 ( 1 Üye)

zurnanın son deliği @zurnanın son deliği

olmamis sevigili bülent akyürek. 80 dönemini bir çocuk gözüyle anlatmış olduğu söyleniyor bu kitapta ama geneline bakılınca o günlere ait 2 3 detay dışında pek birşey yok. daha çok bir şizofrenin ruhu ve beyninden gelip geçenlerin daldan dala atlayan kelimelerle şiirsi bir dokuyla anlatılışı bence. son sayfalardaki ölüm teması güzel işlenmiş.

kitabın sonuna kadar okunması konusunda okuru motive eden tek unsur heralde sonunda bişey çıkacak dur bakayım beklentisi. ama sonuç bence hüsran. din kavramı ile ilgili yazarın bu kitapta yazdıkları ile bir başka kitabı olan içinizdeki öküze oha deyin adlı kitapta yazdıkları arasındaki çelişki ve farklılıklar azımsanmayacak kadar çok.

ha bir de yazar için soylenen ülkenin ilk yeraltı romancısı kavramına da deyinmek istiyorum. nedir bu yeraltı romancılığı bilen varsa yazsın lütfen. farklılık olsun diye uydurulmus bir safsata mı yoksa. tamam modernizm karsıtı kimliği ile farklılık oluşturan biri ama bu yeraltı romancısı olayını kim uydurmus merak ettim.

04 Ocak 2010 10:55

bülent akyürek

Kitap Adı
ve tanrı ağladı
Yayınlanma Tarihi
1992
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
yılgın türkler
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
çöldeki penguen
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
içinizdeki öküze oha deyin
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle