şibumi
: 8.6 /10 ( 23 Üye)

güneş @güneş

türkçe baskısı şibumi ismi ile basılmış, travenian'ın en başarılı kitaplarından. zeki, soğukkanlı, tam olarak hiçbir millete ve kültüre ait ol(a)mayan, en sıradışı roman kahramanı nicolai hel kitabı tek başına okumaya değer kılabılırken, diğer karakterlerin zenginliği, çeşitli ırklara yapılan zekice göndermeler, japon kültürü, ikinci dünya savaşı, devletler arasındaki çıkar hesapları hakkında verdiği fikirler kitabı vazgeçilmezlerin en başlarına koyar.

27 Nisan 2007 10:30

emre @emre

İnanılmaz sürükelyici farklı bir kitap şibumu. okuduktan sonra mağaracılığa ve go oyununa ilgi duymanız buyük bir olasılık(kendimden biliyorum)

27 Nisan 2007 17:19

deep_not @deep_not

travenian la tanısmak icin guzel bir baslangıc.

27 Nisan 2007 19:50

enkelados @enkelados

bir başyapıt, bir arkadaşımın tavsiyesi ile okudum. okumaya başladıktan sonra da elimden bırakamadım. tadı insanın damağında kalan bir kitap.

30 Nisan 2007 16:17

zoya80 @zoya80

ilk sayfaları inanılmaz sıkıcıydı fakat pes etmeyip devam ederseniz eminim hayatınızda okuduğunuz en güzel kitap olduğunu göreceksiniz.

02 Mayıs 2007 12:37

pikare @pikare

yazrın gerçek kişiliği kimse tarafından bilinmemekte; yaşadığı yer ise sadece yayımcısı tarafından biliniyor. kitaplarından bask olabileceği tahmini çıkabilir ama dediğim gibi kimliği ile ilgili hiç bir bilgi yok hiçbiryerde. ve tabii bu shibumi'yi daha ilginç hale getiriyor. tabi ne yazık ki kitabın ilk baskısınıbulmak mümkün değil çünkü orda anlatılan bir kaç yöntemle gerçekleştirilen cinayetler ve soygunlar olduğu rivayet ediliyor. bu nedenle ilk baskısı toplatılmış ve kitaptan bu kısımlar çıkarılarak tekrar yayımlanmış. tabii bazı yerlerde uyarılara yer verilerek.


açıkçası shibumi hayatımın kitaplarından biri! ama sakın ilk sayfalarının sıkıcılığından dolayı pes etmeyin!

bir de ne trevanian'ın diğer kitaplarından da bu kitabındaki performansı beklemeyin. şöyle söyleyebilirim bu kitap 100 ise diğer kitaplarının otlaması ancak 30-40 civarında olabilir.

02 Mayıs 2007 14:38

zifir @zifir

yazarın diğer kitaplarından daha ünlü olmasının başlıca sebebi inanılmaz özelliklere sahip bir kahramanı ve soluksuz bırakacak hareketli anlatımları içeriyor olmasıdır. gizem dolu bir yazar olan travenian ölümünü sonrası bile bu özelliği devam ettirmiş, ölümüyle beraber kimliği ortaya çıkmış bile olsa bu sefer de mezarının yerinin bilinmemesini vasiyet etmiştir.

03 Haziran 2007 11:46

AdaPeri @AdaPeri

trevanian'ın en başarılı kitabı. müthiş bir kurgu.. kahraman inanılmaz bir kişilik... mağara tecrübeleri ise mutlaka okunmalı...

29 Ağustos 2007 19:34

Alazhana @Alazhana

çok akıcı bir kitap...keyifle okuyacaksınız.

30 Ağustos 2007 00:32

gbk @gbk

yazarın kurgusunu,gızemını,zekasını begenmemeye ımkan yok.o kadar gercekcı ve uygulanabılır kı sankı gercekten yasanmıs gıbı..herkese tavsıye ettıgım ve edecegım bır kıtap.travenıan bunun dısında bır kıtabını daha okudum.belkı aynı tadı almadım ama o da guzeldı ("katya'nın yazı")

19 Eylül 2007 12:03

rodney william whitaker

Kitap Adı
inci sokağı
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
katya'nın yazı
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
kentte sıcak gece
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
yirminci mil
Yayınlanma Tarihi
1999
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
ölüm dansı
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
infazcı
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle