benim kasam bacak aram
: 7.0 /10 ( 2 Üye)

zurnanın son deliği @zurnanın son deliği

yazarı da kitabı da hiç duymadan tesadüfen ulaştım ve bir gunde üç oturuşta bitirdim.şöyle sıralayabilirim yorumlarımı.

. kitabın adı konusu hakkında kafamızda bir fikir oluşturuyor ama önyargılara da sebep olabiliyor.

. kitabın kapağında anlatılanların gerçek olduğu soyleniyor.

. kitapta bir belediye başkanı, başarılı bir avukat, fettan bir gazeteci kadın ve ailelerinin arasında geçen çok ilginç bir dava romanlaştırılmış.

. eğer gerçekten bu olaylar yaşanmışsa ülkemizde yaşandığı dönemde çok ses getrmiş olmalı diye düşündürdü bana.

. romandaki tesadüfler türk filmlerini aşıyor ve okura yok artık bu kadar olmaz dedirtebiliyor.

. kitabın ilk bölümünde sonu anlatılıyor ve bu da o sona nasıl ulaşılır diye okuyucuyu kitap bitene kadar tutuyor. başarılı bir yazar seçimi bence.

. ayrıca kitabın sonunda anlatılan olayın kahramanını yazar belirtmemiş ve bunu yapan kim acaba diye topu okura bırakmış. bu da alışılmadık yazım yöntemlerinden biri.

. bir davanın onlarca insanın hayatını altüst etmesini üzüntüyle takip edeceksiniz.

. yazarın özellikle ankara bent deresindeki genelevlerinde çalışanların avukatla arasında geen dyalogları verirken kullandığı dil, küfürler, argo rahatsız edebilir ama iyi gözlem yapıldığı belli.

. küfürler her zaman karşınıza çıkacak bu kitapta.

. genelevi patronunun sırları, yetiştirme yurtlarında yaşananlar, tecavüzler, karanlık ilişkiler ve kitabın sonu aklınızda kalacak ayrıntılar olacak.

ha bu arada şunu farkettim kitap okudukça bunu da bitirdikten sonra birkitapokudum.com'da yorumlarım artık diye bir eleştirmen havalarına girdim.
sizde de oluyor mu bu? : ))

24 Haziran 2007 11:15

Şah @Şah

öncelikle zurnanın son deliğine katılmamak elde değil evet dur bunu da söylerim diye bir çok yeri işaretliyorum ama hiçbirini anlatmıyorum tabiki..serde üşengeçlik var:)
erkek arkadaşım bana s4 çıktığı gün s4 almıştı sürpriz olsun diye. bunu söylediğim bir arkadaşımda bu kitabı okudun mu diye serzenişte bulunmuştu.. sonra istanbul'daki adresime internetten alıp yollatmıştım. neyse kitap bazen yok artık filan dedirtiyor. bu kadar da olamaz dedirtiyor.. ama son dönem türkiyesini görünce evet evet normaldir diyebiliriz.. gerçek bir hikaye demesine rağmen biraz kulaktan kulağa gitmiş bilgilerin ne kadar gerçekçi olacağını sorgulatıyor bize. ama okuyunuz seversiniz..

23 Ocak 2014 14:08

pınar sarp

Maalesef henüz pınar sarp ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle