sineklerin tanrısı
: 8.3 /10 ( 8 Üye)

sum @sum

ıssız bir adaya düşen erkek çocuklarının adadaki yaşamlarını anlatan mina urgan'ın çevirisiyle tatlanan roman. çocukların eğlenceli başlayan ada serüveninin değişimi insanın karanlık yönlerini ortaya çıkarıyor.

26 Haziran 2007 14:17

ginsberg @ginsberg

issiz bir adaya düşen bir grup çocuğun yaşam mücadelesi. içimizdeki insanin ve canavarin hikayesi. acizliğimiz ve gücü kötüye kullanma eğilimimiz. kitap öyle bir anlatiyorki bizi, bitirdiğinizde kendinizden şüphe etmeniz bile olasi.

18 Haziran 2009 15:46

turnus @turnus

her cümlesi bir alegori olan kitaptır. şeytanminaresi, çocukların yüzlerine sürdüğü boyalar ve bu boyalarla daha rahat şiddete yönelmeleri vs vs

23 Mayıs 2013 15:21

asenam @asenam

mina urgan'ın çevirdiği bu güzel kitap ilk başlarda bana çocuk kitabı gibi geldi. daha sonra okudukça derinleşiyor. çabuk okunuyor ve anlatımı sıkmıyor.

14 Şubat 2014 17:10

ahuş @ahuş

ıssız bir adaya düşen erkek çocuklarının adadaki yaşam mücadelesini ve kısa süre içinde adayı nasıl cehenneme çevirdiklerini anlatan bir kitap

aklımda oluşan soru şu oldu: biz insanların içinde doğuştan kötülük mü var?

15 Haziran 2015 17:32

beyzackles @beyzackles

Erkek çocuk topluluğunun düştükleri ada da başta eğlendikleri,daha sonra bu güzelim adayı nasıl cehenneme çevirdikleri anlatılıyor.. Anlatımı akıcı ve insanı yormuyor,okumanızı tavsiye ediyorum. 'Her birimizin içinde az da kötülük vardır,bununla başa çıkmak,yenilmemek bizim elimizde.. Bu şansı iyi kullanın..' Kitabı okuduktan sonra ne demek istediğimi anlarsınız:)

16 Temmuz 2018 01:21

william golding

Kitap Adı
çatal dil
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle