ay büyürken uyuyamam

kitapta 26 tane öykü var. öyküler başlarken sımsıcak köy tasvirleri ile (genelde ege, çoğunlukla izmir) başlıyor. hani şu bizim zamanımızda ortaokul -... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

aşk-ı memnu

kitabın gerçekten dili ağır ama anlaşılmayacakmış gibi de değil. dizisinin reklam ve yorumlarından dolayı zaten konusunu önceden biliyordum. ama kita... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

adını unutan adam

cüneyt arkın hayranı olarak bayıldığım bir kitap.kitabın içinde kendisinin anıları,filmlerini çekerken katlandığı zorluklar,özel hayatındaki zorluklar... ( @pelinmi)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

ah mine’l-aşk

yazarımız divan edebiyatı şairlerinden ve şiirlerinden bahsetmiş kitabında ve çok ağır bir dil kullanmış,okurken çok zorlandım,kitap okurken sözlük ku... ( @eflatun)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

ahşap fanus

türkiye'den başlayıp iran üzerinden nepal katmanduya kadar kara yoluyla seyahat eden yazar, hem bu otantik rotadaki insanları, yerleşimleri anlatıyor ... ( @noMad)

Hızlı Yorum İncele : - /10

aşkın hükümranlığı

zamanlar bütün güller kartopu gibi bembeyazmış. olacak bu ya, aşk günün birinde bülbülün kapısını çalmış. bülbül güllerden birine aşık olup yanmış. bü... ( @maydo)

Hızlı Yorum İncele : - /10

anna karenina

Çok etkileyici bir roman ayrıca Tolstoy Levin karakteriyle adeta kendini anlatmış.... ( @Özge Nil ERTEM)

Hızlı Yorum İncele : 7.8 /10

araf

yazarın şimdiye kadar üç kitabını okudum. iki tanesini beğenmedim. araf'ta beğenmediğim kitaplarından biri. zor bitirdim , sevemedim.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 6.3 /10

aşk sığınağı

aşk,cinayet,macera hepsi bu kitapta, hoş vakit geçitmek için okunabilir.... ( @enkelados)

Hızlı Yorum İncele : - /10

aşkın resmi

türkiye'de yayınlanmamış bir serinin 4. kitabı. kitaplar aynı ailenin üyelerini anlatıyor ama hikayeler birbirinden bağımsız. dünyaca ünlü bir ressamı... ( @enkelados)

Hızlı Yorum İncele : - /10

amat

çok güzel bir kitap.on numara diyebilirim.bu yazarın bütün kitaplarını okuyacağım.sırada puslu kıtalar atlası var.... ( @rgnhan)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

aylak adam

hayatın merkezine neden bir insanı koymamak gerektiğini anlatan bir kitaptır kendisi. hayatın merkezinde bir enstrüman olabilir, bir kitap yol göstere... ( @Onur Çetin)

Hızlı Yorum İncele : 9.1 /10

azil

ben bir hakan günday aşığı olarak tabiki bayıldım.. ölmeden bütün kitaplarını okumanızı öneririm efenim:)... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

ademden önce

Hominidlerin (insanımsıların) yaşantılarına dair ilginç bir eser.Okudukça sanki o zamanlarda yaşıyor gibi hissetitriyor. Aslında binlerce yıl geçmesin... ( @fns93)

Hızlı Yorum İncele : 7.3 /10

anayurt oteli

yazarın okuduğum ilk kitabı ve parmak isirtiyor. otel katibi zebercetin çılgın dünyası...son zamanlarda okuduğum en ilginç kitap ti.okunmali ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 6.9 /10

aldatmak

ilk okuduğum kitabı kılıç yarası idi. çok fazla olmasa da yazarın belki de ünü sebebi ile bir kaç eserini daha okumak istedim. ikinci eser olarak alda... ( @fırtına001)

Hızlı Yorum İncele : 4.4 /10

azrail koşuyor

güzel kitaptı. ilk başları bana suzanne colins'in açlık oyunları serisini hatırlattı. tabi ki kıyas götürmez bir şekilde stephen king'in kitabı daha i... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

albertine kayıp

kayıp zamanın izinde serisinin 6. kitabı. tüm seriyi okumamış olsam da anlamakta zorluk çekmedim. beni tek yoran çok uzun betimlemelerdi ama proust'u... ( @elph)

Hızlı Yorum İncele : - /10

allahın süngüleri ''reis paşa''

1920 li yıllarda ankara dayız.milli mücadele suruyor.ataturk,kurmayları, fikriye ,halide edip adıvar ve donemin butun unlu simaları kurgu icinde gozum... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

anne kafamda bit var

tarık akan'ın bir konuşma sonrası tutuklanmasıyla başlayan askeri hapishanede ne koşullarda yaşadığını anlattıgı anı türünde bir kitap.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 6.9 /10

aşkla savaş genel müdürlüğü

darbe sonucunda aşkın ve futbolun yasaklandığı bir ülkede yasaklara uymayanların turuncu eve gönderilip kitap okuma cezanına çarptırılıyor.harun mutlu... ( @goklerde)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

aşk düşünce yollara

bazen hüzünleneceğiniz, bazen kendinizi bir aksiyon filmi içinde hissedeğiniz, bazen meraklanıp bir sonraki sayfaya geçmek için çırpınıp duracağınız s... ( @hayripotur)

Hızlı Yorum İncele : - /10

anneannem

gerçekten bu güzel ülkenin aslında halkımızın az çok bildiği tarihi gerçeklerinin ve gerçek yaşanmışlıkların güzel ve hüzünlü bir örneği heranuşun hay... ( @cinar)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

adı aylin

ilk okuduğum Ayşe Kulin kitabı hikaye güzel olsa da üslup çok basit, edebi olmakla uzaktan yakından hiçbir alakası yok. Bitirmekte çok zorlandım. Bu y... ( @seinfeld)

Hızlı Yorum İncele : 6.9 /10

anne frank'ın hatıra defteri

okurken bana kırmızı mantolu küçük kızı anımsattı...... ( @ilayda87)

Hızlı Yorum İncele : 9.5 /10

aynadaki yalan

kitabın kahramanı nacinin tasavvufa ulaşmak için yaşadıklarını, allah sevgisine ulaşmasını anlatan, necip fazılın tek romanı. necip fazılın şiirlerind... ( @güneş)

Hızlı Yorum İncele : - /10

angela'nın külleri

aman ağlayan her kitaba bayılın sayın okuyucu..sakın üzülmekten geri kalmayın..en sonunda yakamı bağrımı yırtıp sokaklarda yaşayıp kitap yazcam..sonra... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

atlantis

atlantik okyanusu ve akdeniz yerine başka bir tezle atlantisi karadenize yerleştiren gibbins'in,bol bilimsel ve teknolojik terim kullanması yüzünden b... ( @ililil)

Hızlı Yorum İncele : 3.6 /10

ana

bir mahkumun daha doğrusu suçsuz adalet ve özgürlük peşinde koşan bir mahkumun yaşadığı sıkıntıları anlatıyor... ( @berna488)

Hızlı Yorum İncele : 8.1 /10

anima mundi - dünyanın ruhu

ben bu kitabi diğeri kadar beğenmedim çünkü şu anda kitapla ilgili hiç bir şey hatirlayamadim üstelik bunu yüreğinin götürdüğü yere git kitabindan son... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ateşten kubbeler

üç kitaplık seri diğerlerini okuyacağımı sanmıyorum. bunda belki bu üçlemenin öncesinde başka üçlemenin olmasının payı vardır ama kitabın üstünde biri... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

aşk, seks ve kadınlara dair

yazarın ifadesiyle: bu kitapta 10 kadınla tanışacaksınız.aslında yüzlercesi, hatta binlercesiyle. hepsinin hikayesi gerçek. ama hiçbir hikaye bir kad... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

atilla

tarihi roman seviyorsanız etkileyici bir kitap.atilla roma imparatorlugu ile bir cesit ateskes anlasması gibi taht sahibi cocukların degis tokusu esas... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

abd'de eğitimin abc'si

amerika'da eğitim konusunda tek rehber amerika'da eğitim denince nedense akla yeşil çimenlerde oturan sarışın kızlar gelir... o kızlar güzelim vakitl... ( @SaidSaidoglu)

Hızlı Yorum İncele : - /10

abbas yolcu

hani kitabı okuyunca ula bunu attila nasıl yazmış dersin.. ama ben gezi yazıları okumaya bayılırım..kendimde çok yazarım gezi yazısı.. bunu da sevdim.... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : - /10

abanoz kule

yazarın fransız teğmenin kadını kitabını beğenmiştim. bu kitabı alırken de beğeneceğimi sanmıştım. abonoz kule hikayelerden oluşuyor aslında okuması d... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

annemi bir daha görebilsem

Gerçek yaşanmış acı dolu bir kitap.Çok ama çok etkilenmiştim.Yazarın daha sonra kardeşi için bu kitabın devamı şeklinde sayılabilecek bir kitabı daha ... ( @fns93)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

aaa ...öyle mi?

bu bildiğiniz kitaplardan değil. bunu okumayacaksınız, oynayacaksınız. yabancı dillerde 'trivia' türünde birçok yayın bulunuyor. oysa türkçe'de benzer... ( @SaidSaidoglu)

Hızlı Yorum İncele : - /10

asi

kitabı okuduktan sonra serinin ilk kitabı olduğunu gördüm ilginçti bundan 500 yıl sonraki dünyayı kurgulamış yalnız günümüze ait her şey beyinlerden s... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

aydınlanma değil, merhamet! - gogol'ün izinde

kitapta ilgimi çeken şeylerden biri de rusların ateşin en büyük temizleyici olduğuna inanamaları ve gerek kızıl rengi gerek mimarilerindeki alevvari y... ( @ayşegülkara)

Hızlı Yorum İncele : - /10

akşam yemeği

arka kapaktan: günümüz toplum yapısında çarklar arasında sıkışıp kalmış bireyleri ve sosyal ilişkileri sorgulayan, üstün bir gözlem yeteneğiyle yazılm... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

aşk ve gurur

çok abartılmış eserlerden bir tanesi bence..tamam güzel ama o dönemi yansıtan çok daha iyi kitaplar var ve hiçbiriside bu kadar can sıkıcı ve pembe de... ( @pelinmi)

Hızlı Yorum İncele : 7.3 /10

alan savunması

yunanistan da bir komser olan kahramanımız karısıyla beraber bir yunan adasına tatile gider.bu sırada olan bir deprem bir cesedi toprak yuzeyine cıkar... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ateş geçitleri üç yüz ispartalının öyküsü

ayrıca çevirmenin güney yunanistan'da bulunan sparta uygarlığını hangi akla hizmet ısparta diye çevirdiğini merak ettiğim romandır.... ( @Trinity)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

allah allah bizim kontesi kim sevdi?

"kitabı baskıya hazırlarken, gerek benim öngörülerimin zaman içinde haklı çıkıp çıkmadığını, gerekse olaylara bakışımdaki değişikliği izleyebilmeniz i... ( @SaidSaidoglu)

Hızlı Yorum İncele : - /10

acılı kuşak

düşüncenin suç olduğu,yazar-şair tayfasının "bu komünisttir" diye tutuklanıp işkence gördüğü darbe sonrası türk entilijansiyasını anlatır kitap.mehmet... ( @scarlett)

Hızlı Yorum İncele : - /10

afacan beşler

seker portakalı ve kucukprens i her yas katagorisine koyarsak cocuk kitapları girilmemis simdiye kadar.bu kitabı bizim kusaga kitap okumayı sevdiren j... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10