bin dokuz yüz seksen dört

halkın attığı her adımı gören bilen (düşünce suçu adında bir suçunda olduğu) otoriter ve sınırları kesin bir şekilde ayrılmış  devlet düzeninin anlatı... ( @nostalji45)

Hızlı Yorum İncele : 9.3 /10

bir çift yürek

İnsanın arınmasını, sade yaşam sürmesini ve minimalist bir hayat için neler yapabileceğini ya da yapması gerektiğini anlatıyor. Ayrıca Aborjinler üst... ( @Babalık Yolculuğum )

Hızlı Yorum İncele : 5.6 /10

baba ve piç

insanı sinir eden kitaplardan.. kitabın içinde bir tane karakter dahi sevilmez mi.. sevilecek kimse yok... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 6.9 /10

bu mülkün sultanları

Şu bir gerçek ki Osmanlı sultanlarının yaşamları ifrat-tefrit eğilimlerine son derece açıktır. İstenirse, en beceriksiz ve yetersiz olanını bile -sözg... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

babalar ve oğullar

dünya klasiği tanımını sonuna kadar hakeden bir kitap. aslında sayfalar boyu nihilizm''i benimseyen arkadi ve bazarov''un çevresindekilerle yaptığı fe... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 7.4 /10

bir dilek tut benim için

kitabı okumaya ara verdiğinizde kişileri gerçekten tanıyormuşsunuz gibi etrafınızda onları görmeye çalışıyorsunuz. romandaki kişi ve olaylar her an ra... ( @bernasatir)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

başucumda müzik

bu kitapta bir katakulli olduğunu düşünüyorum..yoksa kürşad başarın gay olduğuna emin olacağım..adamı erkekliğinden etmemek için o yazmamıştır dicem:)... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

bay pipo

ence kitap kendi içinde paradoks oluşturmuş durumda. zira resmi ve gayri resmi belgelerin yanı sıra gazete dergi ve bu kitaba özel röportajlara dayana... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

bir dünyanın eşiğinde

cemil meriç in hind edebiyatı kastığı eşsiz eseri: ...tanrı, bir de bakmış ki bütün harcı tüketmiş, kadını nasıl yaratsın..ayın yuvarlaklığını, sarm... ( @spartachus)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

boşluk

siteye yeni kaydoldum ve hemen "boşluk" ve "kosinski" yi search ettim. hiç bir kayıt bulunamadığına inanamıyorum... kosinski en sevdiğim yazarlardan b... ( @cyuce)

Hızlı Yorum İncele : - /10

bataklıkta gece yarısı

geçmiş ve bugünün birlikte kurgulandığı sürükleyici bir kitap. geçmiş ve bugün arasında ki geçişler ustalıkla anlatılmış. aşk, macera ve gizem dolu ra... ( @enkelados)

Hızlı Yorum İncele : - /10

babil'de ölüm istanbul'da aşk

oglusum un hediyesi olan bu kitabı büyük bir zevkle okudum. kitabın ortasına doğru bir baygınlık geçirmedim değil. kesinlikle okurken yüksek konsantr... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

böyle buyurdu zerdüşt

saygılı, dayanıklı ve kuvvetli bir ruhun ağır yükleri vardır. onun kuvveti, daima ağırı ve en ağırı ister. "ağır nedir?" dayanıklı ruh böyle sorar. de... ( @ada232)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

bir akşam alacası

1970'li yılların türkiye'sini arka plan edinen, karakterlerini de o dönemin genç aydınlarının oluşturduğu roman. insanı asla sıkmayan, hatta sürükleyi... ( @jamsession)

Hızlı Yorum İncele : - /10

bulimia sokağı

aynı zamanda müzisyen olan aydilge'nin iyi bir eseri... ( @chewwy)

Hızlı Yorum İncele : - /10

belki yine gelirim

sımsıcak konuşurdun konuşunca ırmak gibi rüzgar gibi konuşurdun yayla kokuşlu çiçekler açardı sanki çiğdemler güller mor menevşeler açardı sımsıcak ko... ( @pisagor)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

başkaldıran insan

albert camus'un "hayır" demeyi sorgulayan denemesi. kutsal olana başkaldırı değil de, kutsallığı asıl yerine oturtmak için başkaldırıyı amaç edinen in... ( @scaremonger)

Hızlı Yorum İncele : - /10

bono'nun odasında

u2 solisti bono ile uzun süren bir söyleşi sonunda çıkmış bir kitap. u2 tarihi, çıkışı, parlayışı, aile hayatı ve yardım kuruluşları için çalışmalarıy... ( @zelyot)

Hızlı Yorum İncele : - /10

baba

ahh ya..babamın kütüphanesinde duran ve çocuk gözlerimle bakıp bakıp babacım ben onu ne zaman okuyacağım dediğimde, her seferinde almaya boyun yettiği... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

benim adım kırmızı

bir kitapta orhan pamuk için adam doğru söylüyor. 'benim adım kırmızı'diyor. hem de ne kırmızı, kıpkırmızı hatta kan kırmızı yorumunu yapmıştı da çok ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 7.3 /10

budala

madem ki sağsın bütün güç sensin der kitapta dostoyevski.. inanın kitapta bundan daha işe yarar bir kelime yoktur. ippolit diye veremli şapşal bir çoc... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

bozkırkurdu

harry haller'in kendine taktığı isimdir bozkırkurdu. burjuvaziyi uzun uzun anlatmıştır. hem küçümsemiş, hem de ondan kopamamıştır. benliğini didik did... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

boyalı kuş

evet şiddet sahneleri çok etkileyici özellikle de bir çocuğa yapıldığını düşündüğümde daha da kötü oldum. kitabı bitiremedim.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

ben, strahd bir vampirin anıları

barovia; öyle bir toprak ki kötülüğün bile korktuğu efendilere sahip. geleceği önceden görülmüş bir komutan, savaş kahramanı ve onun yasak aşkı yüzünd... ( @tauren)

Hızlı Yorum İncele : - /10

bir delinin hatıra defteri

hatırladığım kadarıylı iki kısımdı. ilk kısım çok akıcı ve zevkli ikincisi de bi o kadar sıkıcı ve saçma(burun kısmı)... ( @kitap kuzusu)

Hızlı Yorum İncele : 6.6 /10

bir sen yakınsın uzakta kalınca

yalnızlık gittiğin yoldan gelir'in devamı niteliğinde bir kitap.aynı akıcılık bunda da var.zevkle tavsiye ederim..... ( @Alazhana)

Hızlı Yorum İncele : - /10

bir geyşanın anıları

favorı kıtaplarımdan ama fılmını begenmedım kıtapla ılgısı yok.. cok yuzeysel gecıstırılmış sankı..... ( @yagmur_yagmur)

Hızlı Yorum İncele : 6.4 /10

beyaz lale

bende bu kitabi okuduğumda liseye gidiyordum ve okullarda okutulmasi taraftari değilim.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

bir idam mahkumunun son günü

gerçekten bir idam mahkumunun son günündeki duygular böyle olmalı.duyguları çok iyi bir şekilde yansıtmış victor hugo.çok etkilemişti beni.... ( @Krokop)

Hızlı Yorum İncele : 7.7 /10

beş şehir

bence su gibi akan 5 ayrı şehrin hikayesi, mutlaka okumak için gayret gösterilmesi gerekir. eğer dikkatli okuyan olursa, tarihi olayları anlatırken as... ( @oedonmez)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

beyaz gemi

seviyorum ben bu yazarın kitaplarını. masallarıyla, efsaneleriyle kitapları ilgimi çekiyor. orman bekçisi dedenin hali ise içler acısı. bir akşamda ok... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.9 /10

benim hüzünlü orospularım

benim hüzünlü orospularım benim için bir hayal kırıklığıdır..gözünde canlandırması güçlü olan insanlar için hele bir milf-porn dur.. buruş buruş teniy... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.1 /10

beyaz geceler

hayatınızda bu kadar berbat bir kitap daha okuyamazsınız heralde..kızıma kitap yazdırsam ki daha 10 yaşında bunun çok üstünde edebi değer taşıyan bişe... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

büyücü

çok güzel çok anlamlı bir kitaptı...özgürlüğüne düşkün olduğunu iddia eden ancak temelde hayatının sorumluluklarını almaktan kaçınan bir erkeğin kız a... ( @oslew_88)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

bir dinozorun gezileri

ben kitabı aldığımda herhalde ilk kitabı gibi akıcı ve güzeldir diye düşünerek aldım ancak okurken çok sıkıldım.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 7.3 /10

bir dinozorun anıları

bu kitabı okurken, kitapta anlatılanlar kadar içine serpiştirdiği şiirler de içime dokundu. okunmasını tavsiye ederim.... ( @lucy)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

beşpeşe

beş yazarın birbiri ardına, her birinin kendisinden öncekilerin yazdıklarını okumakla yetinip devamını getirdiği kitap. yazış fikri ilginç ve yaratıcı... ( @kaizen)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

buz ve ateşin şarkısı - taht oyunları

serinin devamı çıkınca okuyacağım kitap.çok övüldüğünü duyuyorum ancak ne yazık ki sadece 1. cildi piyasalarda.... ( @doctod)

Hızlı Yorum İncele : 9.5 /10

bit palas

müthiş leziz bir kitap. bitince insanın içini hafif bir üzüntü kaplıyor. hayatınız boyunca bitmese, hayatınız boyunca elif şafak'ın hayata dair doğru ... ( @kar)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

babaya isyan

psikiyatrik kitapları iki kategoriye ayıralım : birincisi herkes için yazılmış olanlar ki bu tür genelde kişisel gelişim ya da nlp ye kaçar, ikincisi ... ( @pointy)

Hızlı Yorum İncele : - /10

bu ülke

cemil meriç’in hızlı sosyalist olduğu yıllar. sekreter olarak tercüme bürosuna girer fransızların hatay’dan çekilmesiyle dünyası değişir. hatay hüküme... ( @sayfasayfahayat)

Hızlı Yorum İncele : 9.1 /10

beyoğlu rapsodisi

Yorumlardan anladığım kadarıyla kitabın beğenilmeme sebebi polisiye olayının yavaş aktarılması. Ama kitabı polisiye değil de farklı bir açıdan okursan... ( @Joseffoki)

Hızlı Yorum İncele : 6.2 /10

bu işte bir yalnızlık var

hiç sevmediğim kitaplar arasında yerini aldı. bir zaman kaybı kitap daha.uzun bir süre yazarın kitaplarını okuyabileceğimi sanmıyorum bundan sonra.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 1.9 /10

benden selam söyle anadoluya

ben kitabı okuduğum zaman yunanlıları izmire dökmekle övündüğümüz için utanç duydum çünkü denize dökülenler o topraklarda yaşayan insanlardı. her iki ... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

binbaşı ersever'in itirafları

çok çok beğendiğim, çok ta objektif değerlendirmeler bulduğum gerçekten okuyanın hiçbirşey kaybetmeyeceği bir kitap..yakın tarihe ışık tutacak bir çok... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

buz kapanı

buz kapanı.... farklı bambaşka bi kurgu. okuyun,okuyun bunu da okuyun... başkalaşmışlığı sevenlere...... ( @anes)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

bir dönem bir çocuk

1930-1940 yılları arasında ankaradayız.altan öymen in gozunden yeni kurulan ankara yı tanıyoruz.sokak sokak cadde cadde binaların tarihini ögreniyoruz... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

bugünü yaşama arzusu-schopenhauer tedavisi

grup tedavisini anlatan vede schopenhauer' un yaşamından kesitler sunan kitap bütün olarak keyifli... özellikle grup terapisindeki diyaloglar ço... ( @goklerde)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

bu kitabı çalın

öykü kitabı. özgün konulardan oluşan ve eğlendiren öyküler. bir solukta ya da soluksuz okunabilecek kadar da akıcı. yazar, okuyucuyu kitabın içine çek... ( @rapunzel)

Hızlı Yorum İncele : - /10