çalıkuşu

reşat nuri güntekinle tanışmamı sağlamış hayatımı etkileyen en iyi kitaplardan biri, herkesin okuması gerekir... ( @hepokurumhiçdurmam)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

cep

stephen king'in şimdiye kadar okuduğum en kötü kitabıydı. hele dolores claiborne'dan sonra daha beter geldi. bir süre stephen okumayayım ben.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

çanlar kimin için çalıyor?

ispanya iç savaşı sırasında yaşanan bir aşkı anlatır. savaşın yıkıcılığını, aşkınsa her ortamda savaşta dahi yaşanacağını anlatan roman.... ( @oracle)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

çavdar tarlasında çocuklar

yarım bıraktığım nadir kitaplardan. sıkıldım ben ve bıraktım. ama yorumlardan sonra bir şans daha vereyim diye düşündüm.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

çocukluğum

icimi acitan bir kitap. ayni zamanda uclemedeki diger kitaplari da okumayi arzulatacak bir anlatima sahip bir kitap. tavsiye ederim.... ( @kaizen)

Hızlı Yorum İncele : - /10

cevdet bey ve oğulları

orhan pamuk'un ilk eseri olan bu kitabı okuyunca yazarlık yolundaki gelişimini çok iyi anlayabiliyorsunuz çünkü son zamanlarda yazdığı eserler ile bu ... ( @seinfeld)

Hızlı Yorum İncele : 7.3 /10

cesur yeni dünya

anti-ütopya olduğu söylenen kitaptakilerin bir kısmının hayatımızda yer aldığını görmek şaşırtıcı. kitapta ileri boyutta da olsa bunların bir kıs... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.4 /10

çile

kesinlikle şiir sevenlerin okuması gerektiğine inandığım ve arşiv olarak saklanmasını savunduğum bir eser ..... ( @e-book)

Hızlı Yorum İncele : 8.1 /10

çölde çay (esirgeyen gökyüzü)

2.dünya savasını takip eden yıllarda new york lu bir cift gezgin olma amacıyla kuzey afrikanın iclerine bir yolculuga cıkarlar.gezgin olma amacına vur... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

charlie'nin çikolata fabrikası

bence süper bir kitap çok fakir olmasına rağmen onada bilet çıkıyor oda orayı geziyor yaramaz olmadığı ve zeki olduğu için herşeyi başarıyor... ( @sencel sıla göncüoğlu)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

çok güldük, ağlamayalım

kimi yazılarda kendinizden birşeyler bulabilirsiniz.denemelerden oluşan bir kitap.... ( @Krokop)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

çiçek açmış genç kızların gölgesinde

hayata dair herkesin hergün tekrarladığı ama ayırdına varmadığı ayrıntıların kitabı. kayıp zamanın izinde serisinin ikincisi.... ( @zerdüşt)

Hızlı Yorum İncele : - /10

çıkış

sıradan basit kadınlar yemek fabrikasında calısıyorlar.sonra cinayet isliyor biri.digerleri yardım ediyor.kaybediyorlar cesedi.ve bu 2. is oluyor onla... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

cerrah

arkadasimin tavsiyesiyle okudugum daha sonra tüm serilerini bitirdigim gercekten etkili bir roman. ama çırak'da cerrah kadar etkilenmemistim.... ( @Gokhan Kandemir)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

cumhuriyet çocuğu

kurtuluş savaşı, cumhuriyet'in kuruluşu ve devrimler döneminde yaşamış dindar bir osmanlı köylüsünün başından geçenler, bu gelişmeler ile ilgili duygu... ( @nane_limon)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

çiçekli mumlar sokağı

batumdan istanbul a bir goc hikayesi.goc hikayelerini okurken insan cok derinden etkileniyor.ozlemler acılar kayıplar ...ama bu kitap yazarın yorgun m... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

cumhuriyet'i çok sevmiştim

bir adamın saygı duyulacağı yıllarda yaşadıkları..bunları yaşayan bir adamın bugün geldiği yandaşlık halleri beni deli ediyor..üstelik bunuda muhalifm... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

ciğerdelen

ciğerdelen safiye erol'un kitabı, en mühim kitabı. hayır kitabı değil çocuğu demeli idik, hayır belki de safiye erol ciğerdelen'in çocuğudur kim bilir... ( @tartarin)

Hızlı Yorum İncele : - /10

cemile

orhan kemal'ın başarılı üslubunu hissettirdiği kitaplarından biri sesimi duyar da bütün öykülerini tek bir ciltte toplar mı acaba diğer başka yazarlar... ( @chewwy)

Hızlı Yorum İncele : 5.5 /10

cinayetler kulubü

miss marple ın cevresindeki insanların bir toplantıda aydınlanmamıs olayları anlatmaları ve elbirliğyle bu olayları cozume kavusturmaları anlatılır.... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 6.5 /10

cennetin doğusu

steinbeck'in hakkında "şimdiye değin yazdıklarım yalnızca bir denemeydi; nem var nem yok hepsini bu romana koydum" yorumunu yaptığı kitap..orjinal ad... ( @kumpir)

Hızlı Yorum İncele : - /10

cesetler merdiveni

bence agatha christie nin kötü kitaplarından biri.. okurken hiç zevk almamıştım..... ( @sinan)

Hızlı Yorum İncele : - /10

çöl gezegeni dune

bir bilimkurgu şaheseri. tüm ciltler bir solukta okunur. bir birinden bir çok kültüre ait özellikleri açık ve net olarak görebiliriz. mutlaka okuyun.... ( @enkelados)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

çatıda bir kız melody

melody logan, güzel annesi haille'in küçük madenci kasabasındaki yaşamından memnun olmadığını biliyordu... ama çok sevdiği babasının tükenmek bilmeye... ( @Aestuo)

Hızlı Yorum İncele : - /10

çocuklar ve adresler

yazarın babası tayin ve sürgün olan bir çocuktan yola çıkarak çocukları, bir köyden yola çıkarak bir ülkeyi anlattığı öykü kitabı...... ( @eflatun)

Hızlı Yorum İncele : - /10

cam ırmağı taş gemi

güzel miydi? derseniz evet klasik nazan bekiroğlu kitabıydı ama hala "yusuf ile züleyha" ve "la" dan aldığım hazzı alamadım, diğer okuduğum nazan beki... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

cim düğme ve lokomotifçi lukas

kitabın içindeki çizimler kitabı okşama hissiyatı uyandırıyor. michael ende'nin okumadığım çok az kitabı kaldı ve bitecekler diye korkumdan okuyamıyor... ( @airu)

Hızlı Yorum İncele : - /10

cim düğme ve vahşi 13'ler

kabalcı yayınları "jim" i "cim" olarak yazmış ve elimde duran kitabın çocuk kitabı olduğunu unutup ne kadar güzel de olmuş demiştim. michael ende keşk... ( @airu)

Hızlı Yorum İncele : - /10

cengiz han'ın hazinesi

moğolların japonya'yı ele geçirmek uğraşılarıyla başlıyor 1281 yılında. sonra zaman atlıyor 2. dünya savaşında arkeoloji araştırması yapan bir ekibe g... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ceza sömürgesi

kafka'nın dört öyküsünden oluşan bir kitap, ceza sömürgesinde eski komutanından kalma bir işkence(infaz) aracını hala savunan, bir mahkum üzerinde den... ( @eflatun)

Hızlı Yorum İncele : - /10

çatıdaki nefes

dawn seven, sevilen, mutlu bir genç kız, başarılı bir öğrencidir. ailesinde ağabeyi jimmy kendisine yakın ilgi göstermektedir. ayrıca okulun en yakışı... ( @aheste)

Hızlı Yorum İncele : - /10

çatıdaki kelebekler

brooke yetimdi. yıllar önce kendini terk eden annesini de hemen hemen hiç tanımıyordu. yeni ailesi ona yepyeni bir yaşam sundukları halde, kalbinin de... ( @aheste)

Hızlı Yorum İncele : - /10

çatının karanlığında

kendimi hep bir kül kedisi olarak düşünmüşümdür, ama camdan ayakkabılarımı bulup beni düşlerdeki gibi bir hayata götürecek olan bir prensim olmadı hiç... ( @aheste)

Hızlı Yorum İncele : - /10

çatı

bu yazarın kitaplarını eskiden beri severim. bu kitabını da ben beğendim. kitaplarındaki kurgularını seviyorum ben. akıcı anlatımı ve şaşırtıcılığı ga... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

çatıdaki dikenler

güzel bir kitaptı ve güzel bir seriydi. yazarın kitaplarını eskiden de severdim. şimdi de sevdim. şaşırtmayı seviyor hatun. gotik danielle steel seni.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

çatıdaki fısıltılar

v. c. andrews unutulmaz çatı dizisi ile milyonlarca okuru etkiledi, satış rekorları kırdı. yazarın ölümünden sonra bıraktığı notlar bulundu ve gelen y... ( @aheste)

Hızlı Yorum İncele : - /10

cimriler kitabı

bu tanıttığın kitapların hepsini okuduğunu ya da en azından gördüğünü var sayarsak bu kitapları nereden buluyosun çok merak ediyorum... ( @Sinem)

Hızlı Yorum İncele : - /10

çok bilen çok yanılır

konusunu binbir gündüz hikayeleri'nden aldığı çok bilen çok yanılır'da, kendi kazdığı kuyuya yine kendisi düşen maraş kadısı azmi efendi'nin serüvenin... ( @SALEM)

Hızlı Yorum İncele : - /10

çocukluğun soğuk geceleri

psikiyatri kliniklerinde yaşadıkları beni çok etkiledi genelde filmlerde görürüz böyle sahneleri ama bunu gerçekten yaşamış birinden dinlemek okumak ç... ( @seinfeld)

Hızlı Yorum İncele : 9.7 /10

cemre

isminden dolayı merak edip okuduğum kitap.orta karardır benim için.... ( @cemrep)

Hızlı Yorum İncele : - /10

carmen

romantik dönem fransız edebiyatının başeserlerinden biri olan carmen, tutkulu aşkın insanı nasıl tutsak ettiğini anlatır. yazarının ölümünden sonra, l... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

çekim yasası

tanrılar okulu ve secret'dan sonra okudum.tanrılar okulu kadar iyi,secret kadar kötü değil.ikisinin ortasında.bir kurgu oluşturulmaya çalışılmış(yoksa... ( @tzt)

Hızlı Yorum İncele : - /10

cariye

haremde yaşanan imkansız bir aşkın hikayesi. osmanlı haremi, entrikalar ve kadınlar, haremağaları.... 1. abdülhamid dönemi....... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 2.0 /10

cinayetler oteli

jane marple ın başrolde olduğu kitaplardan. kusursuz görünen fakat pek de öyle olmayan bir otelin ve orada olanların öyküsü... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

cadı fırtınası

çukurovada zengin bir ailede yaşanan baba oğul çatişmasi ve ailenin çöküşü anlatiliyor.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

çakırcalı efe

akrabam oluşundan da gurur duyduğum efe'nin yaşam öyküsü.çok iyi savaş stratejileri var çakırcalının.... ( @Krokop)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

cehenneme övgü

son zamanlarda okuduğum en güzel kitaplardan biri yazarın okuduğum ilk kitabı idi. diğer kitaplarını da takip edecegim. ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

cemo

bu kitaptan uyarlanarak sinemasi çekilen eser yalnizca bir aşk öyküsü değildir ayni zamanda bir başkaldirinin hikayesidir.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10