da vinci şifresi

ilk kez bir orhan pamuk kitabi okudum. bana gercekten cok agir geldi. cunku gercekten cok yogun bir kitap, ozel olarak zaman ayirip dusunerek okunmasi... ( @oracle)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

derviş ve ölüm

derviş ve ölüm genelde bakıldığında baskıcı bir sistem tarafından yutulup yok edilen bir adamın hikayesi gibidir. ama gerçek bu değilidir asla. şeyh a... ( @yoklugunda çok kitap okudum)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

duvar

3 öykü var demişler kitapta ama benim hatırladığım 5 öykü vardı.. sonuncuyu öyküden sayma hadi (gerçekten çok başarısız bir öyküdür) 4te anlaşalım yol... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

demokrasiye doğru

sami selçuk'un 2000'li yıllara girerken büyük bir gündem oluşturan, her kesime demokrasi dersi verdiği adli yıl açılış konuşmasını içeren bu kitapta,g... ( @SALEM)

Hızlı Yorum İncele : - /10

divan

irvin yalomun ikinci güzel kitabı bence...... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

devlet ana

Ertuğrul Gazi'nin son dönemleri ve Osman Bey'in ilk beylik zamanlarını kapsayan oldukça akıcı bir roman. Roman olması sebebiyle elbette tarihi olaylar... ( @kustuyu)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

dönüşüm

ben bir kitapseverim ve bu önemli eseri tam olarak anlayamadım sanırım. evet kolay unutulmayacak bir kitap fakat çok keyif alamadım ve sorun ben de sa... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

dolores claiborne

çok çok iyiydi. bu kitaba daha önce başladım ve ancak bugün tamamlayabildim. vera ve dolores'e bayıldım. tam cadılar :)hazır cevaplılıklarına da çok g... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

dublörün dilemması

Murat Menteş'in çok farklı ve tamamen kendine özgü olan tarzını çok seviyorum. Keyifle okunuyor.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

doğunun limanları

yazarın diğer kitapları gibi güzel anlatımı olan bir kitap. ama bende semerkand'tan daha iyi olduğunu düşünmüyorum.... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

demian

insanı düşündüren felsefe ve psikoloji yüklü bir roman. tabi romanın bakış acılarısını yakalamak çok önemli eyer yazarın bize ne vermek istediğini yak... ( @hiçkimse)

Hızlı Yorum İncele : 7.3 /10

de profundis

başta andre gide önsözüyle oscar wilde'ın son seneleri hakkında hüzünlü bir tablo çiziyor. yazarın aslında yazarlıktan çok özel hayatında ne kadar ren... ( @Blitz)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

delikanlı

lise yıllarında okumuştum o yüzden çok fazla bir şey hatırlamıyorum... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

defterimde kırk suret

yazar birçoğumuzun pek de tanımadığı ama yaşamlarına onlarca hayat sığdırmış mütevazilikleriyle ün salmış bir çok kişinin hayatlarına ayna tutmuş. onl... ( @zurnanın son deliği)

Hızlı Yorum İncele : - /10

dikkat vücudunuz konuşuyor

kişisel gelişim kitapları içinde en keyifli okuduğum kitaplardan biri oldu. okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.7 /10

derin devlet

yakın tarih...olayların çoğu benim çocukluğumda geçtiği için,isimleri tanımadığım için,okurken aaa dediğim ama sonra isimlerden dolayı unutuverdiğim k... ( @emel)

Hızlı Yorum İncele : 4.8 /10

dokuzuncu hariciye koğuşu

paşa'nın çapaklı sesi.nüzhet'in dizlerinde titreme.nurefşan'ın gözleri,aynalı dolap kapısının gıcırtısı.ve bu ses,bu dizler,bu gözler,bu kapı gizli şe... ( @polatguven)

Hızlı Yorum İncele : 8.1 /10

değişim yılları

altan öymen bir dönem bir çocuk ta kaldıgı yerden devam ediyor.karartma geceleri ,2.dunya savasının bitişi,inönü nün yerine menderes in gelişi.mendere... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

dijital kale

dan brown'un kitapları çokta sevdiğim bir tarz değildir ama kendini okutturur..genelde elinize almanızla bitirmeniz arasında saatler vardır.. tarzının... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 6.2 /10

drina köprüsü

adeta kendimden geçerek okuduğum kitap. zamanın nasıl geçtiğini hiç bir zaman anlayamamıştır insan. ama bu kitap biraz ipucu veriyor sanki.... ( @şarkı)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

don juan'ın öğretileri

evet, mükemmel bir kitap, daha doğrusu kitap serisinin ilk bölümü. kendinin ve hakikatın aramasında olanlar için. hayata bakış yönünü değişecek bir k... ( @mimi)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

dorian gray'in portresi

satırların altını çizerek okumayı sevenler bir süre sonra kitabın çizik çizik olduğunu fark edebilir... en iyisi cümlelerin başına yıldız ya da nokta ... ( @Freyja)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

de ki işte

insanı düşünmeye itiyor, daha doğrusu insan düşünmeye koşuyor okurken bu kitabı.... ( @sina)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

daisy miller

daisy ağır, rituel dolu yaşlı avrupa'nın içinde dinamik, özgür, sonradan görme amerikalı bir ailenin kızıdır. papatya kadar masumdur aslında..kendi öz... ( @ladyshallot)

Hızlı Yorum İncele : - /10

dante denklemi

dante denkleminde da vinci de ki hristiyanlık ekseni yerini musevilik ekseni kabala inancına dogaustu olaylara bırakıyor.sıkılmadan okunuyor.nazi topl... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

don kişot

yalan yok, 1088 sayfa kasamadım, kısaltılmış versiyonunu okudum. aslında daha önce başka kısa bir versiyonunu da okumuştum ama kitaplıktan bu çıkınca ... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

denemeler

kitapligimda en sevdiğim kitabım hayata bakışını değiştiren 3 kitap ne deseler kesinlikle bunlardan biri benim icin... ( @xpapatyamx)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

dost kazanma ve insanları etkileme sanatı

rafa kaldırılması gereken hatta lafı bile edilmemesi gereken bir kitap bence. okuyarak zaman kaybetmemeli tercihi farklı bir kitapdan yana kullanmalı.... ( @e-book)

Hızlı Yorum İncele : - /10

dune'un çocukları

6 ciltlik bir seri ve oğlu tarafından yazılmış ve hikayenin başlangıcını anlatan 3 ciltlik bir seri daha var. tek kelimeyle muhteşem bir kitap serisid... ( @dirac)

Hızlı Yorum İncele : - /10

darağacında üç fidan

bizzat yazarına imzalattığım ve bir şekilde 2 dk'da atıştığımız bir kitap. adam en ufak bir eleştriye açık değil.. bu kadar taraflı yazım olmaz, insan... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.1 /10

doğmamış bir çocuğa mektup

cok fazla detay ıceren okumaktan zevk aldıgım degışık bı hıkaye... ( @yagmur_yagmur)

Hızlı Yorum İncele : 4.5 /10

doğu ekspresinde cinayet

her şeyiyle bir agatha klasiğidir. akıcı bir anlatımı ve enteresan bir sonu var. zaten içinde hercule poirot'un bulunması kitap için başlı başına bir ... ( @nomorecookies)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

dante kulübü

ismi gorunce ben bunu eklemistim diye dusundum.ama eklediğim dante denklemi ymis.neyse bu kitapta anlatılanlar kısaca soyledir amerikada dante nin il... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 6.7 /10

dersimiz cinayet

katili iyi gizlenilmis bir kitap.yazarin okudugum ilk kitabi.begendim. '''gercekler ayrintida gizlidir..'''... ( @pincir)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

dövlet

dövlet yanlış hatırlamıyorsam döv ve yönetten gelen bir isimdi.bu kitap özal dönemini anlatıyor. bu kitabı okuyalı çok zaman geçti ama çocuk felci kon... ( @mor ada)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

dava

kitaptan bir bölümle başlayayım , not almıştım uzun zaman önce. “yapılmamış, unutulmuş itirazlar mı vardı? şüphesiz vardı böyle itirazlar. gerçi yerin... ( @kaLkankadR)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

dualar kalıcıdır

evet cıkarmış hatta betimleme kullanmadım diyor kendileri. sadece diyaloglarla örülü bir roman yazmış. bu sefer kitap adı vurucu değil ama değişik bir... ( @alice)

Hızlı Yorum İncele : - /10

dokuz öykü

salinger'in dokuz öyküsünün bulunduğu kitap.oldukça iyiydi.salinger'in az sayıda kitabının olması ne yazık.... ( @doctod)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

diriliş

prensin kadının peşinden sürgüne gidişi bir nevi vicdanını rahatlatmak içindir.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 7.6 /10

delifişek

şeker portakalı ve güneşi uyandıralım'dan sonra bu defa da zeze'nin "delikanlılık" dönemini anlatan incecik, kısacık bir kitap. üçünü de büyük heyecan... ( @airu)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

dinle küçük adam

yazarın bütün kişisel münakaşalarını, genel olarak eleştirdiği insan tipine yüklediği kitap. ama yine de iyiydi.... ( @marsss)

Hızlı Yorum İncele : 7.7 /10

düşler krallığı

toz pembe kitaplardan biri daha. iki beceriksiz bir araya gelip asla doğru düzgün aşk yaşayamazlar. sürekli bir kaderin cilvesi, sürekli bir yanlış an... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

dine karşı din

aliyi okudukca, ne kadar az okudugumu anladım. ve okudukca şunu anlıyorum aliden gercekten devrımler yaratıyor ınsanın beynınde. anne baba biz sucluy... ( @BABIL)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

değirmenimden mektuplar

kendi kendisiyle konuşur gibi yazıldığından hiç sıkılmıyor insan...benimde , para uğruna canından olan adamın öyküsü çok hoşuma gitmişti ve ordaki şu ... ( @ukala)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

dört mevsim sonbahar

ahmet altanın ilk romanı olan dört mevsim sonbahar 1983 akademi kitapevi roman ödülünü almıştır. çetin altan sözün sonu başlığı altında bir önsöz yazm... ( @eflatun)

Hızlı Yorum İncele : - /10

dikkat yazar var

yazar 1989 yılında frankfurt main da wolfgang von goethe üniversitesinde konuk doçent olarak vermiştir.bu derslerden oluşan kitapta hem yazarlar için ... ( @eflatun)

Hızlı Yorum İncele : - /10

daktiloya çekilmiş şiirler

hiç kullanılmamış bir zamanın gözkapaklarını açıyorum, doldursun içe ve dışta ne var. suyun danteli kuduz kargaların bilge kümelenişinde ekleniyor bir... ( @purplesuicide)

Hızlı Yorum İncele : - /10

düşüş

''bazen, yalan söyleyen, doğru söyleyenden daha aydınlatıcıdır. gerçek, tıpkı ışık gibi, insanın gözünü köreltir"...-kitaptan alıntı-... ( @likiditetuzağı)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10