felidae

okudugum en tuhaf polisiye .kedimiz francis in sahibi hakkında dusunceleri eglenceli.kedinin arastırmaları heyecanlı.cok sahane kurguya sahip harika p... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

fareler ve insanlar

''yalnızlığa terk edilmiş, umarsız insanların öyküsü.'' dostluk üzerine kaleme alınmış kendisi küçük etkisi büyük kitap.. ... ( @Gül Ulucan Ekmen)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

füreya

seviyorum bu kadını kimi mi? denemekten bişeyler ypmaktan vazgeçmeyen ilk kadın seramik sanatını bşlatan füreya yı ve bu kadını bana tanıtan ayşe kuli... ( @dilek06)

Hızlı Yorum İncele : 7.7 /10

faust

insanın ihtiras ve arzularıyla mücadelesini şeytanı somutlaştırarak sunan(mephisto-faust), güzel diyaloglar barındıran, goethe yi sevdiren güzel kitap... ( @emperor)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

fedailerin kalesi alamut

ben bu kitabı bir marketten almıştım ya:)inanabiliyor musunuz:)yanlışlıkla çerezlerle paket ekmeklerinin arasında bulmuştum:) zaten çok ilgimi çeken i... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

fatih harbiye

bu kitabı okuyanların ilk farkedeceği şey sanırım fatih hala o fatih (geri kalmış doğu kültürü) harbiye hala o harbiye (gelişmek isteyen batılı türk).... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.8 /10

fırat suyu kan akıyor baksana

mübadeleden bahsederken aynı zamanda herşeyden bahsediyor. yaşar kemal adayı öyle bir tasvir ediyor ki gözünüzde net olarak canlanıyor. zaman zaman s... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

fırtına

paris düşerken, fırtına ve dipten gelen dalga kitaplarından oluşan üçlemenin ikinci kitabı olan ve iki ciltten oluşan fırtına, 2. dünya savaşını tüm t... ( @güneş)

Hızlı Yorum İncele : - /10

fatma aliye: uzak ülke

yazar gazetede çok bahsetti. ama okuyamadım. türk kadınlarının şu anki yaşamlarının da aliye hanımın kaderiyle aynı olduğunu yazmıştı.... ( @sivilitaatsiz)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ferrarisini satan bilge

ferrarisini satan bilge banka hesabına yatan para ile neler yaptı? içim acıdı sitenin koca kitap dediği şeye.... ( @bokbocu)

Hızlı Yorum İncele : 3.6 /10

faşizm, komünizm ve islam

içi doldurulamamış bir komünizm ve faşizm eleştirisi içeren, aynı zamanda ideojileri din ile karşılaştırma yanılgısına düşmüş, daha fazla beklenti ile... ( @güneş)

Hızlı Yorum İncele : - /10

fuji dağı'nı nasıl taşırsınız?

microsoft,dell gibi dünya devi şirketlerin işe alım mülakatlarında sorulmuş ilginç,uç sorular. "fuji dağı'nı nasıl taşırsınız?" "kanalizasyon kapaklar... ( @strateji)

Hızlı Yorum İncele : - /10

felsefenin tesellisi

tarihin değişik zamanlarında yer almış birbirinden farklı 6 filozofun yaşamları ve yaşadıklarından yaptıkları çıkarımlar sonucu oluşturdukları felsefi... ( @Blitz)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

felsefenin öyküsü

felsefenin öyküsü, platon’dan başlayarak, aristo, bacon, spinoza, voltaire, kant, schopenhauer, spencer, nietzsche, bergson, croce, russell, santayana... ( @ayşegülkara)

Hızlı Yorum İncele : - /10

foto sabah resimleri

gerçektende okudugunda bir süre sonra öykülerden hiçbirşey kalmıyor insanın aklında..okunsada olur okunmasada..... ( @LEDZEP)

Hızlı Yorum İncele : 6.4 /10

fahrenheit 451

Tıpkı 1984'te olduğu gibi insanların kontrol altında tutulmaya çalışıldığı bir distopyada geçer. 1984'ün hissettirdiklerine benzer hisler yaşatsa da o... ( @kustuyu)

Hızlı Yorum İncele : 6.9 /10

franny ve zooey

7 kardeşten oluşan tuhaf (!) glass ailesinin kitabı. iki uzun hikayeden ibaret, ilki kardeşlerden franny diğeri ise zooey hakkında.normallerinden daha... ( @doctod)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

farklı rüyalar sokağı

daha bitirmedim ama akıcı ve enteresan bir kitap...evsane evita'yı anlatır.... ( @ylzmhrcn)

Hızlı Yorum İncele : - /10

feriştah'ın fentezileri

daha arka kapak yazısını okurken eğlenmeye başladığınız bir kitap. feriştah - erotik yayınevi değil mi orası? telefonunuzu komşumuzun oğlunun elindek... ( @zurnanın son deliği)

Hızlı Yorum İncele : - /10

figan

bir değil bin destandır anadolu... destanlara kahramanlar yetiştirmiştir. binlerce. işte figan, o destandan bir damlacık... ermenilerin ihaneti ve mas... ( @aheste)

Hızlı Yorum İncele : - /10

felaket henry'nin donu

çok komik bir kitap.okurken gülmekten öldüm.kitabın sonunda herkes niye gülüyorsun?diye sordu.o derece komik.... ( @melis)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

felaket henry'nin koku bombası

bir çocuğun çalışmadığı için sınava bu yötemle girmiyor.çok uzun bir kitap değil ama uzun.çok iyi herşeyden hoşlanmadığı için çocuğu sevmedim...... ( @melis)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

fena halde leman

leman adındaki kadının-aslında fransız- hayatını anlattığı günlüğü gibi birşey. pek keyif aldığım söylenemez okurken ama değişik bir tarz, sadece için... ( @bernasatir)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

fındık faresiyle bilgisayar faresi

insanın en büyük buluşlarından biri olan bilgisayar karşısında yine insanın yaşadığı yalnızlık ve zihinsel karmaşa.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : - /10

fedailer mangası

rıfat ılgaz kendisi gibi yıllarca dışlanmış kitapları yasaklanmış aynı kuşağın şair ve yazarlarını anlatmış.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

fatoş'un günlüğü

eğlenceli bir kitap.kitap okumayı bu kitapla sevebilir çocuklar.... ( @Krokop)

Hızlı Yorum İncele : - /10

fikrimin ince gülü

hayatını bir arabaya adamış bayramın öyküsü.yıllarını ,sevdiklerini sadece bir arabaya harcamış bir insan;sevdiklerine de yazık etmiş kendine de...ben... ( @oslew_88)

Hızlı Yorum İncele : 7.3 /10

fadiş

yazarın ilk çocuk kitabıdır dış kabı mavi veküçük boyutta bir kitap babası tarafından terk edilen fadişin yaşadığı zorluklar anlatılmış.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

foucault sarkacı

umberto eco'nun kullanırken zevk duyduğu belli olan ama okurun pek alışık olmadığı bir yazım dili var. bu zor dile şadan karadeniz hanımefendinin özve... ( @kaizen)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

falaka

yazarın çocukluk anılarını kaleme aldığı kitabı... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

fahişe

bir ara bestseller olarak listelerdeydi. ama okunmaya kesinlikle değmeyecek bir kitap.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : - /10

factotum

yazarın en iyi iki kitabından birisi çocukluğunu ve ergenliğini anlattığı ekmek arası galiba daha güzeldi,bizim için avi pardo gibi iyi bir çevirmenin... ( @mustafacem)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

filler de hatırlar

kanımca agatha christie'nin edebi açıdan en iyi kitabıdır. elbette polisiye tarafı diğer kitaplarının yanından bile geçmiyor.... ( @marsss)

Hızlı Yorum İncele : 5.5 /10

fare kapanı

ayrıca bu kitap tiyatro oyunu olarak sahnelenmiş ve en uzun süre oynanmaya devam eden oyunlar arasına girmiş... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

felsefenin temel disiplinleri

daha önce felsefe üzerine hiç kitap okumadım. bu kitapta okuduğum ilk felsefe kitabı oldu. neden ilk olarak bu? belki yayın evinden kaynaklanıyor -ki ... ( @kilinjos)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

firmin

“hümanist entel serseri” 1961 nisanın on üçüncü günü boston şehrinin gri sokaklarından birinde, bir kitapçının bodrum katında dünyaya gelen on... ( @spinoza)

Hızlı Yorum İncele : - /10

fransız suiti

bu sıra okuduğum bütün kitaplar hayal kırıklığı sadece.bu kitap içinde aynı şey geçerli. ne ne anlattığı belli, ne de konusu. koskoca kitabı okuyorsun... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 2.0 /10

fazladan bir gün

orjinal dilinde okuduğum bir kitap. 35 yıllık sıkıcı hayatına trende hergün gördüğü bir kadını sokmaya çalışan, onunla hayata tutunmaya çalışan bir ad... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

feodal toplumdan yirminci yüzyıla

yarım yüzyıl önce yazılan, birçok dile çevrilen ve ülkemizde de birkaç kez basılan bu kitap, alanında klasikleşmiş bir eserdir. incelediği dönemin top... ( @tacimmanap)

Hızlı Yorum İncele : - /10

felsefenin başlangıç ilkeleri

felsefe severler veya başlamak üzere olanların ilk okuyacağı bir kitap olma değeri taşıyan bu kitabı herkese öneririm. bilinmelidir ki eğer temelimizz... ( @tacimmanap)

Hızlı Yorum İncele : - /10

fatıma'nın eli

kitap, 1564 lu yıllarda geçiyor.16. yüzyılin endülüs unde iki din ve iki aşk arasında kalan musluman bir gencin hikâyesini anlatıyor. güzel bir kitaba... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

fevkalbeşer sair bey ve suskunluğu

ben bu yazarın dilini bir türlü sevemedim, bana bazen acaba başka biri araya giriyor da 2-3 sayfada o mu yazıyor dedirtiyor..ama sıkıcı değildi..... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

fener, gece ve yıldızlar ve ölümünden sonra yayınlananlar

gencecik yaşta hayata veda eden alman şair, öykü ve oyun yazarıdır.alman edebiyat'nda ikinci dünya savaşı sonrası ortaya çıkan yıkım edebiyatı'nın tem... ( @aurora)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

firarperest

ben okunması gerekli kitaplardan biri olarak görmüyorum. sırf başlamışken bitireyim diye okudum.köşe yazılarından derlenmiş bir kitap.sevmememin neden... ( @zilan)

Hızlı Yorum İncele : 4.5 /10

falan filan

köşe yazılarında 'fazla konuşulmayanlara' dokunmaya bayılan oben budak, ilk romanı falan filan'da nevrotik bir kadının aşk hayatını ve arayışlarını el... ( @aurora)

Hızlı Yorum İncele : 1.0 /10

feriköy mezarliği'nda randevu

biraz zorlama polisiye hikaye olmuş. fakat yazarın gözlem gücünü takdir etmek gerekir. ayrıntıları gülümsemenize neden oluyor.... ( @polatguven)

Hızlı Yorum İncele : - /10

fidye

sir ile başlayan seri, new york times'ın çok satan kitaplar listesineki fidye ile devam ediyor...büyüleyici bir hikâye... tutku, sadakat, arkadaşlık v... ( @basak)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

fındık sekiz

"fındık sekiz, simgesel/alegorik bir doku içinde islâm mistisizminden izler taşıyan bir metin. tasavvuf öğesi, kaçanın bıçkın/külhani anlatımı ve inan... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10