git kendini çok sevdirmeden

hemen okunup, kolayca unutulan bir kitap. sırf adından okudugumu hatırlayıp durdugum ve iyi ki ödünc alıp okumusum -para versem üzülürdüm diye kafamda... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : 3.5 /10

gülünün solduğu akşam

erdal öz, bu gençlerin mamak cezaevinde kaldığı sırada, orada, onlarla yaptığı röportajları kitap haline getirmiş. sadece deniz, hüseyin ve yusuf'la ... ( @yeşil)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

gros-calin

paris'tememur olan michel c., fas'a düzenlenen bir geziye katılır. orada gördüğü bir yılanına hayran olur, yılanı paris'e götürür.yalnız bir adam olan... ( @güzi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

gençliğim eyvah

bütün ömrümde okuduğum ve(iddialı olacak ama)okuyabileceğim en güzel kitaptı.türk edebiyatının şaheseri demekte zerrece terddüt etmem.ihtiyarın şu son... ( @çimişgus)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

görünmez mimari

yazarın ilk kitabı. viyana'da geçen üç öyküden müteşekkil. ilk öykü inanılmaz bir akşam yemeği etrafında dönüyor.. ikincisi ise güzel bir türk kahvalt... ( @martenit)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

gençlik rehberi

günümüzün en çok tartışılan hususlarında biri olan cemaat, tarikat, mezhep oluşumları her kesimden bir çok kişinin ilgisini çekmekte mamafih bu konula... ( @tauren)

Hızlı Yorum İncele : - /10

genç werther'in acıları

"derindir ölülerin uykusu, alçaktır tozdan yastıkları. hiçbir zaman kulak vermez artık sese, hiç uyanmaz senin çağrınla. ne zaman sabah olacak mezarda... ( @yuzen marti)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

gönülçelen

benim simdiki durumumla cok benziyor her seye sinirli. o kadar gezmesi ve sondaki durumu cok ilginc. okuna bilir... ( @mimi)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

gariplerin kitabı

gariplerin kitabı’nda ian dallas'ın abdulkadir es-sufi oluşu sürecinde 1968 yılında yaşadığı tasavvufi serüveni anlatır.t,tasavvuf süttür,din ise tere... ( @güzi)

Hızlı Yorum İncele : 3.0 /10

güneş ülkesi

platon'un devlet 'i, thomas more'un ütopia'sı çizgisinde, toplum yararını bireyinkiyle bağdaştırıp, haklı bir düzen tasarısı getiren güneş ülkesi,büyü... ( @güzi)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

gazi ve latife

çok güzel bir kitaptı ama gazi'nin latife'ye nasıl dayandığını anlayamıyorum!!!buna rağmen hayatımda okuduğum en güzel hikayeydi ve bunun en çekici ya... ( @lovestoned)

Hızlı Yorum İncele : - /10

geceyarısı çocukları

okuduğum en güzel kitaplardan..betimlemek çok zor.kitabı okuduğunuz süre içinde hindistan ın baharatlı büyüsüne kapılıyor insan;sanki kitap gerçekmiş ... ( @cassiopeia)

Hızlı Yorum İncele : - /10

gelibolu

gelibolu mutlaka okunması gereken kitaplardan biri..etkileyici ve okunası...farklı bir tadı var... ( @bynbeterbocek)

Hızlı Yorum İncele : 6.1 /10

güvercin

Okurken komik bulduğum ama kendimin de saçma korkuları olduğunu hatırlayıp utandığım bir yapıt. Teras katta ki odasının önüne güvercin giren ve bundan... ( @Ashimâ)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

gazap üzümleri

çok güzel kesinlikle okunması gereken bir roman.yüzyıllardır değişmeyen dünya düzeninin büyük iki oyuncularından olan fakir kesim ancak bu kadar güzel... ( @burcuyetgin07)

Hızlı Yorum İncele : 8.7 /10

gerçek yaşam öyküleri

bir kitapta derlenmiş türlü ve güzel hikayeler insana kazandırabilecek hoş kitap... ( @strateji)

Hızlı Yorum İncele : - /10

gök mavisi bir türkü

hasan hüseyin korkmazgilin eşi olan azime korkmazgilin, eşi ile tanışmalarından evlenmelerine kadar yaşadıklarını anlattığı kitabı. kitabın büyük böl... ( @güneş)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

gülün adı

Yeni ile eskinin çatışması. Okuyun derim... ( @Burakovski)

Hızlı Yorum İncele : 8.1 /10

gizdüşüm

kaan ince yeni kuşağın tanımadığı ama edebiyatçıların ustalığını kabul ettiği bir isimdir... mutlaka okuyun gizdüşümü... ( @pesimist)

Hızlı Yorum İncele : - /10

godot'yu beklerken

hepimiz de godot'yu bekliyoruz.ne için bekliyorsak artık o gidip godot'da vücut bulmuş kendine,sembol olmuş.beckett bekleyişimizin acınası anlamsızlığ... ( @scarlett)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

goriot baba

père goriot.. bana göre sarsıcı.. dünyada bu kadar kötü insanlar olduğunu bilmek beni huzursuz etti.. ben gözümü kapatırım genelde böyle şeyler gördüğ... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

gelenekten geleceğe

yazar modernleşme,üniversiteler,dil,edebiyat ve tiyatro gibi değişik pencerelerden hem osmanlı'ya hem de günümüze bakıyor, dönemleri karşılaştırıyor.t... ( @zurnanın son deliği)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

gün uzar yüzyıl olur

büyük bi hevesle başladım kitabı okumaya cengiz aytmatovu tanımak için.konusu ilgi çekici geliyor ilk başta ama hakkaten de bi asır geçti !! gitgide s... ( @mabella)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

gog

gerçekten okunmaya değer, ilginç bir kitap.... ( @ayşegülkara)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

go ustası

yazar nobel edebiyat odulu sahibi olup ulkesinde saygın bir elestirmendir.1972 yılında intihar ederek ölmüstür.go ustası nda 1938 yılı go musabakaları... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

gelibolu korkak abdul'den coni türk'e

cılgın turklerden sonra okumustum.canakkale savasında yanlıs bilinen gercekleri aydınlatmak amacıyla yazılmıstır.bazı kısımları ya birbirine cok benzi... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

gurbet kuşları

köyünden göç ederek istanbul`a gelen insanların yaşam mücadelesinin anlatıldığı orhan kemal romanı... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

göçmüş kediler bahçesi

hikayelerden olusan bu kitap yazarla tanısmak amacıyla okunmalı.... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 6.5 /10

güneşi uyandıralım

canım zezem...her zaman saf kalmayı başarabilen içindeki çocuğu öldürmeyen masum zezem...bu kitapta şeker portakalındaki zezemiz büyüyor gerçeklerle y... ( @oslew_88)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

gol kralı

kitapta zengin biri olan sait'in sevdiği kız için futbolcu olma sevdasını ve gördüğü tedavileri yine her zamanki gibi çok güzel bir şekilde anlatılıyo... ( @mor ada)

Hızlı Yorum İncele : 6.3 /10

güle güle bebeğim hayatın pimini çeken adam

tam adı gule gule ''bebegim'' hayatın pimini ceken adam ercan arıklı. ercan arıklı nın hayatını anlatıyor yazar.ercan arıklı trafik kazası sonucu haya... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 1.0 /10

gölgelerin gölgesi

şu anda dört kadının konuğu ekranda. bu kitabı en keyifli kitabı bence... ( @redox)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

gizli yüz

hiçbir şey anlayamadığım filmin hiçbirşey anlayamadığım senaryosu -suç bendedir kim bilir benim yetersizliğim olabilir.-... ( @yare82)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

germinal

her satırında kaybolduğum her satırında kendimi onlarla birlikte grevde, maden ocaklarında, o küçücük evlerinde bulduğum bir yazarın kalemi ne kadar e... ( @FARAH)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

gi diyeti

gi diyeti, glisemik indeks esasaina dayali bir beslenme yontemi. seker hastalıgi, reaktif hipoglisemi, seker dusmesi olanlarin mutlaka yapmasi gereken... ( @burdur)

Hızlı Yorum İncele : - /10

gölgedekiler

televizyonda da yayımlanan belgeselin kitaplaştırılmış hali.tarihin gölgesinde kalmış olaylar ve kişileri anlatır.fikriye, türkiye'nin ilk kominist pa... ( @doctod)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

gayet ciddiyim

eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayan bi kitap. şimdilerde okunması belki tatmin edici olmayabilir çünkü gülse birsel'in yaptıkları ve kitapta geçen bi... ( @kar)

Hızlı Yorum İncele : 1.0 /10

geceyarısı şarkıları

yazarın denemelerinin toplandığı kitapta, etkisini insanın üzerinden atamayacağı "çırılçıplak nilüfer" adlı yazısından bir bölüm "...latinler eskiden ... ( @eflatun)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

graziella

bizde ahmet haşim gibi cumhuriyet devri şairlerini etkilemiş lamartine'nin; yoğun bir duygusallıkla yaşanmış bir olaydan yola çıkarak kaleme aldığı r... ( @güzedüşen)

Hızlı Yorum İncele : - /10

gertrud

sade bir hikaye, sade insanlar. ama hesse öyle güzel anlatmış ki, bi solukta bitiyor kitap.. aşağıdaki parça ise tam da benim ve benim gibi hissedenle... ( @purplesuicide)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

gece uçuşu

yazarımız, 1921’de strasbourg’da bulunan fransız hava kuvvetleri’ne teknisyen olarak katılmıştır.beş yıl sonra, 26 yaşındayken, toulouse-dakar arasınd... ( @eflatun)

Hızlı Yorum İncele : - /10

gizli mücevher

her ailede mutlaka sırlar vardır..hiç bir zaman açığa çıkması istenilmeyen...sanki yokmuş gibi davranılan sırlar...çok güzel bir roman...çok şaşırarak... ( @oslew_88)

Hızlı Yorum İncele : - /10

geri döneceksin

yazar kadınların yalnızlıklarını, umutlarını ve aşklarına sahip çıkışlarını anlatıyor.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 7.7 /10

gümüş öğretmen - profesör yogi

bir öğretmenin öğrencilerini düzeltmeye çalıştığını anlatıyor.gerçekten çok güzel bir hikaye.hikayedeki çocukların öğretmenlerine yaptıklarından dolay... ( @melis)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

gazi ve fikriye

lisede tarih kitabı niyetine okunabilecek bir kitap çünkü anlatılan olaylar sırf atatürk ve fikriye arasında değil dönemin olayları ve yaşananlarla da... ( @nefertiti)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

gece sesleri

egede yaşayan zengin bir ailenin sırlarla dolu hayatları dört kuşak boyunca yaşananlar anlatılmış.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 6.7 /10