hayvan çiftliği

Akıcı bir kitaptı, siyaseti başarılı bir şekilde kitaba aktarmış ... ( @eminemarslim)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

hayat yolunda

benim lise yıllarıma ışık tutan kitaplardandır.. tekrar tekrar okunması gerekiyor ..... ( @kurt)

Hızlı Yorum İncele : - /10

huzur

okuması zaman, emek ve dikkat isteyen bir kitap. kesinlikle tanpınar in en güzel kitabı. bir kere okunup köşeye atılacak bir kitap değil. tekrar tekra... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

hayattan keyif almanın yolları

kitapta mutluluğu yakalamak anlamında çok iyi bir kaynak olduğunu söyleyebilirim. önemli düşünürlerin, kişilerin mutluluk hakkındaki yazılarının derle... ( @zyrex)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

hamlet

``sınanmış dostlarını çelik halkalarla bağla ruhuna`` böyle bi şeydi sanırım.çok hoşuma gitmişti bu cümle. ``to be or not to be`` okuduğum çeviride ... ( @e l i f _)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

hep o şarkı

molla bey, iri gövdesini bana doğru uzatmış, arka yanımdan sesleniyordu: "-ne o, münire hanım? sayıklıyor musunuz? yoksa "kulhuvallahi" mi okuyorsun?"... ( @ayşegülkara)

Hızlı Yorum İncele : - /10

hayvan mezarlığı

stephen king zaten muhteşem bir yazar, bu kitapta aslında insanların sevgılerı ugruna ne kadar gözü kara olabileceklerini anlatmış... ( @ozd1905)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

har

kitap 15. babdan geriye doğru akar, her babın başında bir ağıttan alıntı vardır..son bab 00 no'ludur ve şöyledir: ... güllerin bedeninden dikenlerini ... ( @kabuk)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

hayatın kaynağı

hayatımın kitabı diyebileceğim bir kitaptı.şahane,muhteşem sözcükleri yetersiz kalacaktır onu tanımlayabilmem için.günümüz insanlarının yaptığı ve yap... ( @oslew_88)

Hızlı Yorum İncele : 8.4 /10

hayat kadınları aldatmaz

bu sitede çok yorumlanma cazibesine kapılarak aldığım bir kitaptı.ancak hayal kırıklığına uğradım.kitap çok kısa yazılmış olayların derinliğine tam an... ( @oslew_88)

Hızlı Yorum İncele : 7.7 /10

hekim - ibni sina'nın talebesi

mükemmel kitaplardan biri daha. çok kalın bir kitap olmasına rağmen kesinlikle elinizden bırakamazsınız. okumanızı şiddetle tavsiye ederim.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.3 /10

harem

evli bir çiftin hayatından parçalar anlatır. çocuk kitabı olarak bilinse de cinsel öğeler içerdiğinden çocuklara hitap etmemektedir.... ( @oracle)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

harry potter ve felsefe taşı

harry potter serisinin ilk kitabı. seri çocuklara hitaben yazılmış fakat okuyucu kitlesini çocuklarla sınırlı tutmamış. bir yetişkin olarak zevkle ve ... ( @ginsberg)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

hüzünbaz sevişmeler

hoş öykülerin yer aldığı yılmaz erdoğan'ın gözlemleme yönünü ortaya koyduğu bir kitap... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 4.3 /10

hobbit

başkasını bilmem ama ben bu adamı okuduktan sonra başka bir şey okumaktan soğuyorum. eşdeğer kalitede başka bir şey bulamıyorum. yüzüklerin efendisi ü... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 9.2 /10

huzur sokağı

filme de dönüştürlmüş, başrollerinde türkan şorayın oynadığı bir kitap. bir genç kızın dindar bir adama aşık olmasından sonra ki değişimleri, yaşadığı... ( @yeşilmişik)

Hızlı Yorum İncele : 5.3 /10

hayatın sessizliğinde

içinde fırtınalar koparken eli kolu bağlı olmak zorunda olmak gibi, hayatın, şairin dediği gibi , ellerinin arasından akıp giderken gidişine karşı dur... ( @ironi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

havada bulut

edebiyatımızın temel taşlarından sait faik'ten insanın içini ısıtan, sıcacık hikayeler. insan tasvirleri son derece başarılı. severek okunacak bir ese... ( @oracle)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

hattı müdafaa

yazarın düşüncelerini net olarak ifade edemediği bir kitap oradan oraya atlayarak yazdığı yazılar. kitapta anlatmaya çalıştığı milli mücadele ile yaşa... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

hitler'in psikopatolojisi

1943'te, ikinci dünya savaşı sırasında ingiliz haberalma örgütü, hitler'i tanımak amacıyla dr. w.c. langer başkanlığındaki bilim adamları kuruluna bir... ( @hironakamura)

Hızlı Yorum İncele : - /10

hanımın çiftliği

hasan pulur'un milliyet gazetesinde kaleme aldığı, son günlerde yayınlanan dizisi sayesinde tekrar gündemde olan kitap hakkındaki yorumları okunmaya d... ( @zurnanın son deliği)

Hızlı Yorum İncele : - /10

hasretinden prangalar eskittim

mükemmel bir eser. tüm şiirseverlerin okuması ve kitaplıklarında bulundurması gereken nadir eserlerden sadece birisi.... ( @fırtına001)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

hayatın ta kendisi lokantası

dublin'deki quentins lokanta'sındaki her masanın anlatacak yüzlerce hikayesinden çıkarak personelin, müşterilerin hayat hikayeleri.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

hergün biraz daha yakın

tanıtımdan:yazar ginny elkin ile psikiyatr irvin yalom özel seanslara başlarlar ve seanslara dair ayrı ayrı günlükler tutmaya karar verirler.böylece p... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 9.7 /10

hasat

çok çok akıcı başlayın bitiremeyeceksiniz... ( @mucdear)

Hızlı Yorum İncele : 9.5 /10

handan

abdülhamit döneminde yaşanan bir aşk ile o dönemin sosyal, kültürel yaşamını ve yeni akımları anlatan roman. eserin kahramanlarından biri nazım hikmet... ( @oracle)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

hayat bir emrin var mı

bir yerden sonra cezmi ersözün bütün kitapları aynı şeyi anlatır gibi gelir bana.insanın yalnızlığını, hayatının kendi ellerinden akıp gidişini dur di... ( @ironi)

Hızlı Yorum İncele : 2.0 /10

hoşçakal mayumi

"bir geyşa'nın anıları" isimli kitabı anımsatmaktadır...... ( @ayşegülkara)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

harry potter ve melez prens

aslında insanların iyi ya da kötü diye ayrılmadığını gösterir bize yazar, sonu gerçekten çoğu okuyucuyu şok etse de bence olması gereken birşeydi.... ( @epicangel)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

hain kim?

kitabı okurken insan sanki şimdiki zamanı yaşıyor.günümüzde, toplumumuza atılmaya çalışılan ayrılık tohumlarının zamanında büyük bir ustalıkla araplar... ( @SALEM)

Hızlı Yorum İncele : - /10

hala ciddiyim

gayet ciddiyim kadar iyi, aynı tatta.. en sevdiğiniz oyuncağınız eskir ve anneniz çöpe atınca ağlarsınız babanız işten dönüşte size yenisini almıştır ... ( @newena)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

hani

bazen kayarım elimden oruç aruobanın sözleri tutar...ilk okuduğum kitabı hanidir ve en kolay anlaşılır kitabı, diğer kitaplarını okurken daha bir zorl... ( @eflatun)

Hızlı Yorum İncele : - /10

herkese her istediğinizi yaptirin

insana iletişim kurarken karşısına çıkacak problemleri yada problemleri çözmede yardımcı olabilecek muhteşem bir kitap. okadar güncel ve dahice fikirl... ( @zyrex)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

hiç

daha önceden adına aşikar olmadıgımız bir yazar..belli ki yenı ve yetenekli bir arkadaşımız..şiirlerinden söz edecek olursak, bir çok siirinde imge ve... ( @şiirbaz)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

hatıralar

boğaziçi yayınları'ndan ilk baskısı 1995 yılında,ikinci baskısı 2002'de çıkan kitap,siyonizm'in ve israil'in kurucusu theodor herzl'in 1895-1904 yılla... ( @tzt)

Hızlı Yorum İncele : - /10

huzursuzluğun kitabı

şu anda okuyorum ve keşke benden önce okuyanlar altını üstünü bu kadar karalamasalardı demekten kendimi alamıyorum,yer yer büyüleyici cümleler barındı... ( @zidane)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

haarp

doğrudur, değildir. tartışmaya girmem. ama tarz kitaplar, yani komplolar insanı belli bir noktadan şizofreniye doğru sürüklüyor. bu satırları yazarken... ( @Genco)

Hızlı Yorum İncele : 6.3 /10

harry potter ve ateş kadehi

bu seriyi genel olarak beğendim. çocuklarıma ilk okutacağım kitaplardan, oluşturduğu ve tasvirettiği dünyaya kesinlikle bağlı kalıyor. ilk kitap ile m... ( @Trastan)

Hızlı Yorum İncele : 9.5 /10

hıristiyan sultan mara

tarihi bir roman.2.murad ın eşi sırbistan'ın hükümdarının kızı mara ve dönemi anlatılıyor. romanda yazarın yanlı tutumunu ve osmanlıyı eleştirisi hiss... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

hastalık hastası

tiyatro teksti gibi yazıldığından karakterler çok büyütülmüştür. lise çağında her türk ergenine dönem ödevi olarak verilirdi 10-15 yıl önce:) klasikti... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

hüyükteki nar ağacı

yokluğu ve fakirliği en güzel anlatan kitaplardan. traktörlerin gelmesiyle, işsiz ve ekmeksiz kalan insanların çukurova cehenneminde açlık,işsizlik bi... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

her şey seninle başlar

bu kitap cok guzelmis cok begendim yazar cumlelerini falan super kurmus yani cok begendim gercekten cok guzel okumanizi tavsiye ederim ... ( @mehmet)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

hayat devam ediyor

serra yı okumak hep keyiflidir bu son kitap da güzel kitap bir okur mektubuyla açılıyorr... ( @mucdear)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

hiçbir aşk hiçbir ölüm

boşanmanın eşiğindeki bir genç kadın ile ölüm döşeğindeki annesi arasındaki ilişkiler, gelgitler yolculuğu...... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

her tuzluğum var diyene hıyarla yetişemedim

metin ucanin bitmez tükenmez bilgi dağarciğini ve gözlemciliğini sergilediği bir kitap.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

hocaefendi'nin sandukası

bu kitap ilginçtir. tarihsel bir roman havasındadır ancak satır aralarında orhan pamuk yer alır. başka bir yerde ise fakrlı bir kişi.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

her şeyin bittiği yerden

"bugün, geri kalan hayatınızın ilk günü..." kitabın arkasındaki bu cümleden de anlaşıldığı gibi, kitabın genelinde zorluklardan yılmama ve ölüme karşı... ( @mencister)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

hayattaki en büyük ders

kişisel gelişim kitapları sevmememe rağmen hediye edilmesi sonucu okudum.şimdi diyorum ki iyiki de okumuşum....gerçek yaşanmış bir olay beni derinden ... ( @missing)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

hazar sözlüğü

sırp yazarın ilgi çekici kitabı. hazarların din değiştirmelerini anlatıyor dersek eksik kalır, okumak lazım... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : - /10