lanetli batının kötü cadısı

orijinal adi "wicked, the life and times of the wicked witch of the west" bildigimiz oz buyucusu'ne bambaska bir acidan yaklasiyor bu kitap. tanidigim... ( @Mourn)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

leyleklerin uçuşu

benim bu kitapta en kıl olduğum nokta, esas karakterin ortada hiç bir şey yokken ölen adamın evini karıştırması ve resimleri bulması. sonra üstüne vaz... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

liderler hapishanesi ecevit türkeş ve erbakan'la cezaevi günleri

12 eylül darbesiyle aynı hapishaneye konulan erbakan, ecevit, türkeş gibi yakın geçmişimize damga vurmuş olan ünlü siyasi liderlerin ve çevrelerindeki... ( @reader)

Hızlı Yorum İncele : - /10

latife hanım

latife hanım bize hep atatürk'e ayak bağı olmuş yargısınca anlatıldı.kitabı okuduğumda içim burkuldu...atatürk onunla mantık evliliği yapmış,aşk değil... ( @emel)

Hızlı Yorum İncele : 8.4 /10

leviathan

kitap,okuyucuyu içine çeken çok başarılı bir eser olup;başından sonuna kadar olarların aktığı bir eserdir.kitabı edebi incelersek yazar romancılık kav... ( @hiçkimse)

Hızlı Yorum İncele : - /10

lolita

edebiyat, sinema, hatta direkt "sanat" adı altında yapılan veya sunulan herşeyin mübah olduğu düşünülüyor nedense.. 40'lı yaşlarında (veya 50'li, t... ( @Trinity)

Hızlı Yorum İncele : 1.0 /10

lunapark kapandı

mario levi yle isatnbul bir masaldı kitabıyla tanısmıs defalarca denememe karsın kitabı bitirememistim.bu yuzden bu kitabı cekinerek okumaya basladım... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

lilly

kitap istanbul'da bir yahudi ailesini yaşamını anlatır. fena değildir aslında. arap yahudileri ispanyol yahudileri arasındaki farklardan bahseder. yah... ( @ylzmhrcn)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

leyla'nın evi

ilk başta okumakta zorlandım sonrasında hikaye derinleştikçe güzelleşti.filmi de yapılsa güzel olur. .... ( @egemen08)

Hızlı Yorum İncele : 8.1 /10

liderlik bilgeliği

demin karıstırdım beklerken fb sampiyonluk kutlamaları seyredenleri.tam tekmil okumus sayılmam ama adam artık ben diyeyim 1000 siz diyin 10.000 ferari... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 1.0 /10

lal masallar

3 ayrı masal, 3 ayrı aşk.. aşkların taraflarından biri mutlaka lal.. sessizliğin şiirini yazmış yazar.. bu adamı okumaya başlayacak genç okuyucu heyy ... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

lumpen sözlüğü

yazarı esasında tiyatro oyuncusudur diyecektim ki meğer zaten edebiyat eğitimi almış, levent tülek. çok keyifli bir kitap olmuş.... ( @feylesof)

Hızlı Yorum İncele : - /10

long john silver

kendisi de bir denizci olan isveçli yazar björn larrson'un bir 18.yy korsan romanı.kitapta en çok dikkatimi çeken durum,kitabın müthiş lezzetli çevir... ( @coolhand7)

Hızlı Yorum İncele : - /10

limon çiçeği

kendinizden mutlaka bir şeyler bulabileceğiniz, elinizden düşüremeyeceğiniz, klasik tabirle oldukça sürükleyici bir kitap diyebilirim. ruh çözümlemele... ( @melike9)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

lulu

kötü bir roman erotizm felan iğrenç... ( @yare82)

Hızlı Yorum İncele : - /10

latife ve fikriye iki aşk arasında atatürk

latife'yi ve benzer başka kitapları okumadığım için bolca şey öğrendim.bu konuda bende merak uyandırdı.... ( @Krokop)

Hızlı Yorum İncele : 7.6 /10

labirent

biraz da vinci nin sifresi biraz da tolkien eserlerini çağrıştıran labirent yazarın tarihin gercekleri üstüne kurguladığı mükemmel bir roman diye yazı... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

libby

çok kalın bir kitap kitabın adına bakınca kadın kahramanın ön planda olacağını düşünerek okuyorsunuz ancak asıl kahraman bir erkek ve çokta tatmin edi... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ladesçi

yazarın kitabı uzun süredir ben de duruyordu ve bir türlü elim varmıyordu okumaya. okudum ve elimin neden varmadığını anladım. sevmedim. basit ve sıkı... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 5.8 /10

loş ayna

yazarın okuduğum tek romanı. psikolojik bir gerilim romanı. ilhan ve sahir holdeki loş ortam, ayna ve ceset.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 3.0 /10

labirent - adli bilimlerin gizemli dünyası

olay yeri inceleme birimlerinde ve kriminal laboratuvarlarda çalışanların labirentlerde dolaşarak suçu nasıl aydınlattıklarını, suçluyu, suçsuzdan nas... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : - /10

lucky

yazarın diğer kitaplarından biraz farklı bir kitabı ama insan okudukça luckyi çok seviyor onun çevresindeki bütün insanlar gibi...... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

limit sizsiniz

klasik kişisel gelişim kitaplarından biri diyebilirim. konu hep aynı kendinizi aşın mesajı .. ancak kitabı okuduktan sonra harekete geçmek mühim olan.... ( @e-book)

Hızlı Yorum İncele : - /10

londra manzaraları

virginia woolf'un küçük ama değerli bir yapıtı. kitap bir deneme kitabı. o kadar sevecen bir üslubu var ki insanın londra'da yaşayası geliyor. tabii k... ( @kilinjos)

Hızlı Yorum İncele : 5.5 /10

la - sonsuzluk hecesi

ele aldığı konular bilindik konular yalnız bakış tarzı anlatışı çok farklı. örneğin ademin oğullarının çifçilik ile hayvancılık seçimlerini böyle ele ... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

limon ağacı

öğretici, bilgilendirici kitaplardan. israil-filistin meselesinde yıllara yayılan olayları sırasıyla anlatıyor. dalia ve beşir iki taraftan insanların... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 6.8 /10

lenin'in yakın görüntüsü

adapa yayınevi olarak önemli bir görevi yerine getirdiğimiz kanısındayız. lenin hakkında çeşitli çevrelerde yapılan ölçüsüz güzellemeler yanında, inan... ( @tacimmanap)

Hızlı Yorum İncele : - /10

leyla

bosnalı bir kızın yüreğinizi burkacak ve tüylerinizi ürpertecek gerçek hayat öyküsü.bosnalı leyla büyük bir kâbusu atlatmıştı: bosna'daki toplama kamp... ( @savci48)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

lüsyen

abdülhak hamit'i sadece makberden dolayı biliyordum ama lüsyen'i okuyunca a. hamit'e karşı bakış açımda değişti yinede çok güzel bir kitaptı... sonund... ( @dilek06)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

lyon'da düğün

zweig'in kızıl hastası,korku, kızkardeşler ve lyon'da düğün hikayelerinden oluşan çok güzel bir kitap... ( @eflak)

Hızlı Yorum İncele : - /10

lider ve demagog

lider ve demagog, atatürk ve türkiye tarihi üzerindeki çalışmalarıyla düşün hayatımızda rakipsiz bir yer sahibi olan şevket süreyya aydemir'in çeşitli... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : - /10

lev tolstoy

tolstoy karmaşık bir kişilik. bir yandan eserleri ve düşünceleriyle dünyayı etkilemiş, müritler edinmiş büyük bir fikir adamı; diğer yandan kumara ve ... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : - /10

locus solus

locus solus;salvador dali'nin bir yangından tek bir kitabı kurtarması gerekse bunun locus solus olacağını söylediği ve 'çok etkileyici teatral bir rüy... ( @aurora)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

leyla ile mecnun

bir bütün idim ben leylâ ile. sense leylâ'yım diyorsun. sen leylâ isen eğer; beni yakmaya hayalin yeter, takatim yok sana kavuşmaya. varlığı olmayan b... ( @koleman)

Hızlı Yorum İncele : - /10

lanetli göl

arka kapak yazısı ve ismi ile insanda gerilim havası uyandırmaya çalışan ama aslında alakası olmayan gereksiz bir kitap. yukarıdaki yorumda ve arka ka... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 1.0 /10

lanetli talih

eğlenceli romantik-komedi sevenlerin begenecegi bir kitap. erkek fazla yakısıklı, cok yakısıklı. rachel'in erkek kahramanlarını seviyorum. --- adel... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

lütfen beni anla

biz bu işi başardık ! kutlarım sizi gençler ! böyle bir kitap yazılması önerisi sizlerden geldi. bu fikri yurdun dört bir yanından yazdığınız sevgi ... ( @basak)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

lüzumsuz bilgiler ansiklopedisi - 1

kitabın başlığında "lüzumsuz" bilgilerden söz edilmesini ciddiye alacak olursanız yanılırsınız! bilginin "lüzumsuz" olanı var mıdır, ayrı bir tartışma... ( @basak)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

lady chatterley'in aşığı

"bu kuru söz kalabalığı, sana dokunamadığım için. seni kollarıma alıp uyuyabilseydim, bunca mürekkep şişede de durabilirdi. birlikteyken gene erdemli ... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : - /10

lizbon'a gece treni

lizbon'a gece treni, yazar pascal mercier'nin (asıl adı peter bieri) üçüncü romanı. felsefe öğrenimi görmüş, bern'de doğmuş, berlin'de yaşıyor. kitap ... ( @eflak)

Hızlı Yorum İncele : 3.0 /10

lüzumsuz adam ishak alaton

ishak beyin gerçekten okunması gereken yaşam öyküsü.inanmak başarmak bir hedefe koşmak ,hayat çok kısa diyor ve ekliyor 'ömür dediğin şey yaştan değil... ( @Erguldogan)

Hızlı Yorum İncele : - /10

lüzumlu adam ishak alaton

başardım diyebilen bir insanın öyküsü,kendince... ishak bey azınlık olarak yaşadığı bir ülkede verdiği mücadeleleri mütevazi bir dille anlatıyor.... ( @Erguldogan)

Hızlı Yorum İncele : - /10

lucian

suse ciddileşti. 'becky, şeyi düşündün mü, lucıan'ın belki de...bir insan ... olmadığını?' başımı öne eğdim, 'hayır', diye fısıldadım.ama aslında düşü... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

leyl - aşkın karanlık yüzü

ana teması yasak aşk olan şiirlerle süslenmiş bir kitap. her cümlesi insanı düşündürüyor. aşkın farklı bir anlatımı var.okunmasını şiddetle tavsiye ed... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

leyla ile mecnun

reşat nuri güntekin'in birçok hikayesinin toplandığı bu kitap, insanların gönül dünyalarının zenginliğini, aşkın, sevginin ve dostluğn bütün renklerin... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

lilith

yaralanan bir kadının neler yapabileceğini çok iyi anlatan bir kitap.yazar mitoloji ile günümüzü çok iyi birleştirmiş.... ( @yavasgelguzelim)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

limonlu pastanın sıradışı hüznü

kahramanımız annesinin yaptığı limonlu pastayı yediği gün özel yeteneğini keşfeder yemeği hazırlayan kişinin duygularıdır bu.zamanla da bu his gelişir... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 5.5 /10

leyla ile mecnun

bir zamanlar, bağdat ile basra dolaylarındaki oymakların, urukların başkanı olan bir kişi vardı. bütün erdemleri kendisinde toplamış, iyilikte eşi, be... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

leylim leylim

bir gün böyle sevildim mi acaba? ya da bir an olsun sevilebilecek miyim diye düşüne düşüne okuduğum, arife hem kızdığım hem onurlandırdığım bir kitap.... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10