narziss ve goldmund

harika dopdulu bi kitap,eminim her açıp okumanızda farklı bir yönüyle karşılaşıcaksınız roman karakterleriyle anlatılmak istenilende..başrahip olmayı ... ( @pelinmi)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

nietzsche ağladığında

gerçekten çok beğenerek okuduğum bir kitap. felsefe temelinde yazılan kitaplara acaba sıkılır mıyım gözüyle bakıp biraz ön yargıyla yaklaşırken, felse... ( @sagarmatha)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

netekim

türkiye'de bir külttür. 80'li yılların sonunda yayınlanmış olmasına ve o dönemin konjöktürünü yansıtmasına rağmen günümüz gençliği tarafından da benim... ( @jamsession)

Hızlı Yorum İncele : - /10

nefes

...sırrı birden uyandı. gözünden önce kulağı açıldı. tabende şarkı söylüyor sandı. seyretmek için kalktı. kadın yüksek sesle kitap okuyordu. sayfalard... ( @nane_limon)

Hızlı Yorum İncele : - /10

nasıl yapmalı

1856 yılının rusyasını anlatıyor çok abartılacak bir kitap değil ancak o yıllarda sosyalizm yeni yeni kabul gördüğü için kahramanlar (özellikle kadın ... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

nazım hikmet

ustanın hayatını tüm yönleriyle ele alan güzel bir eser.anlatımı sıkıcı değil kendini okutturan bir kitap.... ( @strateji)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ninni

amerika'nın yaşayan en yetenekli ve yaratıcı yazarlarından biri olarak kabul edilen aykırı yazar chuck palahniuk'un ninni adlı romanını okuduktan sonr... ( @meral)

Hızlı Yorum İncele : - /10

negatif limanlardan pozitif sulara

rehber hocam öss ye hazırlanırken ille de oku demişti okuduktan sonra yaptığım tek yorum :"lafla peynir gemisi yürümez ve de söylemek kolaydır uygulam... ( @teargas)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

new york seyir defteri

yazar sanırım new york ve bazı şehirleri seviyor ve bu şehirleri kendince paylaşmak istemiş. ama diğer taraftan para kazanma düşüncesi de olabilir.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 3.0 /10

nemfoman bir kadının günlüğü

işte yine bir "sevgili günlük" kitabı.. benim anlamadığım yani bunlar çok rahat kafadan atma olabilecek şeyler, insanlar da "vay anasını ne ahlaksız k... ( @Trinity)

Hızlı Yorum İncele : - /10

notre dame'ın kamburu

böylesine olaylara neden olmuş bir aşkın oluşum süresini kitapta daha fazla görmek isterdim ne bilim benim için havada kalan çok şey oldu güzel bir ki... ( @zilan)

Hızlı Yorum İncele : 8.4 /10

nisan'a veda

yazarın ilk romanı, arka kapaktan: sisli sabahlarda bir uykuda gezer gibi evden çıkıp kendini unutmaya çalışarak umutsuzca sokaklarda yürürken, zihnin... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

nutuk

nutuk harf devriminden 1 yıl önce tamamlandığından günümüze düzgün bir şekilde çevrilmeden geldi. bir çok eleştirmen bundan bahsediyor ama tamamen düz... ( @UK™)

Hızlı Yorum İncele : 9.2 /10

ninatta'nın bileziği

ahmet ümit in en sevmediğim kitabı oldu. okudum ama hiç te severek okumadım. kesinlikle bu yazım türü benim tarzı değilmiş.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 3.7 /10

nedjma

bir de nedjma takma adıyla yazılan "badem" diye bir kitap vardır, dedesi yaşında adamla zorla evlendirilen bir arap kadınının hikayesini, biraz da cin... ( @Trinity)

Hızlı Yorum İncele : - /10

nefret tohumu

lise son sınıfa gelmiş harvard'dan burs alacak olan kate'in cinayetini,bu cinayetten şüphelilerin arasında olan kasabanın ünlü doktoru drew'le olan il... ( @mor ada)

Hızlı Yorum İncele : - /10

nasreddin hoca

nasreddin hoca üzerine yazılmış en bilimsel kitaplardan biri.nasreddin hoca hakkında eski metinlerde bulunan fıkralar toplanmış, ayrıca hoca hakkında ... ( @doctod)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

nana

bu yazarın okuduğum bütün kitapları çok güzel. yazarın insanların iç dünyasını çözümlemesi mükemmel. her zola kitabı gibi bir solukta okunuyor. okuyun... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

ne kitapsız ne kedisiz

bilge karasu. mükemmel!! bir kitabın üzerinde bilge karasu ismini görürseniz düşünmeden hemen alın mutlaka... ( @chewwy)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

nil'de ölüm

akıcı bir anlatıma sahip heyecanlı ve eğlenceli bir kitaptır. olaylar mısır gezisinde olan ve nil nehrinde gemiyle seyahat eden bir grubun başından ge... ( @nomorecookies)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

nefes nefese

aşk, tarih, hayata tutunma mücadelesi... akıcı dili ve konusu bir solukta okunmasını sağlıyor.zülfü livaneli-serenad'ı okuyup ardından da bunu okuyunc... ( @Hülya Gülen)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

narnia günlükleri 1 - büyücünün yeğeni

Oğluma almıştım ama elime alınca dayanamayıp 200 sayfayı bir solukta okudum.Devamını da okuyacağım.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

narnia günlükleri 2 - aslan, dolap ve cadı

narnia serisinin yazılan ilk kitabı olan ama hikayesi bakımından ikincisi sayılan kitabın orjinal adı "the lion, the witch and the wardrobe". serinin ... ( @hironakamura)

Hızlı Yorum İncele : - /10

narnia günlükleri 3 - at ve çocuk

ikinci kitaptan tanıdığımız peter artık narnia'nın kralı olmuştur ve kardeşleriyle birlikte narnia'yı yönetmektedir. ama hikaye narnia'nın güneyinde k... ( @hironakamura)

Hızlı Yorum İncele : - /10

narnia günlükleri 4 - prens caspian

peter, susan, edmund ve lucy kötü cadıyı ülkeden kovduğundan beri narnia'da uzun süren bir refah ve barış dönemi yaşanmaktadır. içleri rahat ülkelerin... ( @hironakamura)

Hızlı Yorum İncele : - /10

narnia günlükleri 5 - şafak yıldızı'nın yolculuğu

lucy ve edmund, narnia'ya dönmeye çalışırlarken kendilerini prens caspian komutasında ki bir araştırma gezisinde, şafak yıldızı adlı geminin içinde bu... ( @hironakamura)

Hızlı Yorum İncele : - /10

narnia günlükleri 6 - gümüş sandalye

eustace ve jill adlı iki arkadaş bir gün bir grup serseriden kaçarlarken kendilerini narnia'da bulurlar. ve aslan'la tanışırlar. aslan'ın ve narnia'nı... ( @hironakamura)

Hızlı Yorum İncele : - /10

narnia günlükleri 7 - son savaş

narnia'da kaos hakimdir. kendine 'aslan' diyen sahte bir aslan ülkede terör estiriyordur. eustace ve jill, eski dostlarının da yardımlarıyla egerçek a... ( @hironakamura)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ne güzel günlermiş

aydın boysan benim sohbetine hayran olduğum insanların başında geliyor..kitabı okurken de eski anıları bir bir aklınza geliyor da sohbet ortasında anl... ( @bernasatir)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

nietzsche'nin son rüyası

herkes büyük düşünüyor ama dimağdan dile dilden kaleme dökülmesi zor. bunu başarabilen ayakta kalıyor.... ( @Genco)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ne zaman gitti tren

kesmeşeker'in kum albümünde yer alan "ne zaman gitti tren" adlı çalışmaya da isim babalığı yapmış bir kitaptır.... ( @raskolouse)

Hızlı Yorum İncele : - /10

nur sevinecek

bir aşk romanı.. vakit geçirmek için okunabilir.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 1.0 /10

neva

bu kitabı çok övdüler ama zaman kaybından başka bişey değil berbattı. filminin çekiliyo olması şaşırtıcı. bahsedilen cinsellik konuları da apayrı bi r... ( @ilayda87)

Hızlı Yorum İncele : 2.0 /10

nasıl bir eğitim istiyoruz?

çok uzun yıllar önce okuduğum bir kitaptır orada yazılanlar türkiyede o dönemdede hayaldi şimdide hayal bence... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

nurbanu

ii. selim ile gözdesi nurbanu'nun yaşadığı aşkı anlatan saray yaşamıyla ilgili ayrıntıları bulabileceğiniz roman... ( @oracle)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

nur baba

bir bektaşi tekkesinde yaşanan aşkı anlatan yazıldığı dönemde büyük yankı uyandırmış ve fazlaca eleştirilmiş roman. yakup kadri'yi daha iyi tanımak iç... ( @oracle)

Hızlı Yorum İncele : - /10

nubilis

absürd mizah tarzında hikayelerden oluşan bir kitap. ankaralı yazarın ilk eseri. yer yer dönem hikayeleri ve deneme tarzında kısa yazılardan oluşan an... ( @oedonmez)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

neşeli boyacı

erhanlar sekiz kardeştiler. erhan beşinci sınıfı bitirmişti. ailesi geçim sıkıntısı içindeydi. erhan yaşındaki komşu çocukları, kendilerine göre birer... ( @airplane)

Hızlı Yorum İncele : - /10

nazım'ın bursa yılları

nazım hikmetin bursa cezaevindeyken tanıştığı bursalıların tanıklıklarıyla ve anılarıyla ilgili yazılmış bir kitap bu arada bursa cezaevindeyken yazd... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

northanger manastırı

jane austen'ın 1797-98 yıllarında yazdığı ancak ölümünden bir yıl sonra 1818'de yayımlanan romanı northanger manastırı, iddiasız ve pek de büyük bir s... ( @cithem)

Hızlı Yorum İncele : - /10

nutuk makinası

"memleketimizin en çok gereksindiği makine, bence ne traktör, ne buzdolabı, ne otomobil, ne de çamaşır makinesi... bize asıl gerekli olan işte böyle b... ( @Quetzalcoatl)

Hızlı Yorum İncele : - /10

neden herkes bana karşı

sumitha laura jon chelsea jemma ergenliği yasayan bes genctir. her genc gibi bir sürü sorunla bas etmektedirler. neden herkes bana karsı, onların yasa... ( @bensueroglu)

Hızlı Yorum İncele : - /10

nar ağacı

güzel hikaye, beğendim ama beni de abartılı mekan tasvirleri rahatsız etti.tavsiye ederim daha çok tarih sonra aşk... ( @xpapatyamx)

Hızlı Yorum İncele : 7.2 /10

nuke türkiye

serinin ikinci kitabıdır. ilk kitaptaki birçok karakteri burada daha ayrıntılı tanıyacaksınız. kuruluşundan bu yana türkiyenin sosyal ve siyasi yaşamı... ( @cemile)

Hızlı Yorum İncele : - /10

nesillerin ruhu

bu kitapta türkiye'nin eskimeyen davalarını bulacaksınız. memleketimizin medeniyet, kültür, sanat, din, dil meseleleri ile her adımda karşı karşıya ge... ( @koleman)

Hızlı Yorum İncele : - /10

nil'den tuna'ya osmanlı

kıtalara ve asırlara yayılmış osmanlı’yı masa başından öğrenmek ne kadar mümkün olabilir ki? ayasofya müzesi genel başkanı haluk dursun da böyle düşün... ( @koleman)

Hızlı Yorum İncele : - /10