ölümsüzlük

hayatımız ve zamanın ilişkisiicin kitaptan bir bolum ''kristof kolomb bir nakliyat sirketinin muduru mu olacaktır?sheakspeare hollywood icin senaryomu... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

odyssey

ingiliz dili edebiyatı bölümlerinde ders olarak okutuluyor... ( @ingilis)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ölü erkek kuşlar

yaşadıklarınızla ilgili ikilemler yaşıyorsanız yalnız değilsiniz...sizde yaşadıklarınızın hızına yetişemıyorsanız ya da kelımeler kısır döngü kalıyors... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : - /10

oteller kitabı

ferhan şensoyu sevmeye başladığım kitap.... ( @mabella)

Hızlı Yorum İncele : - /10

on küçük zenci

hercule poirot'un bulunamamasına rağmen agatha'nın en iyi kitaplarından biri kesinlikle. yeni başlayacaklar için güzel bir başlangıç olabilir.... ( @nomorecookies)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

ölerek yaşıyorum

hem tarihi bir roman hem de fantastik özellikler taşıyor. öldükten sonra reenkarnasyon ile o sırada kazdıkları ve tarihine ulaşmaya çalıştıkları antik... ( @elph)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ölüm kaşifleri

yine bir bernard werber kitabı,yine süper ve muhteşem...ölümsüzlük üzerine deneklerin neler yaptıkları ve neleri göze alıp diğer tarafa kısa bir "lahz... ( @Ramiz)

Hızlı Yorum İncele : - /10

on bir dakika

beğenmediğim kitaplardan biri daha. sanki melissa p.'nin kitaplarını andırdı..tamamen cinsellik üzerine bir kitap. okunmasa da olurmuş.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

onuncu sigara

10. sigara ile gelen bir intihar vakası..uçlar ilginizi çekiyorsa bu kitap size göre.... ( @zelyot)

Hızlı Yorum İncele : - /10

olasılıksız

uzun zamandan beri heyecanlandığım ilk kitap herhalde.düşüncelerimin değişmesinde etkili olan birçok kısım var. 'her şeyin bir nedeni var' .bu kadar g... ( @zilan)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

o ve ben

necip fazıli yakından tanımak ve hayatını öğrenmek isteyenlerin sevecegi ve ilgilenecegi bir kitap. yazar, kökeninden başlayarak doğumunu, ailesini... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

ölü canlar

gogol'un bütün kitapları gibi mükemmel. karakter ve olaylar insanı sürüklüyor. en hızlı okuyup bitirdiğim kitaplardan biri. tekrar tekrar okunabilecek... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

osmancık

iyi ki okumuşum dediğim kitaplardan oldu. tek kelimeyle mükemmel. usta yazardan okuması da cabasi. kaçırmayın derim.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

ömrümden uzun ideallerim var

seda sayan da okumuş programında tavsiye ediyordu... ( @mucdear)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

ölümcül kimlikler

kitapta kimlik ve memleket sorguları hakim. özellikle yeni dünya düzeninde farklı kimliklerde olsa her kültür eklenen bir bilgi taşı.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 5.8 /10

onlar yoktu

ben yazarın kitaplarını farklı buluyorum. hepsinin konusu çok iyi diyemem ama o kalın kitaplarıda okutuyor bir şekilde. okuru meraklandırmayı iyi bili... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

oryantalizm

yersiz yurtsuz adlı eseride okunasıdır...... ( @aluminium)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ortadirek

yöresel ağızlar harika kullanılmış, her sayfada, pamuk tarlasına giderken köylünün çektiği eziyet, bir ailenin yaşam savaşı, büyük bir umut yolculuğu ... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

öz yurdunda garipsin

üniversiteli başörtülü bir bayanın, başörtüsü yasağı başladıktan sonra yaşadıklarını kendi ağzından anlatıp, mehmet zerenin yazıya döktüğü kitap. kita... ( @güneş)

Hızlı Yorum İncele : - /10

oğlum osman

ne yazık ki yine altı doldurulmadan, belkide ideolojilere hiç değinmeden yazılmış bir dini roman. kitabın kahramanı yani osman, ne olduğunu anlamadan ... ( @güneş)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ölüler ansiklopedisi

1935-1989 yılları arasında yasayan yazar yugoslavya da (öldüğü tarih itibariyle bölünmeler daha sonra oldu yugoslavya da ) tanınmıs bir cevirmendir.ki... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ölürsem beni seninle ararlar şimdi

cezmi ersözün denemelerinin toplandığı bir kitap..içinde çok orijinal bi kenara not edebileceginiz cümleler var ama diğer kitaplarıyle hemen hemen ayn... ( @simurg)

Hızlı Yorum İncele : - /10

otuz beş yaş

belki yazarımız kendi yolunun yarısını kestirememiş ama 35 yaş bazen yolun başı bile olabilir... mutlu bir ömür için çok uzun yıllar var insanın önünd... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

otostopçunun galaksi rehberi

bilim kurgu seviyorsanız azda absürtlük hoşunuza gidiyorsa tüm serisini bitireceksiniz. kendi dünyasının mantık ilkelerinin dışına çıkmayan eğlenceli ... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

özgürlük hapishanesi

'nedenini kendileri de bilmeden bu dünyada kendilerini yurtsuz hisseden insanlar vardır. çevrelerindeki başka herkesin gerçek diye adlandırdığı şey on... ( @airu)

Hızlı Yorum İncele : - /10

öteki renkler

orhan pamukun en az satan kitabı. bir öyküyle açılır bence orada kendi ailesinden bahseder dönmeyen baba imgesi felan... ( @mucdear)

Hızlı Yorum İncele : 5.7 /10

oyunlarla yaşayanlar

oğuz atay'ın tiyatro eseridir.emekli öğretmen coşkun ermiş'in erken emekli olduktan sonra tiyatroya olan ilgisi,içki düşkünlüğü, eşinin terzilikle evi... ( @eflatun)

Hızlı Yorum İncele : 8.7 /10

otuzunda kadın

julie adlı kadının, evliliği, çocukları, aşkları ve çocuklarının aşklarının anlatıldığı roman oldukça heyecan verici ve renklidir...... ( @eflatun)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

ölü evinden anılar

kimileri diyor ki dostoyevski'nin kitaplarının birini okuyun diğerlerini de okumuş kadar olursunuz. isimleri değiştirilerek her kitaba soktuğu benzer ... ( @deniz.kurt)

Hızlı Yorum İncele : 6.3 /10

osmanlı'yı yeniden keşfetmek

geleceğe yönelmek tarihimiz iyi bilmekten geçer.yazık ki çoğumuz geçmişimizi bilmeden,geçmişimizden örnek almadan ve geçmişimizden dersler çıkarmadan ... ( @oslew_88)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

önden giden atlılar

fethullah gülen grubunun çeşitli ülkelerde yer alan okullarında görev yapan türk öğretmenlerin yaşamlarını konu alıyor.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : - /10

önce çocuklar ve kadınlar

sunay akın'ı tanıyan okurların gerçek bir şairleri karşılaştıklarını duyumsarlar. eskilerin deyimiyle bir 'aziz' dir o... peki, gerçekten bu kadar inc... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 9.5 /10

onu seviyordum

fransız yazarın ilk romanı olan gavalda'nın bu kitabı, hüzünlü bir roman. kaybetmelerden,korkaklıktan ve vazgeçilmekten bahseder. terk edilmiş bir kad... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 6.5 /10

on binlerce kağnı

yazarin köy hikayelerinin olduğu bir kitap ama neredeyse yarim asir öncesinin hikayeleri... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

ortakyaşar insan üçüncü binyıla bakışlar

geleceğin insanı nasıl birşey olacak? sorusu inceleniyor. ilginç bir bakış açısı.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

öykünmece

öykü türlerine örnek şeklinde değişik öyküler veya öykünmeler...... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

onlar hep oradaydı

her hafta yüzlerce çadırın kurulduğu kuşdili çayırında intihar eden hamdi bey'i nasıl kıskanmasın, beton ve çelikten gökdelenlerin yükseldiği manhatta... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

ölmez otu

yine bir çukurova klasiği ama yine harika tasvirler.. gelenekler ve sonuçları.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ölüm beni çağırıyor

yılmaz güney'in ilk gençlik yıllarında yazdığı kısa öyküler... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ölüm saatleri

bildik agatha chrstie ktaplarından, sürükleyici... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

oblomov

"Bugünün işinin yarına, hatta yarından sonraya, yok yok en iyisi haftaya ertele ve ya en iyisi yapmaktan vazgeç." hayat felsefesine sahip bir garip Ob... ( @dalida)

Hızlı Yorum İncele : 9.2 /10

oma

kitapta bi anı varki gerçekten kültür farklılığını çok güzel anlatıyor: oma bi gün kapıya gelen sütçüye sütü aktarması için içerden bulduğu bir tası g... ( @asel)

Hızlı Yorum İncele : - /10

o

insanı derinden etkileyen,uzun dönemli hasar bırakabilen (palyaço fobisi gb.) stephen king romanı...... ( @kelebex)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

onun parlak ışığı

yazar kendi oğlunu nasıl kaybettiğini anlatıyor.çok duyarlı bir anne ama maalesef oğlu ölüyor hem de manik depresyondan... ( @missing)

Hızlı Yorum İncele : - /10

öteki ben

Yazdığı dönemde ne kadar yazarı kendine güvensede bi hayal kırıklığı olan kitap günümüzce çok anlaşılır ve yaşanmaya müsait. İçine kapanık memur bay ... ( @Mer_ve_afmma_84)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

on dokuz saniye

2003 fnac roman ödülüne sahip etkileyici bir kitap... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : - /10