rüzgar gibi geçti

scarlett o hara wilkes butler..beli 16 cm dir.yeşil gözlü aslan burcudur.aşk savaş ve ölümün birlıkte en guzel anlatıldığı kıtaplardan bırıdır.bırkaç ... ( @smyra)

Hızlı Yorum İncele : 9.7 /10

ruhsal gelişim ve kader

ruhsal gelişim konusunu objektif bir açıdan ve bir çok yönden ele almış bir kitaptır. teker teker dinleri anlattığı bölümü ve ibadetlerin enerjisel bo... ( @nane_limon)

Hızlı Yorum İncele : - /10

rüyalar ve karabasanlar

kitapta;dolan'ın cadillac arabası, küçük çocuklara katlanmak zordur, gece pilotu, popsy, ithaf, benim sevgili tayım, maple sokağındaki ev, oynayan par... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.7 /10

ra bilgileri

3 medyum kafa kafaya verip uzaylı çağırma seansı düzenlemişler, uzaylı da adonai deyip gelmiş. uzun uzun, celse celse konuşmuşlar uzaylıyla, ve bunu k... ( @pointy)

Hızlı Yorum İncele : - /10

romantika

kitap çok güzeldi.bir aşk hikayesi ancak bu kadar farklı olabilir.çok sürükleyici,ilginç bulduğum şifreleme metodu ile geçmişini geleceğe taşıması süp... ( @anes)

Hızlı Yorum İncele : 9.5 /10

refakatçi

yüksek topuklarla beraber en uyuz cocuk kahramana sahip kitaptır.cocuk mu yapsam kariyer mi diye dusunen varsa bu kitaplardan sonra kariyerinde hızla ... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

roger ackroyd cinayeti

agatha christie'nin klasikleşmiş tarzının dışında bir kitap. bir dönem o kadar çok agatha kitabı okumuştum ki daha kitabın başında katili tahmin etmey... ( @enkelados)

Hızlı Yorum İncele : 9.5 /10

rüyadan devlete

osmanlının kuruluş yıllarını yalın bir dille anlatan,osmanlı tarihi için başlangıç olabilecek güzel bir roman.... ( @SALEM)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ruh dağı

yer yer sıkıcı olabilen bir kitap.yazarı cin den surgun edilmis bir edebiyatcı oldugu icinde nobel odulunu almıs olabilir.ama uzakdogu edebiyatıyla i... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

rehber

hindistan da gecen oykuden sahtekar bir arkadas turist rehberliği dansoz menejerliği gibi isler yaparken yasanan yanlıslıklar ve yanlıs anlamalar yuzu... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

rana

rana yıldız camisinde padişaha suikast yapıldığı gün doğuyor 21 temmuz 1905. romanın asıl kahramanı sanki osmanlı devletinin son günleri, cumhuriyetin... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

rum memet

2002 çıkışlı,ferhan şensoy hikayelerinden oluşan kitap bana göre ferhan şensoy'un içindeki fransızın ürünüdür.nedense hikayeler bana fransız hikayeler... ( @cmckr)

Hızlı Yorum İncele : - /10

romantik hareket

Çok farklı bir kitaptı bence. Aşk ilişkilerine bakış ama çok farklı bir anlatımla. Sevdim. Aşkta da baştan olmayınca olmuyormuş sonradan düzelmez yani... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

rıza bey'in polisiye öyküleri

polisiye alanında yok denecek kadar az eserin yazıldığı dönemde çetin altan tarafından yazılan kitap kısa kısa öykülerden oluşuyor.polisiye türü içeri... ( @doctod)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

romeo ve juliet

okumayı erteledikçe merakımın daha da arttığı bir kitaptı. oyunlarını izlememiştim bilerek ve sinema filmlerini de. önce okuyup sonra izlemek genel te... ( @sagarmatha)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

robinson crusoe

Çocukken severek okuduğum bir kitap. Dönem dönem elime alıp birkaç defa daha okumuştum.Adada yalnız başına kaldıktan sonraki hayat mücadeles... ( @tutsak)

Hızlı Yorum İncele : 7.8 /10

ruh üşümesi

kısa bir zaman dilimini anlattığı bir başka kitabı.... ( @mucdear)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

romanımla sana bir ses

yazarı açık radyo programlarında tanıyorum. anlatım gücü muhteşemdir. kitabı ise enteresan. biraz sıkıcı buldum. tanıdığınız insanların kitaplarını ... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

renklerden moru

siyahi bir kadının dramatik hayat öyküsünü anlatır fakat bir yandan tüm kadınların yaşadığı sıkıntıların dünyanın heryerinde aynı olduğunu görürsünüz.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

ressamın sözleşmesi

murathan mungan'ın seçtikleri... amatör bir ressam gözüyle yazarın seçtiği bazı öyküler yer alıyor. italo calvino, tama janowitz,carlos fuentes gibi... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ruh adam

ruh adam, türk edebiyatında pek alışılmamış çeşitte bir romandır. müellifin tarihi romanlarını okumuş olanlar, tarihi bir roman gibi başlayan bu eseri... ( @e l i f _)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

rastlantı ve kaos

eğer kaos hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, başlangıç için iyi bir kitap olabilir. fakat şunu da belirtmem gerekir ki; kitap hem matematik ve ... ( @kilinjos)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

rüzgar dolu konaklar

çok sıkı bir şiir kitabıdır. edinin. okuyun.... ( @metis)

Hızlı Yorum İncele : - /10

riyad'ın kızları

suudi arabistan yaşamini her zaman merak etmisimdir. ozellikle bayanlari. kitap riyad'da yasayan 4 kızın hayat hikayesi. toplumsal, duygusal vs. probl... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

ruhsal zeka

kitabın yazarının dediğine göre, çıkardığı kitaplar arasında ilk okunması gereken kitapmış. kitapları hep birbiriyle bağlantılı imiş.ben iki kitabını ... ( @kilinjos)

Hızlı Yorum İncele : - /10

riverton malikanesi

tipik ingiliz kitaplarından..ama kurgu oldukca iyi, sıkılmıyorsunuz. sonuç hep merak uyandırıyor..zaman geçirmek için okunabilir.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

rusça temel bilgiler

rusça temel bilgiler основы русского язык&... ( @press)

Hızlı Yorum İncele : - /10

romantik komünist

nazım hikmetin hayatını sairliğinin oluşumunu siyasi yaşamını belgelerle veuzun araştırmalarla anlatan bir kitap nazım hikmetin hayatını merak edenler... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

resmi tarih yalanları

kitabın ismine kanarak aldım ne yazık ki beklediğim gibi çıkmadı bazı yazarların çarpıcı iddiaları okunmaya değer ama çok sıkıldığım kısımlar oldu.... ( @oslew_88)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

raşid'in dürbünü

sudan asıllı ingiliz romancı jamal mahjoub (londra, 1960), çok ses getiren romanı raşid'in dürbünü'nde, 17. yüzyıl başlarında cezayir'de başlayıp dani... ( @eflak)

Hızlı Yorum İncele : - /10

radyo konuşmaları - hoş geldin ölüm

sevgi soysal'ın kanser tedavisi için gittiği londra'da bbc radyosuna düzenli olarak yaptığı konuşmalar ve ölmeden önce başladığı ama bitirmeye vaktini... ( @zmanap)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ruhlar kralının ülkesi

dort kafadarlar yine bir maceranın icine dustuler. ruhlar kralı kim? gerçekten son rus çarının ruhu mu yoksa butun bunlar bir dalavere mi? dort kafada... ( @bensueroglu)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ruhlar dükkanı

yazıldığı dönem itibariyle o zamanlar için ilgi çekici ve gerilimli bir kitap olmuştur eminim.ancak bugün için konusu basit geldi. beni çekmedi açıkça... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 5.5 /10

rüya dansçısı

hamburg dvlet operasının sahnesine ilk adımı atan sarah ve grazia rollerinin kucuklugune aldırmayıp mutlu oluyorlar ve hevesle calısıyorlardı. ta ki g... ( @bensueroglu)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ruhname

olumsuz eleştirilere rağmen özellikle arayıp bulduğum, 2 ciltlik güzel eser. günümüz gençliğinin mutlaka okuması ve kendisine pay çıkarması gereken bi... ( @Quetzalcoatl)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

romantik - bir viyana yazı

romantik bir viyana yazı (1993), adalet ağaoğlu’nun 1997 aydın doğan vakfı roman ödülü’ne değer görülen -şimdilik- son romanı. evlenmeye fırsat bulama... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

rasputin

sibirya’nın karanlık bir köyünde geçen yüzyılın sonunda doğan grigoriy rasputin yarı cahil bir mujik olarak hayata atılır. ilgisini kadınlardan çok ba... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : - /10

rasyonel şizofreni

batuhan dedde'nin haziran 2011'de yayımlanan 2. kitabıdır. içeriği deneme olan kitabın son bölümünde okurlarından gelen mesajlar bulunur. ... ( @esratunca)

Hızlı Yorum İncele : - /10

rüveyda

"ben mehtabı arayan bir hayal bekçisiyim ben sevda sokağının yoksul çiçekçisiyim ben kor merdivenlerle göklere tırmanırım kızgın güneş altında yemyeşi... ( @koleman)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ruslan ve ludmila

iyilik, kötülük, kahramanlık ve adalet üzerine kurgulanmış hümanist dili olan bir şaheser.. şarkılardan oluşması farklı bir okuma zevki veriyor... ( @miladi)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

ruhi mücerret

Kitabın kapağını elinize aldığınızda bir iki yukarı aşağı hareketiyle karşılaştığınız görüntü karşısında zaten mest olacaksınız. Kitaba gelirsek Black... ( @Joseffoki)

Hızlı Yorum İncele : 7.9 /10

resimli dünya

iki kente, birbirine tarihin gizemi ve denizlerin dalgalarıyla bağlanmış, venedik ve istanbul’a adanmış bir roman "resimli dünya". elbette, resim sana... ( @gdserel)

Hızlı Yorum İncele : - /10

rehine

gerçekten etkileyici bir macera-polisiye tarzı bir kitap. yabancı bir kitap olduğu için başta isimler birbirine karışabiliyor ama sonradan her şey yol... ( @aycadeniz)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

ruh ve yürek

doktor clara casey için bundan daha kötü bir zamanlama olamazdı. kocasından ayrıldığı sırada ve iki kızının sorunlarıyla boğuşurken aldığı iş teklifi,... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : - /10

rüya sokağı 31

yıllarca aynı sokakta yaşadılar. tanışmadılar. kadın, her fırsatta adamın sıradışı evini gözledi. kapıdan çıkan tuhaf kiracıları izledi. bazen, bir şe... ( @Hivron)

Hızlı Yorum İncele : - /10

resimde görünmeyen

hayatı boyunca gündüzü gece, geceyi gündüz sanmak ve ne kadar korkunç! bir bahçede otururken otların arasından aniden hışırtıyla çıkıp dişlerini göste... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : - /10

rahmi bey

kitap,'farklı ve sert kişiliği, olaylar karşısındaki ödünsüz tavrı ve yaşadığı birbirinden ilginç olaylarla gerçekten de fırtınalı bir hayat sürmüştür... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

romanov komplosu

heyecan isterseniz mutlaka okunması gereken bi kitap.yazarin 8 adet kitabı bulunuyor. hepsini okudum ,kendisi gecmişinde gazeteci oldugu icin kitabınd... ( @fusbor)

Hızlı Yorum İncele : 9.5 /10

ravenloft - sislerin vampiri

ne dilediğine dikkat et -ravenloft'un karanlık güçleri seni duyabilir. bir zamanlar, jander henüz hayattayken, uzun zaman önce ölmüş birinin cesedini... ( @Pelin İnaltekin)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10